phpMyAdmin 4.6.4-dev - en to sk translation catalogue (2612 entries)

en: "%s" requires %s extension
sk: "%s" vyžaduje rozšírenie %s

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
sk: Príkaz "DROP DATABASE" je zakázaný.

en: "PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!
sk: "PRIMARY" <b>musí</b> byť <b>iba</b> meno primárneho kľúča!

en: % Time
sk: % Čas

en: %% MyISAM key buffer used: %s%%, this value should be above 95%%
sk: %% Využitie vyrovnávacej pamäti MyISAM kľúčov: %s%%, táto hodnota by mala byť viac ako 95%%

en: %1$d database has been dropped successfully. | %1$d databases have been dropped successfully.
sk[0]: %1$d databáza bola úspešne zrušená.
sk[1]: %1$d databázy boli úspešne zrušené.
sk[2]: %1$d databáz bolo úspešne zrušených.

en: %1$d row affected. | %1$d rows affected.
sk[0]: Ovplyvnený bol %1$d riadok.
sk[1]: Ovplyvnené boli %1$d riadky.
sk[2]: Ovplyvnených bolo %1$d riadkov.

en: %1$d row deleted. | %1$d rows deleted.
sk[0]: Bol zmazaný %1$d riadok.
sk[1]: Boli zmazané %1$d riadky.
sk[2]: Bolo zmazaných %1$d riadkov.

en: %1$d row inserted. | %1$d rows inserted.
sk[0]: Bol vložený %1$d riadok.
sk[1]: Boli vložené %1$d riadky.
sk[2]: Bolo vložených %1$d riadkov.

en: %1$d total, %2$d in query
sk: %1$d celkom, %2$d v dotaze

en: %1$s from %2$s branch
sk: %1$s z %2$s vetvy

en: %1$s match in <strong>%2$s</strong> | %1$s matches in <strong>%2$s</strong>
sk[0]: %1$s výskyt v <strong>%2$s</strong>
sk[1]: %1$s výskyty v <strong>%2$s</strong>
sk[2]: %1$s výskytov v <strong>%2$s</strong>

en: %B %d, %Y at %I:%M %p
sk: %a %d.%B %Y, %H:%M

en: %d is not valid row number.
sk: %d nie je platné číslo riadku.

en: %d minute | %d minutes
sk[0]: %d minúta
sk[1]: %d minúty
sk[2]: %d minút

en: %d object(s) created.
sk: Bolo vytvorených %d objektov.

en: %d row affected by the last statement inside the procedure. | %d rows affected by the last statement inside the procedure.
sk[0]: Posledným príkazom v procedúre bol ovplyvnený %d riadok.
sk[1]: Posledným príkazom v procedúre boli ovplyvnené %d riadky.
sk[2]: Posledným príkazom v procedúre bolo ovplyvnených %d riadkov.

en: %d second | %d seconds
sk[0]: %d sekunda
sk[1]: %d sekundy
sk[2]: %d sekúnd

en: %d table(s)
sk: %d tabuliek

en: %d total
sk: celkom %d

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
sk: %s dní, %s hodín, %s minút a %s sekúnd

en: %s has been disabled for this MySQL server.
sk: %s bol zakázaný na tomto MySQL serveri.

en: %s is available on this MySQL server.
sk: %s je dostupný na tomto MySQL serveri.

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
sk: Na tomto MySQL serveri je prednastaveným úložným systémom %s.

en: %s of %s
sk: %s z %s

en: %s queries executed %s times in %s seconds.
sk: %s dopytov bolo vykonaných %s krát za %s sekúnd.

en: %s result found | %s results found
sk[0]: nájdený %s výsledok
sk[1]: nájdené %s výsledky
sk[2]: nájdených %s výsledkov

en: %s table | %s tables
sk[0]: %s tabuľka
sk[1]: %s tabuľky
sk[2]: %s tabuliek

en: %s value
sk: %s hodnota

en: %s/sec.
sk: %s/sek.

en: %sBzip2 compression and decompression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
sk: %sBzip2 kompresia a dekompresia %s vyžaduje funkcie (%s), ktoré nie sú k dispozícii v tomto systéme.

en: %sCreate%s a database named 'phpmyadmin' and setup the phpMyAdmin configuration storage there.
sk: %sVytvoriť%s databázu s názvom 'phpmyadmin' a nastaviť tam miesto uloženia phpMyAdmin konfigurácie.

en: %sCreate%s missing phpMyAdmin configuration storage tables.
sk: %sVytvoriť%s chýbajúce tabuľky pre uloženie phpMyAdmin konfigurácie.

en: %sCreate%s the phpMyAdmin configuration storage in the current database.
sk: %sCreate%s miesto uloženia phpMyAdmin konfigurácie v aktuálnej databáze.

en: %sGZip compression and decompression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
sk: %sGZip kompresia a dekompresia%s vyžaduje funkicie  (%s), ktoré nie sú dostupné na tomto systéme.

en: %sZip compression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
sk: %sZip kompresia%s vyžaduje funkcie (%s), ktoré nie sú dostupné na tomto systéme.

en: %sZip decompression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
sk: %sZip dekompresia%s vyžaduje funkcie (%s), ktoré nie sú dostupné na tomto systéme.

en: '%1$s' depends on:
sk: '%1$s' závisí od:

en: '%s' database does not exist.
sk: '%s' databáza neexistuje.

en: (continued)
sk: (pokračovanie)

en: (singly)
sk: (po jednom)

en: + Add a new primary key column
sk: + Pridať nový stĺpec s primárnym kľúčom

en: + Add column
sk: + Pridať stĺpec

en: + Add constraint
sk: + Pridať obmedzenie

en: ,
sk: .

en: , @DATABASE@ will become the database name
sk: , meno databázy bude zmenené na @DATABASE@

en: , @TABLE@ will become the table name
sk: , meno tabuľky bude zmenené na @TABLE@

en: , latest stable version:
sk: , posledná stabilná verzia:

en: .
sk: ,

en: <b>Total:</b> <i>%s</i> match | <b>Total:</b> <i>%s</i> matches
sk[0]: <b>Celkovo:</b> <i>%s</i> výskyt
sk[1]: <b>Celkovo:</b> <i>%s</i> výskyty
sk[2]: <b>Celkovo:</b> <i>%s</i> výskytov

en: <code>INSERT DELAYED</code> statements
sk: príkazy <code>INSERT DELAYED</code>

en: <code>INSERT IGNORE</code> statements
sk: príkazy <code>INSERT IGNORE</code>

en: @SERVER@ will become the server name
sk: Meno servera bude zmenené na @SERVER@

en: A 1-byte integer, signed range is -128 to 127, unsigned range is 0 to 255
sk: 1-bytové celé číslo, rozsah: so znamienkom -128 až 127, bez znamienka 0 až 255

en: A 2-byte integer, signed range is -32,768 to 32,767, unsigned range is 0 to 65,535
sk: 2-bytové celé číslo, rozsah: so znamienkom -32 768 až 32 767, bez znamienka 0 až 65,535

en: A 3-byte integer, signed range is -8,388,608 to 8,388,607, unsigned range is 0 to 16,777,215
sk: 3-bytové celé číslo, rozsah: so znamienkom -8 388 608 až 8 388 607, bez znamienka 0 až 16 777 215

en: A 4-byte integer, signed range is -2,147,483,648 to 2,147,483,647, unsigned range is 0 to 4,294,967,295
sk: 4-bitové celé číslo, rozsah: so znamienkom -2 147 483 648 až 2 147 483 647, bez znamienka 0 až 4 294 967 295

en: A BLOB column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) bytes, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value
sk: Stĺpec BLOB, maximálna dĺžka 16 777 (2^24 - 1) bytov, ukladá sa sa 3-bytovým prefixom, ktorý obsahuje dĺžku hodnoty

en: A BLOB column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) bytes, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value
sk: Stĺpec BLOB, maximálna dĺžka 255 (2^8 - 1) bytov, ukladá sa sa 1-bytovým prefixom, ktorý obsahuje dĺžku hodnoty

en: A BLOB column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) bytes, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value
sk: Stĺpec BLOB, maximálna dĺžka 4 294 967 295 alebo 4 GB (2^32 - 1) bytov, ukladá sa sa 4-bytovým prefixom, ktorý obsahuje dĺžku hodnoty

en: A BLOB column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) bytes, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value
sk: Stĺpec BLOB, maximálna dĺžka 65 535 (2^16 - 1) bytov, ukladá sa sa 2-bytovým prefixom, ktorý obsahuje dĺžku hodnoty

en: A TEXT column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) characters, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value in bytes
sk: Stĺpec typu TEXT, maximálna dĺžka 16 777 215 (2^24 - 1) znakov, ukladá sa s 3-bytovým prefixom, ktorý obsahuje dĺžku textu v bytoch

en: A TEXT column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) characters, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value in bytes
sk: Stĺpec typu TEXT, maximálna dĺžka 255 (2^8 - 1) znakov, ukladá sa s 1-bytovým prefixom, ktorý obsahuje dĺžku textu v bytoch

en: A TEXT column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) characters, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value in bytes
sk: Stĺpec typu TEXT, maximálna dĺžka 4 294 967 295 or 4 GB (2^32 - 1) znakov, ukladá sa s 4-bytovým prefixom, ktorý obsahuje dĺžku textu v bytoch

en: A TEXT column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) characters, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value in bytes
sk: Stĺpec typu TEXT, maximálna dĺžka 65 535 (2^16 - 1) znakov, ukladá sa s 2-bytovým prefixom, ktorý obsahuje dĺžku textu v bytoch

en: A bit-field type (M), storing M of bits per value (default is 1, maximum is 64)
sk: Pole bitov (M), ukladá M bitov pre každú hodnotu (predvolené 1, maximum 64)

en: A collection of curves with linear interpolation between points
sk: Množina kriviek s lineárnou interpoláciou medzi bodmi

en: A collection of geometry objects of any type
sk: Množina geometrických objektov akéhokoľvek typu

en: A collection of points
sk: Množina bodov

en: A collection of polygons
sk: Množina polygónov

en: A comma or a closing bracket was expected.
sk: Bola očakávaná čiarka alebo uzatváracia zátvorka.

en: A compressed file's name must end in <b>.[format].[compression]</b>. Example: <b>.sql.zip</b>
sk: Meno komprimovaného súboru musí končiť na <b>.[formát].[kompresia]</b>. Napríklad: <b>.sql.zip</b>

en: A curve with linear interpolation between points
sk: Krivka s lineárnou interpoláciou medzi bodmi

en: A date and time combination, supported range is %1$s to %2$s
sk: Dátum a čas, podporovaný rozsah je od %1$s do %2$s

en: A date, supported range is %1$s to %2$s
sk: Dátum, podporovaný rozsah je od %1$s do %2$s

en: A double-precision floating-point number, allowable values are -1.7976931348623157E+308 to -2.2250738585072014E-308, 0, and 2.2250738585072014E-308 to 1.7976931348623157E+308
sk: Číslo s dvojitou presnosťou a plávajúcou desatinnou čiarkou, rozsah: od -1,7976931348623157E+308 do -2,2250738585072014E-308; 0; od 2,2250738585072014E-308 do 1,7976931348623157E+308

en: A dropdown will be used if fewer items are present.
sk: Pokiaľ je dostupných menej položiek, bude použitá rozbaľovacia ponuka.

en: A fatal JavaScript error has occurred. Would you like to send an error report?
sk: Vyskytla sa chyba JavaScriptu. Chcete odoslať chybové hlásenie?

en: A fixed-length (0-255, default 1) string that is always right-padded with spaces to the specified length when stored
sk: Text s pevnou dĺžkou (0-255, predvolené 1), zarovnaný sprava s medzerami na začiatku

en: A fixed-point number (M, D) - the maximum number of digits (M) is 65 (default 10), the maximum number of decimals (D) is 30 (default 0)
sk: Číslo s pevnou čiarkou (M, D) - maximálny počet číslic (M) je 65 (predvolené 10), maximálny počet desatinných miest (D) 30 (predvolené 0)

en: A newer version of phpMyAdmin is available and you should consider upgrading. The newest version is %s, released on %s.
sk: Je dostupná novšia verzia phpMyAdmina, mali by ste zvážiť aktualizáciu. Najnovšia verzia je %s a bola vydaná %s.

en: A point in 2-dimensional space
sk: Bod vo dvojrozmernom priestore

en: A polygon
sk: Polygón

en: A primary key has been added on %s.
sk: Bol pridaný primárny kľúč pre %s.

en: A rename operation was expected.
sk: Očakávala sa operácia premenovania.

en: A single value chosen from a set of up to 64 members
sk: Jediná hodnota vybratá z množiny max. 64 členov

en: A small floating-point number, allowable values are -3.402823466E+38 to -1.175494351E-38, 0, and 1.175494351E-38 to 3.402823466E+38
sk: Číslo s plávajúcou desatinnou čiarkou, rozsahy: od -3,402823466E+38 do -1,175494351E-38; 0; od 1,175494351E-38 do 3,402823466E+38

en: A synonym for TINYINT(1), a value of zero is considered false, nonzero values are considered true
sk: Synonymum pre TINYINT(1), hodnota 0 znamená NEPRAVDA, nenulové hodnoty znamenajú PRAVDA

en: A time, range is %1$s to %2$s
sk: Čas, rozsah je od %1$s do %2$s

en: A timestamp, range is 1970-01-01 00:00:01 UTC to 2038-01-09 03:14:07 UTC, stored as the number of seconds since the epoch (1970-01-01 00:00:00 UTC)
sk: Časová značka, rozsah od 1.1.1970 00:00:01 UTC do 1.9.2038 03:14:07 UTC, ukladá sa ako počet sekúnd od počiatku (1.1.1970 00:00:00 UTC)

en: A type that can store a geometry of any type
sk: Tento typ ukladá geometriu akéhokoľvek druhu

en: A user-friendly description of this server. Leave blank to display the hostname instead.
sk: Užívateľsky prívetivý popis tohto servera. Ak necháte prízdne, zobrazí sa namiesto popisu meno servera.

en: A variable-length (%s) string, the effective maximum length is subject to the maximum row size
sk: Text s premenlivou dĺžkou (%s), skutočná maximálna dĺžka súvisí s maximálnou dĺžkou riadku

en: A year in four-digit (4, default) or two-digit (2) format, the allowable values are 70 (1970) to 69 (2069) or 1901 to 2155 and 0000
sk: Rok v 4-číslicovom formáte (predvolené 4) alebo 2-číslicovom formáte (2), povolené hodnoty od 70 (1970) do 69 (2069) alebo 1901 až 2155 a 0000

en: AUTO_INCREMENT for dumped tables
sk: AUTO_INCREMENT pre exportované tabuľky

en: AUTO_INCREMENT for table
sk: AUTO_INCREMENT pre tabuľku

en: Aborted
sk: Prerušené

en: Aborted client rate is at %s, this value should be less than 1 per hour
sk: Podiel odpojených klientov je %s, táto hodnota by mala byť nižšia ako 1 za hodinu

en: Access denied!
sk: Prístup odmietnutý!

en: Action
sk: Akcia

en: Actions
sk: Akcie

en: Activate tracking for %s
sk: Aktivovať sledovanie %s

en: Active options
sk: Zapnuté parametre

en: Add
sk: Pridať

en: Add %d value(s)
sk: Pridať %d hodnôt

en: Add %s
sk: Pridať %s

en: Add %s column(s)
sk: Pridať %s stĺpcov

en: Add %s column(s) to index
sk: Pridať %s polí do indexu

en: Add %s statement
sk: Pridať údaj %s

en: Add AUTO INCREMENT value
sk: Pridať hodnotu AUTO INCREMENT

en: Add AUTO_INCREMENT value
sk: Pridať hodnotu AUTO_INCREMENT

en: Add DROP DATABASE
sk: Pridať DROP DATABASE

en: Add DROP TABLE
sk: Pridať DROP TABLE

en: Add DROP VIEW
sk: Pridať DROP VIEW

en: Add ON DUPLICATE KEY UPDATE
sk: Pridaj ON DUPLICATE KEY UPDATE

en: Add a linestring
sk: Pridať linku

en: Add a new server
sk: Pridať nový server

en: Add a point
sk: Pridať bod

en: Add a polygon
sk: Pridať polygón

en: Add an inner ring
sk: Pridať vnútorný obrys

en: Add an option for column "%s".
sk: Pridať voľbu pre stĺpec "%s".

en: Add bookmark
sk: Pridať záložku

en: Add chart
sk: Pridať graf

en: Add chart to grid
sk: Pridať graf do mriežky

en: Add column
sk: Pridať stĺpec

en: Add columns to central list
sk: Pridať stĺpce do centrálneho zoznamu

en: Add constraints
sk: Pridať obmedzenia

en: Add event
sk: Pridať udalosť

en: Add geometry
sk: Pridať geometriu

en: Add index
sk: Pridať index

en: Add new column
sk: Pridať nový stĺpec

en: Add parameter
sk: Pridať parameter

en: Add prefix
sk: Pridať prefix

en: Add prefix to table
sk: Pridať predponu k tabuľke

en: Add primary key
sk: Pridať primárny kľúč

en: Add privileges on the following database(s):
sk: Pridať oprávnenia pre nasledujúcu databázu(y):

en: Add privileges on the following table:
sk: Pridať oprávnenia pre nasledujúcu tabuľku:

en: Add routine
sk: Pridať rutinu

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
sk: Pridať vyhľadávacie parametre (obsah dopytu po "where" príkaze):

en: Add slave replication user
sk: Pridať replikačného užívateľa pre slave

en: Add statements:
sk: Pridať príkazy:

en: Add table prefix
sk: Pridať prefix tabuľky

en: Add this series
sk: Pridať túto sériu

en: Add to Favorites
sk: Pridať k obľúbeným

en: Add to central columns
sk: Pridať do centrálnych stĺpcov

en: Add trigger
sk: Pridať trigger

en: Add user account
sk: Pridať používateľský účet

en: Add user group
sk: Pridať používateľskú skupinu

en: Add/Delete columns
sk: Pridať/Odobrať stĺpce

en: Add/Delete criteria rows
sk: Pridať/Odobrať riadky s kritériami

en: Adding primary key
sk: Pridávam primárny kľúč

en: Additional custom header comment (\n splits lines):
sk: Pridať vlastný komentár do hlavičky (\n oddeľuje riadky):

en: Additional search criteria
sk: Rozšírené parametre vyhľadávania

en: Adjust privileges
sk: Upraviť oprávnenia

en: Administration
sk: Administrácia

en: Advanced server configuration, do not change these options unless you know what they are for.
sk: Pokročilá konfigurácia servera, nemeňte tieto nastavenia, pokiaľ neviete čoho sa týkajú.

en: Advisor
sk: Poradca

en: Advisor system
sk: Poradca

en: Affected rows:
sk: Ovplyvnené záznamy:

en: Aggregate
sk: Zlúčiť

en: All
sk: Všetko

en: All status variables
sk: Stav všetkých premenných

en: Allow for searching inside the entire database.
sk: Povoliť prehľadávať celú databázu.

en: Allow interrupt of import in case script detects it is close to time limit. This might be a good way to import large files, however it can break transactions.
sk: Povoliť prerušenie importu v prípade, že sa blíži časový limit behu skriptu. Týmto spôsobom sa môžu importovať aj veľké súbory, ale môže to zároveň spôsobiť problémy s transakciami.

en: Allow login to any MySQL server
sk: Povoliť prihlásenie k ľubovoľnému MySQL serveru

en: Allow logins without a password
sk: Povoliť prihlásenie bez hesla

en: Allow root login
sk: Povoliť prihlásenia užívateľa root

en: Allow the interruption of an import in case the script detects it is close to the PHP timeout limit. <i>(This might be a good way to import large files, however it can break transactions.)</i>
sk: Povoliť prerušenie importu v prípade, že sa blíži časový limit behu PHP skriptu. <i>(Týmto spôsobom sa môžu importovať aj veľké súbory, ale môže to zároveň spôsobiť problémy s transakciami.)</i>

en: Allow third party framing
sk: Povoliť vkladanie do cudzieho rámu

en: Allow to display all the rows
sk: Povoliť zobraziť všetky riadky

en: Allow to display database and table statistics (eg. space usage).
sk: Povoliť zobrazenie štatistík o databázach a tabuľkách (napr. využité miesto).

en: Allow users to customize this value
sk: Povoliť užívateľom prispôsobiť túto hodnotu

en: Allows adding users and privileges without reloading the privilege tables.
sk: Povolí pridávanie uživatelov a práv bez znovunačítania tabuliek práv.

en: Allows altering and dropping stored routines.
sk: Umožňuje upravovať a odstraňovať uložené procedúry.

en: Allows altering the structure of existing tables.
sk: Povolí meniť štruktúru existujúcich tabuliek.

en: Allows changing data.
sk: Povolí menenie dát.

en: Allows connecting, even if maximum number of connections is reached; required for most administrative operations like setting global variables or killing threads of other users.
sk: Povolí spojenie aj v prípade, že bol dosiahnutý maximálny počet spojení. Potrebné pre väčšinu operácií pri správe serveru ako nastavovanie globálny premenných alebo zabíjanie procesov iných používateľov.

en: Allows creating and dropping indexes.
sk: Povolí vytváranie a mazanie indexov.

en: Allows creating and dropping triggers.
sk: Povolí vytváranie a mazanie spúšťačov.

en: Allows creating new databases and tables.
sk: Povolí vytváranie nových databáz a tabuliek.

en: Allows creating new tables.
sk: Povolí vytváranie nových tabuliek.

en: Allows creating new views.
sk: Umožňuje vytvárať nové pohľady.

en: Allows creating stored routines.
sk: Umožňuje vytvárať uložené procedúry.

en: Allows creating temporary tables.
sk: Povolí vytváranie dočasných tabuliek.

en: Allows creating, dropping and renaming user accounts.
sk: Umožňuje vytvárať, odstraňovať a premenovávať používateľské kontá.

en: Allows deleting data.
sk: Povolí mazanie dát.

en: Allows dropping databases and tables.
sk: Povolí odstraňovanie databáz a tabuliek.

en: Allows dropping tables.
sk: Povolí odstraňovanie tabuliek.

en: Allows executing stored routines.
sk: Umožňuje spúšťať uložené procedúry.

en: Allows importing data from and exporting data into files.
sk: Povolí importovanie a exportovanie dát zo/do súborov na serveri.

en: Allows inserting and replacing data.
sk: Povolí vkladanie a nahradzovanie dát.

en: Allows locking tables for the current thread.
sk: Povolí zmaknutie tabuliek pre aktuálne vlákno.

en: Allows performing SHOW CREATE VIEW queries.
sk: Umožňuje spúšťať príkazy so SHOW CREATE VIEW.

en: Allows reading data.
sk: Povolí čítanie dát.

en: Allows reloading server settings and flushing the server's caches.
sk: Povolí znovunačítanie nastavení a vyprázdňovanie vyrovnávacích pamätí serveru.

en: Allows shutting down the server.
sk: Povolí vypnutie serveru.

en: Allows the user to ask where the slaves / masters are.
sk: Povolí používateľovi zistiť kde je hlavný / pomocný server.

en: Allows to set up events for the event scheduler.
sk: Umožňuje plánovať udalosti pomocou plánovača.

en: Alter table order by
sk: Zmeniť poradie tabuľky podľa

en: Always expand query messages
sk: Vždy rozbaliť správy dopytu

en: Always send error reports
sk: Vždy odosielať chybové hlásenia

en: An 8-byte integer, signed range is -9,223,372,036,854,775,808 to 9,223,372,036,854,775,807, unsigned range is 0 to 18,446,744,073,709,551,615
sk: 8-bytové celé číslo, rozsah: so znamienkom -9 223 372 036 854 775 808 až 9 223 372 036 854 775 807, bez znamienka 0 až 18 446 744 073 709 551 615

en: An alias for BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE
sk: Alias pre BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE

en: An alias was expected.
sk: Bol očakávaný alias.

en: An alternate host to hold the configuration storage; leave blank to use the already defined host.
sk: Alternatívny hostiteľ na ukladanie konfigurácie; ponechajte prázdne, aby sa použil už definovaný hostiteľ.

en: An alternate port to connect to the host that holds the configuration storage; leave blank to use the default port, or the already defined port, if the controlhost equals host.
sk: Alternatívny port na pripojenie k serveru na ukladanie konfigurácie; ponechajte prázdne na použitie štandardného portu alebo už definovaný port, ak je nastavený server rovnaký ako hostiteľ.

en: An entry with this name already exists.
sk: Položka s týmto názvom už existuje.

en: An enumeration, chosen from the list of up to 65,535 values or the special '' error value
sk: Vymenovanie hodnôt vybratých zo zoznamu dlhého až 65 535 hodnôt alebo špeciálna chybová hodnota ''

en: An error has been detected and an error report has been automatically submitted based on your settings.
sk: Vyskytla sa chyba a chybová hláška bola automaticky odoslaná podľa Vašich nastavení.

en: An error has been detected and an error report has been generated but failed to be sent.
sk: Vyskytla sa chyba a chybová hláška bola vygenerovaná, ale nebolo možné ju odoslať.

en: An expression was expected.
sk: Bol očakávaný výraz.

en: An index has been added on %s.
sk: Bol pridaný index pre %s.

en: Analyse query
sk: Analyzovať dopyt

en: Analysing & loading logs. This may take a while.
sk: Načítavam a analyzujem záznamy. Môže to chvíľu trvať.

en: Analysing logs
sk: Analyzujem záznamy

en: Analyze
sk: Analyzovať

en: Analyze table
sk: Analyzovať tabuľku

en: Analyzing…
sk: Analyzujem…

en: And:
sk: A:

en: Angular links
sk: Pravouhlé spoje

en: Any
sk: Akýkoľvek

en: Any host
sk: Akýkoľvek hostiteľ

en: Any user
sk: Akýkoľvek používateľ

en: Appearance settings
sk: Nastavenia vzhľadu

en: Apply
sk: Použiť

en: April
sk: Apríl

en: Arabic
sk: Arabština

en: Are you sure you wish to change all the column collations and convert the data?
sk: Naozaj chcete zmeniť zoradenie vo všetkých stĺpcoch a konvertovať údaje?

en: Are you sure you wish to change the collation and convert the data?
sk: Ste si istý, že chcete zmeniť zoradenie a konvertovať údaje?

en: Are you sure?
sk: Ste si istí?

en: Armenian
sk: Arménština

en: As defined:
sk: Podľa zadania:

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Ask before sending error reports
sk: Opýtať sa pred odosielaním chybových hlásení

en: At least one column definition was expected.
sk: Očakávala sa aspoň jedna definícia stĺpca.

en: Attribute
sk: Atribút

en: Attributes
sk: Atribúty

en: Authenticating…
sk: Prihlasujem…

en: Authentication
sk: Overenie

en: Authentication Plugin
sk: Rozšírenie pre prihlasovanie

en: Authentication method to use.
sk: Výber použitej prihlasovacej metódy.

en: Authentication settings.
sk: Nastavenia prihlasovania.

en: Authentication type
sk: Typ overovania

en: Author
sk: Autor

en: Autocomplete of the table and column names in the SQL queries.
sk: Automatické dopĺňanie názvov tabuliek a stĺpcov v SQL dopytoch.

en: Autoextend increment
sk: Navýšenie pri automatickom zväčšovaní

en: Automatic recovery mode
sk: Režim automatickej obnovy

en: Automatically create versions
sk: Automaticky vytvárať verzie

en: Automatically send report next time
sk: Nabudúce automaticky odosielať hlásenia

en: Available MIME types
sk: Dostupné MIME typy

en: Available browser display transformations
sk: Dostupné transformácie pre zobrazenie

en: Available input transformations
sk: Dostupné vstupné transformácie

en: Average load
sk: Priemerné vyťaženie

en: Back
sk: Späť

en: Bad parameters!
sk: Chybné parametre!

en: Bad type!
sk: Nesprávny typ!

en: Baltic
sk: Baltické

en: Basic settings
sk: Základné nastavenia

en: Because of its length,<br /> this column might not be editable.
sk: Kvôli jeho dĺžke,<br /> sa toto pole nemusí dať upraviť.

en: Bigger textarea for LONGTEXT
sk: Väčšie editačné pole pre LONGTEXT

en: Binary
sk: Binárny

en: Binary - do not edit
sk: Binárny - neupravujte

en: Binary log
sk: Binárny log

en: Blowfish secret
sk: Šifrovacia fráza Blowfish

en: Bookmark
sk: Záložka

en: Bookmark %s has been created.
sk: Príkaz %s bol zaradený medzi obľúbené.

en: Bookmark not created!
sk: Záložka nebola vytvorená!

en: Bookmark table
sk: Tabuľka záložiek

en: Bookmark this SQL query
sk: Pridať tento SQL dopyt do obľúbených

en: Bookmark this SQL query:
sk: Pridať tento SQL dopyt do obľúbených:

en: Bookmarked SQL query
sk: Obľúbený SQL dopyt

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: Both
sk: Obidva

en: Browse
sk: Prechádzať

en: Browse foreign values
sk: Prejsť hodnoty cudzích kľúčov

en: Browse mode
sk: Režim prezerania

en: Browse your computer:
sk: Prechádzať váš počítač:

en: Browse/Edit the points
sk: Prezerať/Upraviť body

en: Browser display transformation
sk: Transformácia pri zobrazení

en: Browser display transformation options
sk: Možnosti transformácie pri zobrazení

en: Browser transformation
sk: Transformácia pri prehliadaní

en: Browsing
sk: Prechádzať

en: Buffer Pool
sk: Vyrovnávacia Pamäť

en: Buffer Pool Activity
sk: Aktivita Vyrovnávacej Pamäte

en: Buffer Pool Usage
sk: Využitie Vyrovnávacej Pamäte

en: Buffer pool size
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte

en: Buffered memory
sk: Vyrovnávacia pamäť

en: Build Query
sk: Vytvoriť dopyt

en: Bulgarian
sk: Bulharština

en: Busy pages
sk: Spracovávaných stránok

en: Bytes received
sk: Prijatých bajtov

en: Bytes sent
sk: Odoslaných bajtov

en: Bzip2
sk: BZip2

en: CHAR columns editing
sk: Úprava polí typu CHAR

en: CHAR textarea columns
sk: Stĺpce techtovej oblasti typu CHAR

en: CHAR textarea rows
sk: Riadky pre textové oblasti CHAR

en: CREATE DATABASE before copying
sk: Vytvoriť databázu (CREATE DATABASE) pred kopírovaním

en: CSV
sk: CSV dáta

en: CSV for MS Excel
sk: CSV pre MS Excel dáta

en: CSV using LOAD DATA
sk: CSV pomocou LOAD DATA

en: Cached memory
sk: Vyrovnávacia pamäť

en: Cached swap
sk: Cachovaný swap

en: Calls
sk: Volania

en: Can not find signon authentication script:
sk: Nepodarilo sa nájsť autorizačný skript pre prihlásenie:

en: Can't copy table to same one!
sk: Nedá sa skopírovať tabuľka sama do seba!

en: Can't move table to same one!
sk: Nedá sa presunúť tabuľka sama do seba!

en: Can't rename index to PRIMARY!
sk: Nie je možné premenovať index na PRIMARY!

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cancel request
sk: Zrušiť požiadavku

en: Cannot connect: invalid settings.
sk: Nepodarilo sa pripojiť: chybné nastavenia.

en: Cannot log in to the MySQL server
sk: Nedá sa prihlásiť k MySQL serveru

en: Cannot read uploaded file.
sk: Nahraný súbor sa nedá prečítať.

en: Cannot save UI property "%s". The changes made will not be persistent after you refresh this page. Please check if the table structure has been changed.
sk: Nepodarilo sa uložiť nastavenie "%s". Po obnovení stránky sa zmeny stratia. Skontrolujte, či sa zmenila štruktúra tabuľky.

en: Cannot save settings, submitted configuration form contains errors!
sk: Nepodarilo sa uložiť nastavenia, odoslaný konfiguračný formulár obsahuje chyby!

en: Cannot save settings, submitted form contains errors!
sk: Nepodarilo sa uložiť nastavenia, odoslaný formulár obsahuje chyby!

en: Cardinality
sk: Mohutnosť

en: Central European
sk: Stredná Európa

en: Central columns
sk: Centrálne stĺpce

en: Central columns table
sk: Tabuľka centrálnych stĺpcov

en: Change
sk: Zmeniť

en: Change any of its settings by clicking the corresponding "Options" link.
sk: Zmeniť jej ľubovolné nastavenia kliknutím na odkaz "Nastavenia".

en: Change login information / Copy user account
sk: Zmeniť prihlasovacie informácie  / Kopírovať účet používateľa

en: Change password
sk: Zmeniť heslo

en: Change report settings
sk: Zmeniť nastavenia hlásení

en: Change settings
sk: Zmeniť nastavenia

en: Change to %s
sk: Zmeniť na %s

en: Changes tracking
sk: Sledovanie zmien

en: Changing charset
sk: Mením znakovú sadu

en: Character Sets and Collations
sk: Znakové sady a Zotriedenia

en: Character set of the file
sk: Znaková sada súboru

en: Character set of the file:
sk: Znaková sada súboru:

en: Charset
sk: Znaková sada

en: Charsets
sk: Znakové sady

en: Chart
sk: Graf

en: Chart Title
sk: Názov grafu

en: Chart columns
sk: Stĺpce grafu

en: Chart title
sk: Názov grafu

[ctx: Chart type]
en: Bar
sk: Obdĺžnikový

[ctx: Chart type]
en: Column
sk: Stĺpcový

[ctx: Chart type]
en: Line
sk: Čiarový

[ctx: Chart type]
en: Pie
sk: Koláčový

[ctx: Chart type]
en: Spline
sk: Spojité čiary

[ctx: Chart type]
en: Timeline
sk: Časová os

en: Check
sk: Skontrolovať

en: Check all
sk: Označiť všetko

en: Check config file permissions
sk: Skontrolujte prístupové práva konfiguračného súboru

en: Check for latest version
sk: Skontrolovať najnovšiu verziu

en: Check privileges
sk: Skontrolovať oprávnenia

en: Check privileges for database "%s".
sk: Skontrolovať oprávnenia pre databázu "%s".

en: Check referential integrity:
sk: Skontrolovať referenčnú integritu:

en: Check table
sk: Skontrolovať tabuľku

en: Check tables having overhead
sk: Zvoliť neoptimálne

en: Checksum table
sk: Vytvoriť kontrolný súčet tabuľky

en: Choose "GeomFromText" from the "Function" column and paste the string below into the "Value" field.
sk: Z voľby „Funkcie“ zvoľte „GeomFromText“ a vložte nižšie uvedený text ako hodnotu.

en: Choose column to display
sk: Zvoľte, ktoré polia zobraziť

en: Choose column to display:
sk: Zvoľte, ktoré polia zobraziť:

en: Choose how you want tabs to work.
sk: Zvoľte, ako majú panely fungovať.

en: Choose the default action when sending error reports.
sk: Zvoľte východziu akciu pri odosielaní hlásení o chybe.

en: Choose which details to show in the database structure (list of tables).
sk: Vyberte, ktoré detaily sa majú zobrazovať v štruktúre databázy (zoznam tabuliek).

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Clear fast filter
sk: Vymazať filter

en: Click
sk: Klik

en: Click a data point to view and possibly edit the data row.
sk: Kliknite na dátový bod pre zobrazenie a prípadnú úpravu dát.

en: Click on the bar to scroll to top of page
sk: Kliknutím v pruhu prejdete na začiatok stránky

en: Click reset zoom button to come back to original state.
sk: Kliknite na tlačidlo Obnoviť zoom na návrat do pôvodného stavu.

en: Click the drop-down arrow<br />to toggle column's visibility.
sk: Kliknite na šípku rozbaľovacieho zoznamu<br />pre zmenu viditeľnosti stĺpca.

en: Click to dismiss this notification
sk: Kliknutím zatvoríte túto správu

en: Click to mark/unmark.
sk: Kliknite pre označenie/odznačenie.

en: Click to sort results by this column.
sk: Kliknutím zoradíte výsledky podľa tohto stĺpca.

en: Click to sort.
sk: Kliknite pre zoradenie.

en: Click to toggle
sk: Kliknite pre prepnutie

en: Close
sk: Zavrieť

en: Closed
sk: Zatvorené

en: Coalesce
sk: Zlúčiť

en: Collapse
sk: Zbaliť

en: Collapse all
sk: Zbaliť všetko

en: Collation
sk: Zotriedenie

en: Collation:
sk: Zoradenie:

en: Column
sk: Stĺpec

en: Column %s has been dropped.
sk: Stĺpec %s bol odstránený.

en: Column information table
sk: Tabuľka informácii o poliach

en: Column maximum:
sk: Najväčšia hodnota stĺpca:

en: Column minimum:
sk: Najmenšia hodnota stĺpca:

en: Column names
sk: Názvy stĺpcov

en: Column names in first row
sk: Mená stĺpcov na prvom riadku

en: Column names:
sk: Názvy stĺpcov:

en: Column selector
sk: Volič stĺpcov

en: Column-specific privileges
sk: Oprávnenia pre jednotlivé stĺpce

en: Column:
sk: Stĺpec:

en: Columns
sk: Stĺpce

en: Columns enclosed with
sk: Polia uzatvorené do

en: Columns enclosed with:
sk: Polia uzatvorené do:

en: Columns escaped with
sk: Polia uvedené pomocou

en: Columns escaped with:
sk: Polia uvedené pomocou:

en: Columns separated with:
sk: Polia oddelené s:

en: Columns terminated with
sk: Stĺpce ukončené

en: Command
sk: Príkaz

en: Comment
sk: Komentár

en: Comment:
sk: Komentár:

en: Comments
sk: Komentáre

en: Composite with:
sk: Zložený z:

en: Compress connection
sk: Komprimovať pripojenie

en: Compress connection to MySQL server.
sk: Komprimovať spojenie s MySQL serverom.

en: Compress gzip exports on the fly without the need for much memory; if you encounter problems with created gzip files disable this feature.
sk: Komprimovať exporty za behu pomocou gzip bez veľkých pamäťových nárokov. Pokiaľ zistíte problémy s takto vytvorenými gzip súbormi, vypnite túto funkciu.

en: Compress on the fly
sk: Komprimovať za behu

en: Compressed export will not work due to missing function %s.
sk: Komprimovaný export nebude funkčný, chýba funkcia %s.

en: Compressed import will not work due to missing function %s.
sk: Komprimovaný import nebude funkčný, chýba funkcia %s.

en: Compression
sk: Kompresia

en: Compression:
sk: Kompresia:

en: Config authentication
sk: Overenie konfigurácie

en: Configurable menus
sk: Konfigurovateľné menu

en: Configuration file
sk: Konfiguračný súbor

en: Configuration has been saved.
sk: Nastavenia boli uložené.

en: Configuration of pmadb…
sk: Konfigurácia pmadb...

en: Configuration saved.
sk: Konfigurácia bola uložená.

en: Configuration storage
sk: Miesto uloženia konfigurácie

en: Configure phpMyAdmin configuration storage to gain access to additional features, see [doc@linked-tables]phpMyAdmin configuration storage[/doc] in documentation.
sk: Nastavenie phpMyAdmin miesta uloženia konfigurácie tak, aby získal prístup k prídavným funkciám, viď [doc@linked-tables]miesto uloženia konfigurácie [/doc] v dokumentácii.

en: Confirm
sk: Potvrdenie

en: Confirm DROP queries
sk: Potvrdzovať DROP dopyty

en: Confirm partial dependencies
sk: Potvrdiť čiastočné závislosti

en: Confirm transitive dependencies
sk: Potvrdiť prechodné závislostí

en: Connect without password
sk: Pripojiť sa bez hesla

en: Connection for controluser as defined in your configuration failed.
sk: Nepodarilo sa pripojiť ku controluser podľa nastavení z konfigurácie.

en: Connection type
sk: Typ pripojenia

en: Connection:
sk: Spojenie:

en: Connections
sk: Spojenia

en: Connections / Processes
sk: Spojenia / Procesy

en: Console
sk: Konzola

en: Constraint name
sk: Názov obmedzenia

en: Constraint properties
sk: Nastavenia obmedzenia

en: Constraints for dumped tables
sk: Obmedzenie pre exportované tabuľky

en: Constraints for table
sk: Obmedzenie pre tabuľku

en: Containing the word:
sk: Obsahujúca slovo:

en: Content of table @TABLE@
sk: Obsah tabuľky @TABLE@

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Continued table caption
sk: Nadpis pokračovania tabuľky

en: Contribute
sk: Prispejte

en: Control host
sk: Kontrolný hostiteľ

en: Control port
sk: Kontrolný port

en: Control slave:
sk: Ovládať slave:

en: Control user
sk: Kontrolný užívateľ

en: Control user password
sk: Heslo kontrolného užívateľa

en: Cookie authentication
sk: Overovanie pomocou cookie

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy column name.
sk: Kopírovať názov stĺpca.

en: Copy database to
sk: Skopírovať databázu do

en: Copy table to (database<b>.</b>table)
sk: Skopírovať tabuľku do (databáza<b>.</b>tabuľka)

en: Copy table with prefix
sk: Skopírovať tabuľku s predponou

en: Copy tables to
sk: Skopírovať tabuľky do

en: Copying database
sk: Kopírujem databázu

en: Could not add columns!
sk: Nepodarilo sa pridať stĺpce!

en: Could not connect to the database server!
sk: Nepodarilo sa pripojiť k databázovému serveru!

en: Could not import configuration
sk: Nepodarilo sa načítať konfiguráciu

en: Could not load class "%1$s"
sk: Nemôžem načítať triedu "%1$s"

en: Could not load default configuration from: %1$s
sk: Nepodarilo sa načítať prednastavenú konfiguráciu zo súboru: %1$s

en: Could not load export plugins, please check your installation!
sk: Nepodarilo sa načítať exportné pluginy, skontrolujte prosím vašu inštaláciu!

en: Could not load import plugins, please check your installation!
sk: Nebolo možné načítať importovacie pluginy, skontrolujte prosím vašu inštaláciu!

en: Could not load schema plugins, please check your installation!
sk: Nebolo možné načítať zásuvné moduly schémy, skontrolujte prosím vašu inštaláciu!

en: Could not load the progress of the import.
sk: Nemôžem načítať priebeh importu.

en: Could not parse OpenDocument Spreadsheet!
sk: Nepodarilo sa spracovať pracovný hárok OpenDocument!

en: Could not remove columns!
sk: Nepodarilo sa odstrániť stĺpce!

en: Could not save configuration
sk: Nemožno uložiť nastavenie

en: Could not save favorite table!
sk: Nepodarilo sa uložiť obľubenú tabuľku!

en: Could not save recent table!
sk: Nepodarilo sa uložiť najnovšiu tabuľku!

en: Could not save table UI preferences!
sk: Nepodarilo sa uložiť nastavenia tabuľky!

en: Count
sk: Počet

en: Count:
sk: Počet:

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Create PHP code
sk: Vytvoriť PHP kód

en: Create a new user account with the same privileges and …
sk: Vytvoriť nový účet používateľa s rovnakými právami a …

en: Create a page and save to it
sk: Vytvoriť stránku a uložiť do nej

en: Create an index on &nbsp;%s&nbsp;columns
sk: Vytvoriť index na&nbsp;%s&nbsp;stĺpcoch

en: Create bookmark
sk: Vytvoriť záložku

en: Create composite index
sk: Vytvoriť zložený index

en: Create database
sk: Vytvoriť databázu

en: Create database with same name and grant all privileges.
sk: Vytvoriť databázu s rovnakým menom a prideliť všetky oprávnenia.

[ctx: Create new column]
en: New
sk: Nový

[ctx: Create new database]
en: New
sk: Nová

[ctx: Create new event]
en: New
sk: Nová

[ctx: Create new function]
en: New
sk: Nová

[ctx: Create new index]
en: New
sk: Nový

[ctx: Create new procedure]
en: New
sk: Nová

[ctx: Create new table]
en: New
sk: Nová

[ctx: Create new trigger]
en: New
sk: Nová

[ctx: Create new user]
en: New
sk: Nový

[ctx: Create new view]
en: New
sk: Nový

en: Create relation
sk: Vytvoriť relaciu

en: Create single-column index
sk: Vytvoriť jedno-stĺpcový index

en: Create table
sk: Vytvoriť tabuľku

en: Create the following table
sk: Vytvoriť nasledujúcu tabuľku

en: Create version
sk: Vytvoriť verziu

en: Create version %1$s
sk: Vytvoriť verziu %1$s

en: Create version %1$s of %2$s
sk: Vytvoriť verziu %1$s z %2$s

en: Create view
sk: Vytvoriť pohľad

en: Created
sk: Vytvorené

en: Creation
sk: Vytvorenie

en: Creation/Update/Check dates
sk: Dátum vytvorenia, poslednej zmeny a kontroly

en: Creation:
sk: Vytvorené:

en: Criteria:
sk: Kritériá:

en: Croatian
sk: Chorvátsky

en: Current amount of Questions: %s
sk: Aktuálny počet dopytov: %s

en: Current query cache size: %s
sk: Aktuálna veľkosť vyrovnávacej pamäte dotazov: %s

en: Current selection does not contain a unique column. Grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete features are not available. %s
sk: Aktuálny výber neobsahuje unikátny stĺpec. Úprava gridu, zaškrtávanie, editácia, kopírovanie a mazanie nie sú dostupné. %s

en: Current server:
sk: Aktuálny server:

en: Current settings
sk: Aktuálne nastavenia

en: Current version: %s
sk: Aktuálna verzia: %s

en: Currently running Git revision %1$s from the %2$s branch.
sk: Aktuálne bežiaca Git revízia %1$s z vetvy %2$s.

en: Custom
sk: Vlastné

en: Custom - display all possible options
sk: Vlastná - zobrazí všetky voľby nastavení

en: Custom - display all possible options to configure
sk: Vlastný - zobrazí všetky voľby nastavenia

en: Custom - like above, but without the quick/custom choice
sk: Vlastný - ako vyššie, ale bez voľby rýchly/vlastný

en: Customize appearance of the navigation panel.
sk: Prizpôsobiť vzhľad navigačného panela.

en: Customize browse mode.
sk: Prispôsobiť režim prezerania.

en: Customize default common import options.
sk: Prispôsobiť východzie nastavenia importu.

en: Customize default export options.
sk: Prispôsobiť východzie nastavenia exportu.

en: Customize default options
sk: Prispôsobenie východzích nastavení

en: Customize default options.
sk: Prispôsobenie východzích nastavení.

en: Customize edit mode.
sk: Prispôsobenie režimu úprav.

en: Customize export options
sk: Prispôsobebie možností exportu

en: Customize import defaults
sk: Prispôsobebie východzích nastavení importu

en: Customize links shown in SQL Query boxes.
sk: Prispôsobenie odkazov zobrazovaných v poliach pre SQL dopyty.

en: Customize main panel
sk: Prispôsobiť hlavný panel

en: Customize navigation panel
sk: Prispôsobiť navigačný panel

en: Customize startup page.
sk: Prispôsobenie úvodnej stránky.

en: Customize text input fields.
sk: Prispôsobenie vstupných textových polí.

en: Customize the navigation tree.
sk: Prispôsobiť navigačný strom.

en: Cyrillic
sk: Cyrilika

en: Czech
sk: Čeština

en: Czech-Slovak
sk: Čeština/Slovenčina

en: DROP columns %s from the table %s
sk: Odstrániť stĺpce %s z tabuľky %s

en: Danish
sk: Dánština

en: Data
sk: Dáta

en: Data creation options
sk: Možnosti vytvárania údajov

en: Data dictionary
sk: Dátový slovník

en: Data dump options
sk: Možnosti uloženia dát

en: Data files
sk: Súbory s dátami

en: Data home directory
sk: Domovský adresár pre dáta

en: Data only
sk: Iba dáta

en: Data point content
sk: Obsah datového bodu

en: Data pointer size
sk: Veľkosť smerníka na dáta

en: Data:
sk: Dáta:

en: Database
sk: Databáza

en: Database %1$s has been copied to %2$s.
sk: Databáza %1$s bola skopírovaná do %2$s.

en: Database %1$s has been created.
sk: Databáza %1$s bola vytvorená.

en: Database %1$s has been renamed to %2$s.
sk: Databáza %1$s bola premenovaná na %2$s.

en: Database %s has been dropped.
sk: Databáza %s bola zmazaná.

en: Database Log
sk: Databázový log

en: Database client version:
sk: Verzia databázového klienta:

en: Database comment
sk: Komentár k databáze

en: Database for user account
sk: Databáza pre účet používateľa

en: Database level tabs
sk: Záložky pre prácu s databázou

en: Database name
sk: Meno databázy

en: Database name template
sk: Vzor pre názov databázy

en: Database operations
sk: Databázové operácie

en: Database seems to be empty!
sk: Databáza vyzerá prázdna!

en: Database server
sk: Databázový server

en: Database structure
sk: Štruktúra databázy

en: Database tree separator
sk: Oddeľovač databázového stromu

en: Database-level tabs
sk: Záložky pre prácu s databázou

en: Database-specific privileges
sk: Oprávnenia pre jednotlivé databázy

en: Database:
sk: Databáza:

en: Databases
sk: Databázy

en: Databases display options.
sk: Nastavenia zobrazenia databáz.

en: Databases statistics
sk: Štatistiky databázy

en: Databases:
sk: Databázy:

en: Date
sk: Dátum

en: Deactivate tracking for %s
sk: Deaktivovať sledovanie %s

en: Debug SQL
sk: Ladiť SQL

en: Default
sk: Predvolené

en: Default database tab
sk: Prednastavený panel databázy

en: Default format; be aware that this list depends on location (database, table) and only SQL is always available.
sk: Východzí formát: Berte na vedomie, že tento zoznam závisí na umiestnení (databáza, tabuľka) a len SQL je stále dostupné.

en: Default language
sk: Predvolený jazyk

en: Default server
sk: Predvolený server

en: Default server tab
sk: Východzí panel servera

en: Default sort order for tables with a primary key.
sk: Prednastavený spôsob triedenia pre tabuľky s primárnym kľúčom.

en: Default sorting order
sk: Východzie radenie

en: Default table tab
sk: Východzí panel tabuľky

en: Default theme %s not found!
sk: Predvolený vzhľad %s nebol nájdený!

en: Default title
sk: Východzí popis

en: Define how long (in seconds) a login cookie is valid.
sk: Určuje, ako dlho je platná prihlasovacie cookie (v sekundách).

en: Define whether the previous login should be recalled or not in [kbd]cookie[/kbd] authentication mode.
sk: Určuje, či sa má obnoviť predchádzajúce prihlásenie alebo nie pri prihlasovaní pomocou [kbd]cookie[/kbd].

en: Defines how long (in seconds) a login cookie should be stored in browser. The default of 0 means that it will be kept for the existing session only, and will be deleted as soon as you close the browser window. This is recommended for non-trusted environments.
sk: Určuje, ako dlho (v sekundách) si má prehliadač pamätať prihlasovaciu cookie. Východzia hodnota 0 znamená, že cookie bude pamätaná, len po dobu sedenia a bude vymazaná pri zatvorení okna. Toto je odporúčané v nedôveryhodných prostrediach.

en: Defines the list of statements the auto-creation uses for new versions.
sk: Určuje zoznam príkazov, ktoré sa automaticky použijú pri vytváraní nových verzií.

en: Defines the maximum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
sk: Definuje maximálnu veľkosť pre vstupné polia generované pre stĺpce typu CHAR a VARCHAR.

en: Defines the minimum number of items (tables, views, routines and events) to display a filter box.
sk: Definuje minimálny počet položiek (tabuliek, zobrazení, rutín, udalostí) pre zobrazenie filtra.

en: Defines the minimum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
sk: Definuje minimálnu veľkosť pre vstupné polia generované pre stĺpce typu CHAR a VARCHAR.

en: Defines whether SQL queries generated by phpMyAdmin should be displayed.
sk: Určuje, či sa budú zobrazovať SQL dopyty generované phpMyAdminom.

en: Defines whether or not type fields should be initially displayed in edit/insert mode.
sk: Definuje, či sa majú alebo nemajú zobrazovať typové polia v móde úprav/vkladania.

en: Defines whether the query box should stay on-screen after its submission.
sk: Určuje či má príkazové okno ostať na obrazovke po vykonaní.

en: Defines which type of editing controls should be used for CHAR and VARCHAR columns; [kbd]input[/kbd] - allows limiting of input length, [kbd]textarea[/kbd] - allows newlines in columns.
sk: Nastavte, ktorý typ ovládacích prvkov sa má použiť pri editácii polí typu CHAR a VARCHAR; [kbd]vstup[/kbd] - umožňuje obmedziť dĺžku vstupu, [kbd]textová oblasť[/kbd] - umožňuje použitie nových riadkov v poli.

en: Definition
sk: Definícia

en: Defragment table
sk: Defragmentovať tabuľku

en: Del
sk: Zmazať

en: Del:
sk: Zmazať:

en: Delayed inserts
sk: Odložené vloženia

en: Delete
sk: Zmazať

en: Delete all cookies on logout
sk: Vymazať všetky cookies pri prihlásení

en: Delete bookmark
sk: Odstrániť záložku

en: Delete data or table
sk: Odstrániť dáta alebo tabuľku

en: Delete entry from tracking report?
sk: Odstrániť záznam z reportu o sledovaní?

en: Delete page
sk: Zmazať stránku

en: Delete pages
sk: Odstrániť stránky

en: Delete relation
sk: Zmazať reláciu

en: Delete the matches for the %s table?
sk: Odstrániť nájdené záznamy z tabuľky %s?

en: Delete the table (DROP)
sk: Odstrániť tabuľku (DROP)

en: Delete the view (DROP)
sk: Odstrániť zobrazenie (DROP)

en: Delete tracking
sk: Vymazať sledovanie

en: Delete tracking data for these tables?
sk: Odstrániť informácie o sledovaní týcho tabuliek?

en: Delete tracking data for these versions?
sk: Odstrániť informácie o sledovaní týchto verzií?

en: Delete tracking data for this table?
sk: Odstrániť informácie o sledovaní tejto tabuľky?

en: Delete tracking data for this version?
sk: Odstrániť informácie o sledovaní pre túto verziu?

en: Delete tracking data row from report
sk: Odstrániť riadok o sledovaní tabuľky z výpisu

en: Delete version
sk: Zmazať verziu

en: Deleting
sk: Odstraňujem

en: Deleting %s
sk: Odstraňuje sa %s

en: Deleting tracking data
sk: Odstraňujem sledovacie dáta

en: Delimiter
sk: Oddeľovač

en: Descending
sk: Zostupne

en: Description
sk: Popis

en: Designer
sk: Dizajnér

en: Designer and PDF schema: table coordinates
sk: Dizajnér a PDF schéma: tabuľka súradníc

en: Designer and creation of PDFs
sk: Navrhovanie a vytváranie PDF

en: Detailed profile
sk: Podrobný profil

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Details…
sk: Podrobnosti…

en: Developer
sk: Vývojár

en: Differential
sk: Rozdiely

en: Direct links
sk: Priame odkazy

en: Direction
sk: Smer

en: Directory [code]config[/code], which is used by the setup script, still exists in your phpMyAdmin directory. It is strongly recommended to remove it once phpMyAdmin has been configured. Otherwise the security of your server may be compromised by unauthorized people downloading your configuration.
sk: Adresár [code]config[/code], ktorý používa setup skript, stále existuje vo vašom phpMyAdmin adresári. Dôrazne odporúčame ho odstrániť, ak je phpMyAdmin nakonfigurovaný. V opačnom prípade bezpečnosť Vášho servera môže byť narušená neautorizovanými užívateľmi, ktorí stiahnu Vašu konfiguráciu.

en: Directory on server where you can upload files for import.
sk: Adresár na serveri, kde môžete nahrať súbor pre import.

en: Directory where exports can be saved on server.
sk: Adresár na serveri pre ukladanie exportov.

en: Dirty pages
sk: Zmenených stránok

en: Disable
sk: Vypnúť

en: Disable %s
sk: Vypnúť %s

en: Disable foreign key checks
sk: Vypnúť kontrolu cudzích kľúčov

en: Disable multi table maintenance
sk: Vypnúť hromadné operácie s tabuľkami

en: Disable some of the warnings shown by phpMyAdmin.
sk: Vypnúť niektoré varovania zobrazované phpMyAdminom.

en: Disable the default warning that is displayed if a difference between the MySQL library and server is detected.
sk: Vypnúť štandardné varovanie pri zistení rozdielu medzi verziou knižnice MySQL a servera.

en: Disable the default warning that is displayed on the Structure page if column names in a table are reserved MySQL words.
sk: Vypnúť štandardné varovanie na stránke so štruktúou tabuľky, ak názvy stĺpcov v tabuľke patria k rezervovaným kľúčovým slovám MySQL.

en: Disable the default warning that is displayed on the database details Structure page if any of the required tables for the phpMyAdmin configuration storage could not be found.
sk: Vypne štandardné varovanie na stránke s detailami databázy, ak niektorá z vyžadovaných tabuliek pre miesto uloženia phpMyAdmin konfigurácie nebola nájdená.

en: Disable the default warning that is displayed on the main page if Suhosin is detected.
sk: Vypne štandardné varovanie, ktoré je zobrazované na hlavnej stránke ak je zistený Suhosin.

en: Disable the default warning that is displayed on the main page if the value of the PHP setting session.gc_maxlifetime is less than the value of `LoginCookieValidity`.
sk: Vypnúť štandardné varovanie na hlavnej stránke, ak je hodnota PHP nastavenia session.gc_maxlifetime nižšia ako hodnota `LoginCookieValidity`.

en: Disable the table maintenance mass operations, like optimizing or repairing the selected tables of a database.
sk: Vypnúť hromadné operácie pre údržbu tabuliek, ako je optimalizácia alebo opravy vybraných tabuliek v databáze.

en: Disable use of INFORMATION_SCHEMA
sk: Zakazať použitie INFORMATION_SCHEMA

en: Disabled
sk: Vypnuté

en: Disallow BLOB and BINARY columns from editing.
sk: Zakázať úpravu polí typu BLOB a BINARY.

en: Display
sk: Zobraziť

en: Display Features
sk: Zobraziť vlastnosti

en: Display GIS Visualization
sk: Zobraziť GIS vizualizáciu

en: Display MIME types
sk: Zobraziť MIME typy

en: Display chart
sk: Zobraziť graf

en: Display column for relations
sk: Zobraziť stĺpec so vzťahmi

en: Display column was successfully updated.
sk: Zobrazený stĺpec bol aktualizovný.

en: Display columns table
sk: Zobrazenie stĺpcov tabuľky

en: Display comments
sk: Zobraziť komentáre

en: Display comments <i>(includes info such as export timestamp, PHP version, and server version)</i>
sk: Zobraziť komentíre <i>(zahŕňa informácie ako je čas exportu, verzia PHP a verzia servera)</i>

en: Display foreign key relationships
sk: Zobraziť vzťahy cudzích kľúčov

[ctx: Display format]
en: Table
sk: Tabuľka

en: Display logo
sk: Zobraziť logo

en: Display order:
sk: Zobraziť zoradené:

en: Display relational schema
sk: Zobraziť relačnú schému

en: Display server choice at the top of the navigation panel.
sk: Zobraziť voľbu servera v hornej časti navigačného panela.

en: Display servers as a list
sk: Zobraziť servery ako zoznam

en: Display servers selection
sk: Zobraziť výber serverov

en: Display the function fields in edit/insert mode.
sk: Zobraziť zoznam funkcií v móde úprav.

en: Displaying Column Comments
sk: Zobrazovať komentáre stĺpcov

en: Displays a clickable thumbnail. The options are the maximum width and height in pixels. The original aspect ratio is preserved.
sk: Zobrazí náhľad obrázku s odkazom na obrázok; parametre šírka a výška v bodoch. Pomer strán obrázku zostane zachovaný.

en: Displays a link to download the binary data of the column. You can use the first option to specify the filename, or use the second option as the name of a column which contains the filename. If you use the second option, you need to set the first option to the empty string.
sk: Zobrazí odkaz na stiahnutie binárnych dát poľa. Prvý možnosť je zadať meno súboru alebo druhá je použiť meno stĺpca v tabuľke obsahujúceho meno súboru. Ak použijete druhú možnosť, prvé pole musí byť prázdne.

en: Displays a link to download this image.
sk: Zobrazí odkaz pre stiahnutie tohto obrázka.

en: Displays a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second option is a title for the link.
sk: Zobrazí odkaz; pole obsahuje meno súboru. Prvý parameter je prefix URL (napr. "https://www.example.com/"), druhý parameter je názov odkazu.

en: Displays a part of a string. The first option is the number of characters to skip from the beginning of the string (Default 0). The second option is the number of characters to return (Default: until end of string). The third option is the string to append and/or prepend when truncation occurs (Default: "…").
sk: Zobrazí iba časť reťazca. Prvý parameter je posun od začiatku (predvolený je 0) a druhý určuje dĺžku textu, ktorá sa ma zobraziť, ak nie je zadaný bude zobrazený zvyšok textu. Tretí parameter určuje znaky, ktoré budú pridané na koniec skráteného textu (predvolené je "…").

en: Displays an image and a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second and third options are the width and the height in pixels.
sk: Zobrazí obrázok a odkaz; pole obsahuje meno súboru. Prvý parameter je prefix URL (napr. "https://www.example.com/"). Druhý a tretí parameter určujú šírku a výšku obrázku v pixeloch.

en: Displays hexadecimal representation of data. Optional first parameter specifies how often space will be added (defaults to 2 nibbles).
sk: Zobrazí dáta v ich hexadecimálnej forme. Nepovinný prvý parameter určuje po koľko znakoch je vkladaná medzera (východzia hodnota je 2).

en: Displays the contents of the column as-is, without running it through htmlspecialchars(). That is, the column is assumed to contain valid HTML.
sk: Zobrazi5 obsah poľa tak ako bolo uložené, bez použitia htmlspecialchars(). To znamená, že pole už obsahuje platný HTML kód.

en: Distinct values
sk: Odlišné hodnoty

en: Distribution
sk: Distribúcia

en: Divided by %s
sk: Vydelené s %s

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
sk: Vykonať "dopyt podľa príkladu" (nahradzujúci znak: "%")

en: Do a "query by example" (wildcard: "%") for two different columns
sk: Vykonať "dopyt podľa príkladu" (nahradzujúci znak: "%") pre dva rôzne stĺpce

en: Do not abort on INSERT error
sk: Neprerušovať pri chybe v príkaze INSERT

en: Do not change the password
sk: Nezmeniť heslo

en: Do not import empty rows
sk: Neimportovať prázdne riadky

en: Do not use <code>AUTO_INCREMENT</code> for zero values
sk: Nepoužívať <code>AUTO_INCREMENT</code> pre nulové hodnoty

en: Do not use AUTO_INCREMENT for zero values
sk: Nepoužívať AUTO_INCREMENT pre nulové hodnoty

en: Do you really want to DROP the selected partition(s)? This will also DELETE the data related to the selected partition(s)!
sk: Skutočne chcete ODSTRÁNIŤ zvolené oddiely? To VYMAŽE aj všetky dáta na daných oddieloch!

en: Do you really want to RESET SLAVE?
sk: Skutočne chcete RESET SLAVE (resetnúť podriadený server)?

en: Do you really want to TRUNCATE the selected partition(s)?
sk: Naozaj chcete SKRÁTIŤ vybrané oddiely?

en: Do you really want to delete the search "%s"?
sk: Naozaj chcete odstrániť vyhľadávanie "%s"?

en: Do you really want to delete the selected items?
sk: Naozaj chcete odstrániť zvolené položky?

en: Do you really want to delete this bookmark?
sk: Naozaj chcete odstrániť túto záložku?

en: Do you really want to delete this central column?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento centrálny stĺpec?

en: Do you really want to delete user group "%s"?
sk: Naozaj chcete zmazať skupinu "%s"?

en: Do you really want to execute "%s"?
sk: Skutočne chcete vykonať príkaz "%s"?

en: Do you really want to execute the following query?
sk: Skutočne chcete vykonať nasledovný príkaz?

en: Do you really want to remove partitioning?
sk: Naozaj chcete zrušiiť použitie oddielov?

en: Do you really want to revoke the selected user(s) ?
sk: Naozaj chcete zrušiť zvolených užívateľov?

en: Do you really want to see all of the rows? For a big table this could crash the browser.
sk: Skutočne chcete zobraziť všetky riadky? Pri veľkej tabuľke môže dôjsť k pádu prehliadača.

en: Do you want to copy encryption key?
sk: Chcete skopírovať šifrovací kľúč?

en: Do you want to import remaining settings?
sk: Prajete si načítať zostávajúce nastavenia?

en: Do you want to save the changes to the current page?
sk: Chcete uložiť zmeny aktuálnej stránky?

en: Documentation
sk: Dokumentácia

en: Does not require SSL-encrypted connections.
sk: Nevyžaduje SSL šifrované spojenia.

en: Done
sk: Hotovo

en: Double click
sk: Dvojklik

en: Double size of textarea for LONGTEXT columns.
sk: Zdvojnásobiť veľkosť editačného poľa pre stĺpec typu LONGTEXT.

en: Double-click to copy column name.
sk: Dvakrát kliknite pre skopírovanie názvu stĺpca.

en: Download
sk: Stiahnuť

en: Drag to reorder
sk: Usporiadajte pretiahnutím

en: Drag to reorder.
sk: Usporiadajte pretiahnutím.

en: Drop
sk: Odstrániť

en: Drop files here
sk: Presuňte súbory sem

en: Drop the database (DROP)
sk: Odstrániť databázu (DROP)

en: Drop the databases that have the same names as the users.
sk: Odstrániť databázy s rovnakým menom ako majú používatelia.

en: Dropping Foreign key.
sk: Mažem cudzí kľúč.

en: Dropping Primary Key/Index
sk: Odstraňujem primárny kľúč/index

en: Dropping column
sk: Odstraňujem stĺpec

en: Dump all rows
sk: Vypísať všetky riadky

en: Dump binary columns in hexadecimal notation <i>(for example, "abc" becomes 0x616263)</i>
sk: Uložiť binárne stĺpce v šestnástkovom zápise <i>(napríklad "abc" sa zapíše 0x616263)</i>

en: Dump has been saved to file %s.
sk: Výpis bol uložený do súboru %s.

en: Dump some row(s)
sk: Vypísať niektoré riadky

en: Dump table
sk: Vypísať tabuľku

en: Dumping data
sk: Vypisujem dáta

en: Dumping data for table
sk: Sťahujem dáta pre tabuľku

en: During current session
sk: Počas aktuálnej relácie

en: ENUM/SET editor
sk: Upraviť ENUM/SET

en: ESRI Shape File
sk: ESRI Shape súbor

en: Each point represents a data row.
sk: Každý bod reprezentuje riadok dát.

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit event
sk: Upraviť udalosť

en: Edit index
sk: Upraviť index

en: Edit mode
sk: Režim úprav

en: Edit next row
sk: Upraviť nasledujúci riadok

en: Edit privileges
sk: Upraviť oprávnenia

en: Edit privileges:
sk: Upraviť oprávnenia:

en: Edit routine
sk: Upraviť rutinu

en: Edit server
sk: Upraviť server

en: Edit settings for %s
sk: Upraviť nastavenia pre %s

en: Edit structure by following the "Structure" link.
sk: Upraviť štruktúru kliknutím na odkaz "Štruktúra".

en: Edit trigger
sk: Upraviť trigger

en: Edit user group
sk: Upraviť užívateľské skupiny

en: Edit view
sk: Upraviť zobrazenie

en: Edit/Insert
sk: Upraviť/Vložiť

en: Effective
sk: Efektívny

en: Empty
sk: Vyprázdniť

en: Empty phpMyAdmin control user password while using phpMyAdmin configuration storage!
sk: Prázdne heslo pre phpMyAdmin control užívateľa pri použití úložiska nastavení phpMyAdmin!

en: Empty phpMyAdmin control user while using phpMyAdmin configuration storage!
sk: Prázdne užívateľské meno pre phpMyAdmin control užívateľa pri využití phpMyAdmin configuration storage!

en: Empty signon URL while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
sk: Prázdna prihlasovacia URL adresa pri použití prihlasovacej metódy [kbd]signon[/kbd]!

en: Empty signon session name while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
sk: Prázdny názov relácie signon pri použití priholasovacej metódy [kbd]signon[/kbd]!

en: Empty the table (TRUNCATE)
sk: Vyprázdniť tabuľku  (TRUNCATE)

en: Empty username while using [kbd]config[/kbd] authentication method!
sk: Pri použití prihlasovacej metódy  [kbd]config[/kbd] nebolo vyplnené užívateľské meno!

en: Enable
sk: Zapnúť

en: Enable %s
sk: Zapnúť %s

en: Enable CodeMirror
sk: Povoliť CodeMirror

en: Enable SSL for connection to MySQL server.
sk: Povoliť SSL pre pripojenie k MySQL serveru.

en: Enable Zero Configuration mode
sk: Povoliť režim nulovej konfigurácie

en: Enable autocomplete for table and column names
sk: Povoliť automatické dopĺňanie názvov tabuliek a stĺpcov

en: Enable charts dragging
sk: Povoliť presúvanie grafov

en: Enable foreign key checks
sk: Povoliť kontrolu cudzích kľúčov

en: Enable highlighting
sk: Povoliť zvýrazňovanie

en: Enable if you want DB-based query history (requires phpMyAdmin configuration storage). If disabled, this utilizes JS-routines to display query history (lost by window close).
sk: Povoľte, ak chcete históriu dopytov založenú na databáze (vyžaduje miesto uloženia phpMyAdmin konfigurácie). Ak vowbu zakážete, využijú sa k zobrazeniu histórie dopytoj Java Scriptové funkcie (bude stratená pri zavretí okna).

en: Enable linter
sk: Povoliť kontrolovanie SQL

en: Enable navigation tree expansion
sk: Povoliť rozbalenie navigačného stromu

en: Enable statistics
sk: Povoliť štatistiky

en: Enable the Developer tab in settings
sk: Povoliť záložku Pre vývojára v nastaveniach

en: Enable {concurrent_insert} by setting it to 1
sk: Povoľte {concurrent_insert} nastavením na hodnotu 1

en: Enabled
sk: Zapnuté

en: Enables check for latest version on main phpMyAdmin page.
sk: Povoliť kontrolu poslednej verzie na hlavnej stránke phpMyAdmina.

en: Enabling this allows a page located on a different domain to call phpMyAdmin inside a frame, and is a potential [strong]security hole[/strong] allowing cross-frame scripting (XSS) attacks.
sk: Povolením tejto možnosti umožníte stránke umiestnenej na inej doméne zavolať phpMyAdmina vo vnútri rámca a je potenciálnou [strong]bezpečnostnou dierou[/strong] dovoľujúcou XSS (cross-frame scripting) útoky.

en: Enclose export in a transaction
sk: Uzatvoriť príkazy v transakcii

en: Enclose table and column names with backquotes
sk: Použiť opačný apostrof pri názvoch tabuliek a polí

en: Enclose table and column names with backquotes <i>(Protects column and table names formed with special characters or keywords)</i>
sk: Použiť opačný apostrof pri názvoch tabuliek a polí <i>(To ochráni názvy stĺpcov a tabuliek so špeciálnymi znakmi alebo kľúčové slová)</i>

en: Encoding Conversion:
sk: Prevod znakovej sady:

en: Encryption key
sk: Šifrovací kľúč

en: End of line
sk: Koniec riadku

[ctx: End of recurring event]
en: End
sk: Koniec

en: End of step
sk: Koniec kroku

en: Engines
sk: Systémy

en: English
sk: Anglicky

en: Enter each value in a separate field.
sk: Zadajte každú hodnotu do samostatného poľa.

en: Enter executes queries in console
sk: Enter spustí dopyty v konzole

en: Enter server connection parameters.
sk: Vložte parametre pripojenia servera.

en: Enter your private key for your domain reCaptcha service.
sk: Zadajte váš súkromný kľúč pre službu reCaptcha.

en: Enter your public key for your domain reCaptcha service.
sk: Vložte váš verejný kľúč pre službu reCaptcha.

en: Entered captcha is wrong, try again!
sk: Vložená captcha je nesprávna, skúste znova!

en: Error
sk: Chyba

en: Error code: %s
sk: Číslo chyby: %s

en: Error in ZIP archive:
sk: Chyba v ZIP archíve:

en: Error in processing request
sk: Chyba pri spracovaní požiadavky

en: Error in processing request:
sk: Chyba pri spracovaní požiadavky:

en: Error in processing!
sk: Chyba pri spracovaní!

en: Error moving the uploaded file, see [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc].
sk: Chyba pri presune nahrávaného súboru, pozri[doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc].

en: Error reading data:
sk: Chyba pri čítaní dát:

en: Error resetting replication.
sk: Chyba pri obnovovaní replikácie.

en: Error starting replication.
sk: Chyba pri spúšťaní replikácie.

en: Error stopping replication.
sk: Chyba pri zastavovaní replikácie.

en: Error text: %s
sk: Text chyby: %s

en: Error while creating PDF:
sk: Chyba pri vytváraní PDF:

en: Error while loading the search.
sk: Chyba pri načítaní vyhľadávania.

en: Error while moving uploaded file.
sk: Chyba pri presúvaní nahraného súboru.

en: Error.
sk: Chyba.

en: Error: FOREIGN KEY relation could not be added!
sk: Chyba: FOREIGN KEY vzťah nemohol byť pridaný!

en: Error: FOREIGN KEY relation could not be removed!
sk: Chyba: FOREIGN KEY vzťah nehomol byť odstránený!

en: Error: Internal relation could not be added!
sk: Chyba: Interný vzťah nemohol byť pridaný!

en: Error: Internal relation could not be removed!
sk: Chyba: Vnútorný vzťah nemôže byť odstránený!

en: Error: Token mismatch
sk: Chyba: Nesprávny token

en: Especially on a system with a lot of writes to InnoDB tables you should set {innodb_log_file_size} to 25%% of {innodb_buffer_pool_size}. However the bigger this value, the longer the recovery time will be when database crashes, so this value should not be set much higher than 256 MiB. Please note however that you cannot simply change the value of this variable. You need to shutdown the server, remove the InnoDB log files, set the new value in my.cnf, start the server, then check the error logs if everything went fine. See also <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">this blog entry</a>
sk: Špeciálne na systéme ktorý zapisuje veľa do tabuliek InnoDB mali by ste nastaviť {innodb_log_file_size} na 25%% z {innodb_buffer_pool_size}. Čím vyššie číslo, tím dlhšie sa bude obnovovať ak databáza crashne, takže toto číslo by nemalo byť vyššie než 256 MiB. Všimnite si že nemôžete jednoducho zmeniť hodnotu. Musíte vypnúť server, vymazať log súbory InnoDB, nastaviť novú hodnotu v my.cnf, zapnúť server, skontrolovať či nenastali v logu či je všetko v poriadku. Taktiež pozrite <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">tento príspevok</a>

en: Estonian
sk: Estónsky

en: Event
sk: Udalosť

en: Event %1$s has been created.
sk: Udalosť %1$s bola vytvorená.

en: Event %1$s has been modified.
sk: Udalosť %1$s bola zmenená.

en: Event name
sk: Meno udalosti

en: Event type
sk: Typ udalosti

en: Events
sk: Udalosti

en: Events:
sk: Udalosti:

en: Excel edition
sk: Verzia Excelu

en: Excel edition:
sk: Verzia Excelu:

en: Except
sk: Okrem

en: Execute
sk: Spustiť

en: Execute at
sk: Spustiť o

en: Execute every
sk: Spustiť každých

en: Execute routine
sk: Spustiť rutinu

en: Execute this query again?
sk: Vykonať tento dopyt znovu?

en: Execution order
sk: Poradie vykonávania

en: Execution results of routine %s
sk: Výsledky spustenia rutiny %s

en: Existing configuration file (%s) is not readable.
sk: Existujúci konfiguračný súbor (%s) nie je čitateľný.

en: Existing settings will be overwritten!
sk: Súčasné nastavenia budú prepísané!

en: Existing templates:
sk: Existujúce šablóny:

en: Expand
sk: Rozbaliť

en: Expand/Collapse
sk: Rozbaliť/Zbaliť

en: Explain
sk: Vysvetliť

en: Explain SQL
sk: Vysvetliť SQL

en: Explain output
sk: Vysvetliť výstup

en: Export
sk: Exportovať

en: Export as %s
sk: Exportovať ako %s

en: Export as separate files
sk: Exportovať ako samostatné súbory

en: Export databases as separate files
sk: Exportovať databázy ako samostatné súbory

en: Export defaults
sk: Východzie nastavenia exportu

en: Export metadata
sk: Exportovať metadáta

en: Export method
sk: Metóda exportu

en: Export method:
sk: Metóda exportu:

en: Export of event %s
sk: Exportovať udalosť %s

en: Export of routine %s
sk: Export rutiny %s

en: Export related metadata from phpMyAdmin configuration storage
sk: Exportovať súvisiace metadata z úložiska phpMyAdmin konfigurácie

en: Export relational schema
sk: Exportovať relačnú schému

en: Export schema
sk: Exportovať schému

en: Export table headers
sk: Exportovať záhlavia tabuliek

en: Export table names
sk: Exportovať názvy tabuliek

en: Export tables as separate files
sk: Exportovať tabuľky ako samostatné súbory

en: Export templates table
sk: Exportovať tabuľku šablón

en: Export templates:
sk: Exportné šablóny:

en: Export time in UTC
sk: Exportovať čas v UTC

en: Export type
sk: Typ exportu

en: Export views as tables
sk: Exportovať pohľady (views) ako tabuľky

en: Exporting databases from the current server
sk: Exportujem databázy z aktuálneho servera

en: Exporting rows from "%s" table
sk: Exportujem riadky z tabuľky "%s"

en: Exporting tables from "%s" database
sk: Exportujem tabuľky z databázy "%s"

en: Expression
sk: Výraz

en: Extra parameters for iconv
sk: Extra parametre pre iconv

en: FOREIGN KEY relation has been added.
sk: Bol pridaný FOREIGN KEY vzťah.

en: FOREIGN KEY relation has been removed.
sk: FOREIGN KEY vzťah bol odstránený.

en: Failed
sk: Neúspešný

en: Failed attempts
sk: Nepodarených pokusov

en: Failed building chart grid with imported config. Resetting to default config…
sk: Nepodarilo sa vytvoriť graf z importovanej konfigurácie. Používam východzie nastavenia…

en: Failed calculating value for rule '%s'.
sk: Zlyhal výpočet hodnoty pre pravidlo '%s'.

en: Failed evaluating precondition for rule '%s'.
sk: Zlyhalo vyhodnotenie predpokladov pre pravidlo '%s'.

en: Failed formatting string for rule '%s'.
sk: Chyba pri formátovaní textu v pravidle '%s'.

en: Failed parsing config file. It doesn't seem to be valid JSON code.
sk: Zlyhalo spracovanie konfiguračného súboru. Pravdepodobne neobsahuje platný JSON kód.

en: Failed running test for rule '%s'.
sk: Zlyhal beh testu pre pravidlo '%s'.

en: Failed to cleanup table UI preferences (see $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)
sk: Nepodarilo sa vyčistiť nastavenia tabuľky (pozri $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)

en: Failed to get real row count.
sk: Nepodarilo sa zístiť skutočný počet riadkov.

en: Failed to read configuration file!
sk: Nepodarilo sa načítať konfiguračný súbor!

en: Failed to rename table %1$s to %2$s!
sk: Chyba pri premenovaní tabuľky %1$s na %2$s!

en: Failed to write file to disk.
sk: Chyba pri zápise súboru na disk.

en: Favorite List is full!
sk: Zoznam obľúbených je plný!

en: Favorite tables
sk: Obľúbené tabuľky

en: Favorites
sk: Obľúbené

en: Favorites table
sk: Tabuľka obľúbených

en: Features
sk: Funkcie

en: February
sk: Február

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
sk: Súbor %s už existuje na servery, zmente názov súboru alebo zvolte prepísanie súboru.

en: File %s does not contain any key id
sk: Súbor %s neobsahuje ID kľúč

en: File could not be read!
sk: Súbor sa nedá prečítať!

en: File may be compressed (%s) or uncompressed.
sk: Súbor môže byť komprimovaný (%s) alebo nekomprimovaný.

en: File name template:
sk: Šablóna pre názov súboru:

en: File to import:
sk: Súbor na importovanie:

en: File upload stopped by extension.
sk: Nahrávanie súboru bolo zastavené rozšírením.

en: File uploads are not allowed on this server.
sk: Ukladanie súborov na server nie je povolené.

en: File was not an uploaded file.
sk: Súbor nebol uploadovaný.

en: Files
sk: Súbory

en: Filter by category…
sk: Filter podľa kategórie…

en: Filter queries by word/regexp:
sk: Filtrovať dopyty podľa slova/regulárneho výrazu:

en: Filter rows
sk: Filtrovať riadky

en: Filters
sk: Filtre

en: Find and replace
sk: Nájsť a nahradiť

en: Find and replace - preview
sk: Nájsť a nahradiť - náhľad

en: Find partial dependencies
sk: Nájdenie čiastočných závislostí

en: Find:
sk: Nájdi:

[ctx: First page]
en: Begin
sk: Začiatok

en: First step of normalization (1NF)
sk: Prvý krok normalizácie (1NF)

en: Flush (close) all tables
sk: Vyprázdniť (uzavrieť) všetky tabuľky

en: Flush query cache
sk: Vyprázdniť vyrovnávaciu pamäť príkazov

en: Flush the table (FLUSH)
sk: Vyprázdniť tabuľku (FLUSH)

en: Following settings will be applied globally and reset to default on server restart:
sk: Nasledujíce zmeny budú vykonané globálne, ktoré budú platné do reštartu servera:

en: Font size
sk: Veľkosť písma

en: For default values, please enter just a single value, without backslash escaping or quotes, using this format: a
sk: Pre predvolené hodnoty, prosím zadajte iba jednu hodnotu bez úvodzoviek alebo uvádzacích znakov, napr.: a

en: For display Options
sk: Pre zobrazenie nastavení

en: Foreign key checks
sk: Kontrola cudzích kľúčov

en: Foreign key constraint %s has been dropped
sk: Obmedzenie cudzieho kľúča %s bolo zrušené

en: Foreign key constraints
sk: Obmedzenia cudzieho kľúča

en: Foreign key dropdown order
sk: Poradie cudzích kľúčov v rozbaľovacej ponuke

en: Foreign key limit
sk: Limit cudzích kľúčov

en: Format
sk: Formát

en: Format of imported file
sk: Formát importovaného súboru

en: Format-specific options:
sk: Formát - špecifické voľby:

en: Format:
sk: Formát:

en: Formats text as JSON with syntax highlighting.
sk: Formátuje text ako JSON so zvýrazňovaním syntaxe.

en: Formats text as SQL query with syntax highlighting.
sk: Formátuje text ako SQL príkaz pomocou syntaxového zvýrazňovania.

en: Formats text as XML with syntax highlighting.
sk: Formátuje text ako XML so zvýrazňovaním syntaxe.

en: Formatting SQL…
sk: Formátujem SQL…

en: Fr
sk: Pi

en: Free memory
sk: Voľná pamäť

en: Free pages
sk: Prázdnych stránok

en: Free swap
sk: Voľný swap

en: Fri
sk: Pi

en: Friday
sk: Piatok

en: From
sk: Z

en: From general log
sk: Z všeobecného logu

en: From slow log
sk: Zo záznamu pomalých dopytov

en: Full texts
sk: Plné texty

en: Fulltext
sk: Celý text

en: Function
sk: Funkcia

en: Function to use when dumping data:
sk: Funkcia použitá pri ukladaní dát:

en: Functions
sk: Funkcie

en: Functions:
sk: Funkcie:

en: GLOBALS overwrite attempt
sk: Pokus o prepísanie GLOBALS

en: GZip output buffering
sk: Medzipamäť pre GZip výstup

en: Garbled Data
sk: Skomolené údaje

en: General
sk: Všeobecné

en: General relation features
sk: Možnosti všeobecných vzťahov

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Generate
sk: Vytvoriť

en: Generate password
sk: Vytvoriť heslo

en: Generate password:
sk: Vytvoriť heslo:

en: Generation Time:
sk: Čas generovania:

en: Geometry
sk: Geometria

en: Geometry %d:
sk: Geometria %d:

en: Georgian
sk: Gruzínčina

en: German
sk: Nemčina

en: Get more themes!
sk: Získať viac tém!

en: Get support
sk: Získať podporu

en: Git information missing!
sk: Chýbajú informácie o Git-e!

en: Git revision:
sk: Git revízia:

en: Gives access to the complete list of databases.
sk: Povolí prístup ku kompletnému zoznamu databáz.

en: Global
sk: Globálny

en: Global privileges
sk: Globálne práva

en: Global value
sk: Globálna hodnota

en: Go
sk: Vykonaj

en: Go back to previous page
sk: Späť

en: Go back to this page
sk: Späť na túto stránku

en: Go to database: %s
sk: Prejsť do databázy: %s

en: Go to link:
sk: Prejsť na odkaz:

en: Go to table: %s
sk: Prejsť na tabuľku: %s

en: Go to view: %s
sk: Prejsť na pohľad: %s

en: Grant
sk: Prideliť

en: Grant all privileges on database "%s".
sk: Prideliť všetky oprávnenia na databázu "%s".

en: Grant all privileges on wildcard name (username\_%).
sk: Prideliť všetky oprávnenia pomocou masky (používateľ\_%).

en: Greek
sk: Gréčtina

en: Grid editing: save all edited cells at once
sk: Úprava mriežky: uložiť všetky upravené bunky naraz

en: Grid editing: trigger action
sk: Úprava mriežky: vyvolať akciu

en: Group items in the navigation tree (determined by the separator defined in the Databases and Tables tabs above).
sk: Zoskupovať položky v navigačnom paneli (určené oddeľovačom nastaveným v záložke Databázy a tabuľky vyššie).

en: Group items in the tree
sk: Zoskupovať položky v strome

en: Group name:
sk: Názov skupiny:

en: Group queries
sk: Zoskupiť dopyty

en: Group queries, ignoring variable data in WHERE clauses
sk: Zlučovať dopyty, ignorovať premenné dáta vo WHERE výraze

en: Groups:
sk: Skupiny:

en: HTTP Basic Auth Realm name to display when doing HTTP Auth.
sk: Názov pre zobrazenie pri použití HTTP prihlasovania.

en: HTTP authentication
sk: HTTP overovanie

en: Handler
sk: Manipulačná Rutina

en: Hardware authentication failed!
sk: Hardwarové prihlasovanie zlyhalo!

en: Has no effect in this MySQL version.
sk: Nefunguje v tejto verzii MySQL.

en: Hebrew
sk: Hebrejsky

en: Help
sk: Pomoc

en: Hide
sk: Skryť

en: Hide arguments
sk: Skryť argumenty

en: Hide browser transformation
sk: Skryť transformácie prehliadača

en: Hide databases
sk: Skryť databázy

en: Hide databases matching regular expression (PCRE).
sk: Skryť databázy zodpovedajúce regulárnemu výrazu (PCRE).

en: Hide find and replace criteria
sk: Skryť kritériá vyhľadávania

en: Hide panel
sk: Skryť panel

en: Hide partial dependencies list
sk: Skryť zoznam čiastočných závislostí

en: Hide query box
sk: Skryť vyhľadávacie pole

en: Hide search criteria
sk: Skryť parametre vyhľadávania

en: Hide search results
sk: Skryť výsledky vyhľadávania

en: Hide table structure actions
sk: Skryť akcie štruktúry tabuľky

en: Hide trace
sk: Skryť trasovacie informácie

en: Hide/Show all
sk: Skryť/Zobraziť všetko

en: Highlight pointer
sk: Zvýrazňovač

en: Highlight row pointed by the mouse cursor.
sk: Zvýrazniť riadok označený kurzórom myši.

en: Highlight selected rows.
sk: Zvýrazniť zvolené riadky.

en: Highlight server under the mouse cursor.
sk: Zvýrazní server pod kurzorom myši.

en: History
sk: História

en: Home
sk: Domov

en: Host
sk: Hostiteľ

en: Host authorization order
sk: Poradie overovania hostiteľa

en: Host authorization rules
sk: Pravidlá overovania hostiteľa

en: Host name
sk: Názov počítača

en: Host name:
sk: Názov počítača:

en: Host:
sk: Hostiteľ:

en: Hostname where MySQL server is running.
sk: Meno počítača, kde beží MySQL server.

en: Hour
sk: Hodiny

en: Hovering over a point will show its label.
sk: Pohybom myši nad bodom zobrazíte jeho názov.

en: How many queries are kept in history.
sk: Koľko dopytov sa má držať v histórii.

en: How many rows can be inserted at one time.
sk: Koľko riadkov môže byť vložených naraz.

en: How many temporary files mysqld has created.
sk: Počet dočasných súborov vytvorených servrom mysqld.

en: How to connect to server, keep [kbd]tcp[/kbd] if unsure.
sk: Ako sa pripájať k serveru, nechajte [kbd]tcp[/kbd] ak si nie ste istí.

en: How to display the menu tabs
sk: Ako zobraziť lišty menu

en: How to display various action links
sk: Ako zobraziť rôzne príkazy

en: How to use
sk: Návod na použitie

en: However on last run no data has been parsed, this usually means phpMyAdmin won't be able to finish this import unless you increase php time limits.
sk: Avšak pri poslednom pokuse neboli prijaté žiadne dáta, čo obvykle znamená, že phpMyAdmin nebude schopný dokončiť tento import, pokiaľ nebude zvýšený časový limit behu skriptu v php.

en: Hungarian
sk: Maďarsky

en: Icelandic
sk: Islandčina

en: Icons
sk: Ikony

en: If TRUE, logout deletes cookies for all servers; when set to FALSE, logout only occurs for the current server. Setting this to FALSE makes it easy to forget to log out from other servers when connected to multiple servers.
sk: Pokiaľ je povolené, pri odhlásení budú vymazané cookies pre všetky servery; pokiaľ je zakázané, vymaže sa len pre aktuálny server. Zakázaním tejto voľby sa môže ľahko stať, že sa zabudnete odhlásiť z ostatných serverov, pokiaľ ich používate viac.

en: If column type is "enum" or "set", please enter the values using this format: 'a','b','c'…<br />If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
sk: Ak je pole typu "enum" alebo "set", prosím zadávajte hodnoty v tvare: 'a','b','c'…<br />Ak potrebujete zadať spätné lomítko ("\") alebo apostrof ("'") pri týchto hodnotách, zadajte ich pomocou uvádzacieho spätného lomítka (napr. '\\xyz' alebo 'a\'b').

en: If enabled, phpMyAdmin continues computing multiple-statement queries even if one of the queries failed.
sk: Pokiaľ je povolené, phpMyAdmin bude pokračovať v spracovaní viacprvkových dopytov, aj keď jeden z nich zlyhal.

en: If enabled, user can enter any MySQL server in login form for cookie auth.
sk: Pokiaľ je povolené, užívateľ može zadať ľuvolný MySQL server pre prihlásenie cez cookie autentifikáciu.

en: If the temporary file used for fast MyISAM index creation would be larger than using the key cache by the amount specified here, prefer the key cache method.
sk: Ak je veľkosť dočasného súboru, použitého pre rýchlejšie vytváranie MyISAM indexov, väčšia ako pri použití cache, použije sa metóda cachovania indexu.

en: If this value is greater than 1, MyISAM table indexes are created in parallel (each index in its own thread) during the repair by sorting process.
sk: Ak je táto hodnota vyššia ako 1, počas procesu Opravy Zoradením sú indexy MyISAM tabuľky vytvárané paralelne (každý index vo svojom vlákne).

en: If you experience any problems please submit a bug report manually.
sk: Ak spozorujete problém, odošlite hlášku o chybe manuálne.

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Ignore All
sk: Ignorovať všetko

en: Ignore multiple statement errors
sk: Ignorovať chyby vo viacprvkových dopytoch

en: Immediate table locks %%
sk: Okamžite získané zámky tabuľky %%

en: Immediate table locks: %s%%, this value should be above 95%%
sk: Okamžité zámky tabuliek: %s%%, táto hodnota by mala byť vyššia ako 95%%

en: Import currencies ($5.00 to 5.00)
sk: Import mien (5.00 namiesto $5.00)

en: Import defaults
sk: Východzie nastavenia importu

en: Import from browser's storage
sk: Načítať z pamäte prehliadača

en: Import from file
sk: Importovať zo súboru

en: Import has been successfully finished, %d query executed. | Import has been successfully finished, %d queries executed.
sk[0]: Import bol úspešne ukončený, bol vykonaný %d dopyt.
sk[1]: Import bol úspešne ukončený, boli vykonané %d dopyty.
sk[2]: Import bol úspešne ukončený, bolo vykonaných %d dopytov.

en: Import monitor configuration
sk: Importovať konfiguráciu monitora

en: Import percentages as proper decimals (12.00% to .12)
sk: Importovať percentá ako desatinné čísla (0,12 namiesto 12,00%)

en: Import status
sk: Stav importu

en: Importing into the current server
sk: Importujem na aktuálny server

en: Importing into the database "%s"
sk: Importujem do databázy "%s"

en: Importing into the table "%s"
sk: Importujem do tabuľky "%s"

en: Improve table structure
sk: Zlepšiť štruktúry tabuľky

en: Improve table structure (Normalization):
sk: Zlepšiť štruktúru tabuľky (normalizácia):

en: Include a timestamp of when databases were created, last updated, and last checked
sk: Zahrnúť čas vytorenia, poslednej aktualizácie a poslednej kontroly databáz

en: Include table caption
sk: Zahrnúť nadpis tabuľky

en: Includes all privileges except GRANT.
sk: Všetky oprávnenia okrem GRANT.

en: Incomplete params
sk: Nekompletné parametre

en: Incorrect IP address: %s
sk: Nesprávna IP adresa: %s

en: Incorrect value!
sk: Nesprávna hodnota!

en: Incorrect value:
sk: Nesprávna hodnota:

en: Index %s has been dropped.
sk: Index pre %s bol odstránený.

en: Index cache size
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte indexu

en: Index choice:
sk: Výber indexu:

en: Index length
sk: Dĺžka kľúča

en: Index name:
sk: Meno indexu&nbsp;:

en: Index reads from memory: %s%%, this value should be above 95%%
sk: Indexy čítané z pamäte: %s%%, táto hodnota by mala byť viac ako 95%%

en: Index scans average: %s, this value should be less than 1 per hour
sk: Priemer čítania indexov: %s, táto hodnota by mala byť nižšia ako 1 za hodinu

en: Index type:
sk: Typ indexu&nbsp;:

en: Indexes
sk: Indexy

en: Indexes for dumped tables
sk: Kľúče pre exportované tabuľky

en: Indexes for table
sk: Indexy pre tabuľku

en: Indicates that you have made changes to this page; you will be prompted for confirmation before abandoning changes
sk: Hovorí, že ste vykonali zmeny na tejto stránke; budete vyzvaní k potvrdeniu pred zahodením zmien

en: Information
sk: Informácia

en: Initial state for sliders
sk: Počiatočný stav pre posuvníky

[ctx: Inline edit query]
en: Edit inline
sk: Upraviť v riadku

en: Inner ring
sk: Vnútorný obrys

en: Inner ring %d:
sk: Vnútorný obrys %d:

en: InnoDB Status
sk: Stav InnoDB

en: InnoDB buffer pool size
sk: Veľkosť buffera InnoDB

en: InnoDB log size
sk: Veľkosť logu InnoDB

en: Input proxies as [kbd]IP: trusted HTTP header[/kbd]. The following example specifies that phpMyAdmin should trust a HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) header coming from the proxy 1.2.3.4:[br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd].
sk: Vložte proxy ako [kbd]IP: dôveryhodná hlavička HTTP[/kbd]. Nasledovný príklad hovorí, že phpMyAdmin má veriť hlavičke HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) prichádzajúcej z proxy 1.2.3.4:[br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd].

en: Input transformation
sk: Vstupná transformácia

en: Input transformation options
sk: Vstupné parametre transformácie

en: Ins
sk: Vložiť

en: Ins:
sk: Vložiť:

en: Insecure connection
sk: Nezabezpečené pripojenie

en: Insert
sk: Vložiť

en: Insert another new row
sk: Vložiť nový záznam

en: Insert as new row
sk: Vložiť ako nový riadok

en: Insert as new row and ignore errors
sk: Vložiť ako nový riadok a ignorovať chyby

en: Inserted row id: %1$d
sk: Vložený riadok id: %1$d

en: Inside column:
sk: V tabuľke:

en: Inside tables:
sk: V tabuľkách:

en: Instead of <code>INSERT</code> statements, use:
sk: Namiesto príkazu <code>INSERT</code> použiť:

en: Instructions
sk: Inštrukcie

en: Instructions/Setup
sk: Pokyny/Nastavenie

en: Insufficient space to save the file %s.
sk: Nedostatok miesta pre uloženie súboru %s.

en: Internal relation
sk: Interné vzťahy

en: Internal relation has been added.
sk: Bol pridaný interný vzťah.

en: Internal relation has been removed.
sk: Interný vzťah bol odstránený.

en: Internal relations
sk: Interné vzťahy

en: Internal relations were successfully updated.
sk: Interné vzťahy boli úspešne zmenené.

en: Invalid authentication method set in configuration:
sk: V konfigurácii je nastavená nesprávna autentifikačná metóda:

en: Invalid column count in CSV input on line %d.
sk: Chybný počet položiek v CSV vstupe na riadku %d.

en: Invalid database:
sk: Chybná databáza:

en: Invalid export type
sk: Chybný typ exportu

en: Invalid format of CSV input on line %d.
sk: Chybný formát v CSV vstupe na riadku %d.

en: Invalid format of mediawiki input on line: <br />%s.
sk: Chybný formát vo vstupe z mediawiki na riadku: <br />%s.

en: Invalid hostname for server %1$s. Please review your configuration.
sk: Chybné meno servera %1$s. Prosím, skontrolujte konfiguráciu.

en: Invalid parameter for CSV import: %s
sk: Chybný parameter pre CSV import: %s

en: Invalid routine type: "%s"
sk: Chybný typ rutiny: "%s"

en: Invalid rule declaration on line %1$s, expected line %2$s of previous rule.
sk: Nesprávna deklarácia pravidla na riadku %1$s, očakávaný riadok %2$s predošlého pravidla.

en: Invalid rule declaration on line %s.
sk: Chybná deklarácia pravidla na riadku %s.

en: Invalid server index: %s
sk: Chybný index servera: %s

en: Invalid table name
sk: Chybné meno tabuľky

en: Invalid table name:
sk: Chybný názov tabuľky:

en: Is InnoDB disabled?
sk: Je InnoDB vypnuté?

en: Is a foreign key.
sk: Je to cudzí kľúč.

en: Is deterministic
sk: Je deterministický

en: Issue
sk: Problém

en: January
sk: Január

en: Japanese
sk: Japončina

en: Javascript must be enabled past this point!
sk: Pokiaľ chcete pokračovať, JavaScript musí byť povolený!

en: Joins
sk: Zjednotenia

en: Jul
sk: Júl

en: July
sk: Júl

en: Jump to Log table
sk: Prejsť na tabuľku so záznamami

en: Jump to database
sk: Prejsť do databázy

en: Jump to database "%s".
sk: Prejsť na databázu "%s".

en: Jun
sk: Jún

en: June
sk: Jún

en: Justification
sk: Zdôvodnenie

en: Key cache
sk: Vyrovnávacia pamäť kľúčov

en: Key is too short, it should have at least 8 characters.
sk: Kľúč je príliš krátky, mal by mať aspoň 8 znakov.

en: Key should contain letters, numbers [em]and[/em] special characters.
sk: Kľúč by mal obsahovať písmená, čísla [em] a [/em] špeciálne znaky.

en: Keyname
sk: Kľúčový názov

en: Kill
sk: Zabiť

en: Korean
sk: Kórejčina

en: LINUX ONLY: Launches an external application and feeds it the column data via standard input. Returns the standard output of the application. The default is Tidy, to pretty-print HTML code. For security reasons, you have to manually edit the file libraries/plugins/transformations/output/Text_Plain_External.php and list the tools you want to make available. The first option is then the number of the program you want to use and the second option is the parameters for the program. The third option, if set to 1, will convert the output using htmlspecialchars() (Default 1). The fourth option, if set to 1, will prevent wrapping and ensure that the output appears all on one line (Default 1).
sk: LEN PRE LINUX: Spustí externú aplikáciu a na štandardný vstup pošle pole a zobrazí výstup programu. Predvolený program je Tidy, ktorý pekne sformátuje HTML. Z bezpečnostných dôvodov musíte ručne upraviť obsah súboru libraries/plugins/transformations/output/Text_Plain_External.php a pridať do neho povolené aplikácie. Prvý parameter je číslo aplikácie, ktorú chcete použiť a druhý parametre sú parametre tejto aplikácie. Ak je tretí parameter nastavený na 1, výstup bude skonvertovaný funkciou htmlspecialchars() (predvolený je 1). Štvrtý parameter v prípade, že je nastavený na 1 pridá k výstupnému textu parameter NOWRAP, čím zabezpečí zachovanie formátovania (predvolený je 1).

en: Label
sk: Názov

en: Label column
sk: Popis stĺpca

en: Label key
sk: Návestie

en: Label key:
sk: Návestie:

en: Label:
sk: Názov:

en: Landscape
sk: Na šírku

en: Language
sk: Jazyk

en: Last check
sk: Posledná kontrola

en: Last check:
sk: Posledná kontrola:

[ctx: Last page]
en: End
sk: Koniec

en: Last update
sk: Posledná zmena

en: Last update:
sk: Posledná zmena:

en: Last version
sk: Posledná verzia

en: Latched pages
sk: Uzavretých stránok

en: Latvian
sk: Lotyšstina

en: Leave blank for defaults.
sk: Nechajte prázdne, ak chcete použiť východzie nastavenia.

en: Leave blank for no "persistent" favorite tables across sessions, suggested: [kbd]pma__favorite[/kbd].
sk: Nechajte prázdne pre vypnutie možnosti "trvalého" ukladania obľúbených tabuliek počas sedenia. Odporúčaná hodnota: [kbd]pma__favorite[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" recently used tables across sessions, suggested: [kbd]pma__recent[/kbd].
sk: Nechajte prázdne pre vypnutie možnosti "trvalého" ukladania nedávno použitých tabuliek. Odporúčaná hodnota: [kbd]pma__recent[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" tables' UI preferences across sessions, suggested: [kbd]pma__table_uiprefs[/kbd].
sk: Nechajte prázdne pre vypnutie podpory "trvalého" ukladania nastavení, navrhované: [kbd]pma__table_uiprefs[/kbd].

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma__pdf_pages[/kbd].
sk: Nechajte prázdne pre vypnutie podpory pre PDF schémy, navrhované: [kbd]pma__pdf_pages[/kbd].

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma__table_coords[/kbd].
sk: Nechajte prázdne pre vypnutie podpory pre PDF schému. Odporúčaná hodnota: [kbd]pma__table_coords[/kbd].

en: Leave blank for no QBE saved searches support, suggested: [kbd]pma__savedsearches[/kbd].
sk: Nechajte prázdne pre vypnutie podpory pre ukladanie vyhľadávaní, navrhované: [kbd]pma__savedsearches[/kbd].

en: Leave blank for no SQL query history support, suggested: [kbd]pma__history[/kbd].
sk: Nechajte prázdne pre vypnutie histórie SQL dopytov, navrhované: [kbd]pma__history[/kbd].

en: Leave blank for no SQL query tracking support, suggested: [kbd]pma__tracking[/kbd].
sk: Nechajte prázdne pre vypnutie podpory pre sledovanie SQL dopytov. Odporúčaná hodnota: [kbd]pma__tracking[/kbd].

en: Leave blank for no central columns support, suggested: [kbd]pma__central_columns[/kbd].
sk: Nechajte prázdne pre vypnutie podpory centrálnych stĺpcov. Odporúčaná hodnota: [kbd]pma__central_columns[/kbd].

en: Leave blank for no column comments/mime types, suggested: [kbd]pma__column_info[/kbd].
sk: Nechajte prázdne pre žiadne komentáre či mime typy polí, navrhované: [kbd]pma__column_info[/kbd].

en: Leave blank for no export template support, suggested: [kbd]pma__export_templates[/kbd].
sk: Nechajte prázdne pre vypnutie podpory exportných šablón, navrhované: [kbd]pma__export_templates[/kbd].

en: Leave blank for no user preferences storage in database, suggested: [kbd]pma__userconfig[/kbd].
sk: Nechajte prázdne pre vypnutie možnosti ukladania užívateľských nastavení v databáze. Odporúčaná hodnota: [kbd]pma__userconfig[/kbd].

en: Leave blank if not used.
sk: Nechajte prázdne pokiaľ nepoužívate.

en: Leave blank to disable the feature to hide and show navigation items, suggested: [kbd]pma__navigationhiding[/kbd].
sk: Nechajte prázdne pre vypnutie možnosti pre schovávanie navigačných položiek. Odporúčané nastavenie: [kbd]pma__navigationhiding[/kbd].

en: Leave empty if not using config auth.
sk: Nechajte prázdne ak nepoužívate prihlasovací config.

en: Left
sk: Vľavo

en: Length/Values
sk: Dĺžka/Nastaviť*

en: Less than 80%% of the query cache is being utilized.
sk: Vyrovnávacia pamäť dopytov je využitá na menej než 80 %%.

en: Let every user access this bookmark
sk: Dovoliť používať túto položku všetkým používateľom

en: License
sk: Licencia

en: Limit column characters
sk: Obmedzenie počtu znakov

en: Limits number of table preferences which are stored in database, the oldest records are automatically removed.
sk: Obmedzuje počet nastavení tabuľky, ktoré sú uložené v databáze. Najstaršie záznamy sú automaticky odstraňované.

en: Limits the number of commands that change any table or database the user may execute per hour.
sk: Obmedzí počet príkazov meniacich tabuľku alebo databázu, ktorá môže používateľ odoslať za hodinu.

en: Limits the number of new connections the user may open per hour.
sk: Obmedzí počet nových spojení, ktoré môže používateľ vytvoriť za hodinu.

en: Limits the number of queries the user may send to the server per hour.
sk: Obmedzí počet dopytov, ktoré môže používateľ odoslať za hodinu.

en: Limits the number of simultaneous connections the user may have.
sk: Obmedzuje počet simultánnych pripojení používateľa.

en: Lines terminated with
sk: Riadky ukončené

en: Lines terminated with:
sk: Riadky ukončené:

en: Linestring
sk: Linka

en: Linestring %d:
sk: Čiara %d:

en: Link not found!
sk: Odkaz nebol nájdený!

en: Link with main panel
sk: Prepojiť s hlavným panelom

en: Links to
sk: Linkovať na

en: List of available transformations and their options
sk: Zoznam dostupných transformácií a ich možnosti

en: List of changes
sk: Zoznam zmien

en: List of trusted proxies for IP allow/deny
sk: Zoznam dôveryhodných proxy pre povolenie/zakázanie IP adresy

en: Lithuanian
sk: Litovsky

en: Load
sk: Záťaž

en: Loading logs
sk: Načítavam záznamy

en: Loading…
sk: Načítanie…

en: Local
sk: Lokálny

en: Local monitor configuration incompatible!
sk: Vaše nastavenie monitoru nie je kompatibilné!

en: Log analysed, but no data found in this time span.
sk: Záznamy boli skontrolované, ale v tomto časovom rozmedzí neboli nájdené žiadne údaje.

en: Log buffer size
sk: Veľkosť logovacej vyrovnávacej pamäte

en: Log data loaded. Queries executed in this time span:
sk: Záznamy boli načítané. V tomto časovom rozmedzí boli vykonané nasledujúce dopyty:

en: Log in
sk: Login

en: Log name
sk: Názov logu

en: Log out
sk: Odhlásiť sa

en: Log table filter options
sk: Nastavenie filtrovania logovacích tabuliek

en: Login Information
sk: Prihlasovacie informácie

en: Login cookie store
sk: Uloženie prihlasovacej cookie

en: Login cookie store is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login will expire sooner than configured in phpMyAdmin.
sk: Životnosť cookie je nižšia ako je nastavené v phpMyAdmin. Kvôli tomu vaše prihlásenie vyprší skôr ako je nastavené v konfigurácii phpMyAdmin.

en: Login cookie validity
sk: Platnosť prihlasovacej cookie

en: Login cookie validity warning
sk: Varovanie o platnosti prihlasovacej cookie

en: Login without a password is forbidden by configuration (see AllowNoPassword)
sk: Prihlásenie bez hesla je zakázané v konfigurácií (pozri AllowNoPassword)

en: Logo link URL
sk: URL odkazu loga

en: Logo link target
sk: Cieľ odkazu loga

en: Logout URL
sk: URL pri odhlásení

en: Long query time
sk: Dlhý čas vykonávania

en: MIME TYPES FOR TABLE
sk: MIME TYPY PRE TABUĽKU

en: MIME type
sk: MIME typ

en: Main panel
sk: Hlavný panel

en: Make consistent with central list
sk: Zosúladiť s centrálnym zoznamom

en: Manage your settings
sk: Spravovať svoje nastavenia

en: March
sk: Marec

en: Mark used tables and make it possible to show databases with locked tables.
sk: Označiť použité tabuľky a umožniť zobrazovanie databáz s uzamknutými tabuľkami.

en: Master configuration
sk: Master konfigurácia

en: Master connection:
sk: Master spojenie:

en: Master replication
sk: Master replikácia

en: Master server changed successfully to %s.
sk: Master server zmenený úspešne na %s.

en: Master status
sk: Stav mastra

en: Matched rows:
sk: Vyhovujúce riadky:

en: Max %% MyISAM key buffer ever used
sk: Maximálne využitie (%%) vyrovnávacej pamäte MyISAM pre kľúče

en: Max InnoDB log size
sk: Maximálna veľkosť logu InnoDB

en: Max. concurrent connections
sk: Max. súčasných pripojení

en: Max: %s%s
sk: Maximálna veľkosť: %s%s

en: Maximal length of created query
sk: Maximálna veľkosť vytvoreného príkazu

en: Maximal number of table preferences to store
sk: Maximálny počet uložených nastavení tabuliek

en: Maximum databases
sk: Najvyšší počet databáz

en: Maximum displayed SQL length
sk: Mazimálna dĺžka zobrazeného SQL dopytu

en: Maximum execution time
sk: Maximálny čas behu

en: Maximum items in branch
sk: Maximálny počet položiek vo vetve

en: Maximum items on first level
sk: Maximálny počet položiek na prvej úrovni

en: Maximum number of characters shown in any non-numeric column on browse view.
sk: Maximálny počet znakov zobrazovaných v nečíselných poliach pri prechádzaní.

en: Maximum number of characters used when a SQL query is displayed.
sk: Maximálny počet znakov pri zobrazení SQL dopytu.

en: Maximum number of databases displayed in database list.
sk: Maximálny počet databáz zobrazených v zozname databáz.

en: Maximum number of favorite tables; set 0 to disable.
sk: Maximálny počet tabuliek v zozname obľúbených tabuliek; nastavte 0 pre vypnutie.

en: Maximum number of recently used tables; set 0 to disable.
sk: Maximálny počet tabuliek v zozname nedávno zobrazených tabuliek; nastavte 0 pre vypnutie.

en: Maximum number of rows to display
sk: Maximálny počet zobrazených riadkov

en: Maximum number of tables displayed in table list.
sk: Maximálny počet tabuliek zobrazených v zozname tabuliek.

en: Maximum rows to plot
sk: Maximálny počet zobrazených riadkov

en: Maximum size for input field
sk: Maximálna veľkosť vstupného poľa

en: Maximum size for temporary files on index creation
sk: Maximálna veľkosť dočasných súborov pre vytvorenie indexu

en: Maximum size for temporary sort files
sk: Maximálna veľkosť dočasných zoraďovacích súborov

en: Maximum table tree depth
sk: Maximálna hĺbka tabuľkového stromu

en: Maximum tables
sk: Maximum tabuliek

en: Maximum value:
sk: Maximálna hodnota:

en: May
sk: Máj

en: May be approximate. Click on the number to get the exact count. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].
sk: Môže byť nepresné. Kliknutím na číslo dostanete presný počet. Viď [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].

en: May be approximate. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].
sk: Môže byť nepresné. Viď [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].

en: Memory limit
sk: Obmedzenie pamäte

en: Merge with current configuration
sk: Zlúčiť so súčasným nastavením

en: Metadata
sk: Metadáta

en: Metadata for database %s
sk: Metadáta pre databázu %s

en: Metadata for table %s
sk: Metadáta pre tabuľku %s

en: Minimum number of databases to display the database filter box
sk: Minimálny počet databáz pre zobrazenie filtra databáz

en: Minimum number of items to display the filter box
sk: Minimálny počet položiek pre zobrazenie filtra

en: Minimum size for input field
sk: Minimálna veľkosť vstupného poľa

en: Minimum value:
sk: Minimálna hodnota:

en: Minor Version
sk: Minor verzia

en: Minute
sk: Minúty

en: Missing a temporary folder.
sk: Chýba adresár pre dočasné súbory.

en: Missing data for %s
sk: Chýba hodnota pre %s

en: Missing information to delete the search.
sk: Chýbajú informácie pre vymazanie hľadania.

en: Missing information to load the search.
sk: Chýbajú informácie pre načítanie vyhľadávania.

en: Missing information to save the bookmarked search.
sk: Chýbajú informácie pre uloženie vyhľadávacej záložky.

en: Missing parameter:
sk: Chýbajúci parameter:

en: Missing phpMyAdmin configuration storage tables
sk: Chýbajú tabuľky pre miesto uloženia phpMyAdmin konfigurácie

en: Missing value in the form!
sk: Chýbajúca položka vo formulári!

en: Mo
sk: Po

en: Modifications have been saved
sk: Zmeny boli uložené

en: Modify:
sk: Zmeniť:

en: Mon
sk: Po

en: Monday
sk: Pondelok

en: Monitor Instructions
sk: Monitor inštrukcie

en: Monitor refresh failed
sk: Obnovenie monitora zlyhalo

en: More
sk: Viac

en: More information on [a@https://sourceforge.net/p/phpmyadmin/bugs/2606/]PMA bug tracker[/a] and [a@https://bugs.mysql.com/19588]MySQL Bugs[/a]
sk: Viac informácii na [a@https://sourceforge.net/p/phpmyadmin/bugs/2606/]PMA bug tracker[/a] a [a@https://bugs.mysql.com/19588]MySQL Bugs[/a]

en: More settings
sk: Ďalšie nastavenia

en: Move Menu
sk: Presunúť Menu

en: Move column
sk: Presunúť stĺpce

en: Move columns
sk: Presunúť stĺpce

en: Move table to (database<b>.</b>table)
sk: Presunúť tabuľku do (databáza<b>.</b>tabuľka)

en: MyISAM concurrent inserts
sk: Súčasných vkladaní do MyISAM

en: MyISAM key buffer (index cache) %% used is low.
sk: Využitie MyISAM vyrovnávacej pamäte kľúčov je nízke %%.

en: MyISAM key buffer size
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte MyISAM kľúčov

en: MySQL Architecture
sk: MySQL architektúra

en: MySQL reserved word warning
sk: Varovanie o kľúčových slovách MySQL

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
sk: MySQL vrátil prázdny výsledok (tj. nulový počet riadkov).

en: MySQL said:
sk: MySQL hlási:

en: NO
sk: NIE

en: Name
sk: Názov

en: Name (Ascending)
sk: Meno (Vzostupne)

en: Name (Descending)
sk: Meno (Zostupne)

en: Native MySQL Authentication
sk: Natívne MySQL overovanie

en: Native MySQL authentication
sk: Natívne MySQL overovanie

en: Natural order
sk: Prirodzené poradie

en: Navigation panel
sk: Navigačný panel

en: Navigation panel settings
sk: Nastavenia navigačného panela

en: Navigation tree
sk: Navigačný strom

en: Needed for the replication slaves.
sk: Potrebné pre replikáciu pomocných serverov.

en: Never send error reports
sk: Nikdy neodosielať chybové hlásenia

en: New bookmark
sk: Nová záložka

en: New column name
sk: Nový názov stĺpca

en: New database name
sk: Nové meno databázy

en: New name
sk: Nové meno

en: New page
sk: Nová stránka

en: New page name
sk: Názov novej stránky

en: New server
sk: Nový server

en: New table name
sk: Nové meno tabuľky

en: New template:
sk: Nová šablóna:

[ctx: Next month]
en: Next
sk: Ďalší

[ctx: Next page]
en: Next
sk: Ďalší

en: No
sk: Nie

en: No Password
sk: Žiadne heslo

en: No Privileges
sk: Žiadne oprávnenia

en: No activity within %s seconds; please log in again.
sk: Boli ste neaktívni viac ako %s sekúnd, prihláste sa prosím znovu.

en: No auto-saved query
sk: Žiadny automaticky uložený dopyt

en: No bookmarks
sk: Žiadne záložky

en: No change
sk: Žiadna zmena

en: No column selected.
sk: Nebol vybraný žiadny stĺpec.

en: No data
sk: Žiadne dáta

en: No data found
sk: Žiadne dáta

en: No data to display
sk: Žiadne dáta

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].
sk: Neboli prijaté žiadne dáta na import. Buď nebol odoslaný žiadny súbor alebo jeho veľkosť prekročila maximálnu veľkosť povolenú v PHP konfigurácii. Pozri [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].

en: No databases
sk: Žiadne databázy

en: No databases selected.
sk: Neboli vybrané žiadne databázy.

en: No dependencies selected!
sk: Neboli vybrané žiadne závislosti!

en: No event with name %1$s found in database %2$s
sk: V databáze %2$s nebola nájdená žiadna udalosť s menom %1$s

en: No files available on server for import!
sk: Na serveri nie sú dostupné žiadne súbory na import!

en: No files found inside ZIP archive!
sk: V ZIP archíve neboli nájdené žiadne súbory!

en: No index defined!
sk: Nebol definovaný žiadny index!

en: No index parts defined!
sk: Časti indexu neboli definované!

en: No parameters found!
sk: Parametre neboli nájdené!

en: No partial dependencies selected!
sk: Neboli vybrané žiadne čiastkové závislosti!

en: No preview available.
sk: Náhľad nie je dostupný.

en: No privileges.
sk: Žiadne práva.

en: No redundant column
sk: Žiadny redundantný stĺpec

en: No routine with name %1$s found in database %2$s
sk: V databáze %2$s nebola nájdená žiadneatrutina s menom %1$s

en: No row selected.
sk: Nie je vybraný žiadny riadok.

en: No such column
sk: Stĺpec neexistuje

en: No tables found in database.
sk: Neboli nájdené žiadne tabuľky v tejto databáze.

en: No tables selected.
sk: Neboli vybrané žiadne tabuľky.

en: No trigger with name %1$s found in database %2$s
sk: V databáze %2$s nebol nájdený žiadny trigger s menom %1$s

en: No user found.
sk: Nebol nájdený žiadny používateľ.

en: No users selected for deleting!
sk: Na odstránenie neboli vybraní žiadni používatelia!

en: No valid authentication key plugged
sk: Nie je pripojený žiadny prihlasovací kľúč

en: No valid image path for theme %s found!
sk: Nebola nájdená platná cesta k obrázkom pre vzhľad %s!

en: No versions selected.
sk: Nie je vybraná verzia.

en: None
sk: Žiadny

[ctx: None encoding conversion]
en: None
sk: Žiadny

[ctx: None for default]
en: None
sk: Žiadny

[ctx: None privileges]
en: None
sk: Žiadny

en: Normally, writes to the InnoDB buffer pool happen in the background. However, if it's necessary to read or create a page and no clean pages are available, it's necessary to wait for pages to be flushed first. This counter counts instances of these waits. If the buffer pool size was set properly, this value should be small.
sk: Normálne sa zápis do vyrovnávacej pamäte InnoDB vykonáva v pozadí. Ak však nie sú pri požiadavke na načítanie alebo vytvorenie stránky dostupné žiadne čisté stránky, je potrebné počkať na ich vyčistenie. Táto hodnota zobrazuje počet týchto čakaní a ak bola správne nastavená veľkosť vyrovnávacej pamäte, mala by byť nízka.

en: Not a non-negative number!
sk: Nie je nezáporné číslo!

en: Not a positive number!
sk: Nie je kladné číslo!

en: Not a valid port number!
sk: Neplatné číslo portu!

en: Not enough privilege to view server variables and settings. %s
sk: Nedostatočné oprávnenia na zobrazenie premenných a nastavení servera. %s

en: Not replicated
sk: Nie je replikované

en: Note: Enabling the auto refresh here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
sk: Poznámka: Zapnutie automatického obnovovania môže spôsobiť vysokú sieťovú prevádzku medzi databázou a web serverom.

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
sk: Poznámka: Aktivovanie štatistík databázy môže spôsobiť značné zvýšenie sieťovej prevádzky medzi databázou a web serverom.

en: Note: If the file contains multiple tables, they will be combined into one.
sk: Poznámka: Ak súbor obsahuje viac tabuliek, tieto budú spojené do jednej.

en: Note: MySQL privilege names are expressed in English.
sk: Poznámka: názvy MySQL oprávnení sú uvádzané po anglicky.

en: Note: Setting these options to 0 (zero) removes the limit.
sk: Poznámka: Nastavenie týchto parametrov na 0 (nulu) odstráni obmedzenia.

en: Note: a, b -> d,f implies values of columns a and b combined together can determine values of column d and column f.
sk: Poznámka:  a, b -> d,f znamená, že kombinované hodnoty v stĺpcoch a a b spolu môžu určovať hodnoty stĺpcov d a f.

en: Note: phpMyAdmin gets the users' privileges directly from MySQL's privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, the privileges have to be reloaded but currently, you don't have the RELOAD privilege.
sk: Poznámka: phpMyAdmin získava práva používateľov priamo z tabuliek MySQL. Obsah týchto tabuliek sa môže líšiť od práv, ktoré používa server, ak boli tieto tabuľky ručne upravené. V tom prípade je potrebné znovu načítanie práv. Nemáte oprávnenie na RELOAD .

en: Note: phpMyAdmin gets the users' privileges directly from MySQL's privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, you should %sreload the privileges%s before you continue.
sk: Poznámka: phpMyAdmin získava práva používateľov priamo z tabuliek MySQL. Obsah týchto tabuliek sa môže líšiť od práv, ktoré používa server, ak boli tieto tabuľky ručne upravené. V tomto prípade sa odporúča vykonať %sznovunačítanie práv%s predtým ako budete pokračovať.

en: Nowhere
sk: Nikde

en: Null
sk: Nulový

en: Number of columns
sk: Počet polí

en: Number of columns for CHAR/VARCHAR textareas.
sk: Počet stĺpcov techtový oblastí typu CHAR/VARCHAR.

en: Number of inserted rows
sk: Počet vložených riadkov

en: Number of queries to skip from start.
sk: Počet dopytov, ktoré sa majú preskočiť od začiatku.

en: Number of rows displayed when browsing a result set. If the result set contains more rows, "Previous" and "Next" links will be shown.
sk: Počet zobrazených riadkov pri prechádzaní sady výsledkov. Ak sada výsledkov obsahuje viac riadkov, zobrazia sa odkazy "Predchádzajúci" a "Ďalší".

en: Number of rows for CHAR/VARCHAR textareas.
sk: Počet riadkov textových oblastí typu CHAR/VARCHAR.

en: Number of rows per page
sk: Záznamov na stránku

en: Number of rows:
sk: Počet riadkov:

en: Number of tables:
sk: Počet tabuliek:

en: Object creation options
sk: Možnosti vytvárania objektov

en: Oct
sk: Okt

en: October
sk: Október

en: Official Homepage
sk: Oficiálne stránky phpMyAdmin

en: Old column name
sk: Starý názov stĺpca

en: On a busy server, the byte counters may overrun, so those statistics as reported by the MySQL server may be incorrect.
sk: Na vyťaženom serveri môže dôjsť k pretečeniu počítadiel, takže štatistiky servera môžu byť nepresné.

en: On completion preserve
sk: Zachovať pri ukončení

en: One or more errors have occurred while processing your request:
sk: Pri spracovaní požiadavky došlo k jednej alebo viacerým chybám:

en: Open
sk: Otvorené

en: Open new phpMyAdmin window
sk: Otvoriť nové okno phpMyAdmina

en: Open page
sk: Otvoriť stránku

en: Open the linked page in the main window ([kbd]main[/kbd]) or in a new one ([kbd]new[/kbd]).
sk: Otvoriť odkazovanú stránku v hlavnom okne ([kbd]hlavné[/kbd]) alebo v novom ([kbd]nové[/kbd]).

en: OpenDocument Spreadsheet
sk: Tabuľkový procesor Open Document

en: OpenDocument Text
sk: Open Document Text

en: Opened files rate: %s, this value should be less than 5 per hour
sk: Podiel otváraných súborov: %s, táto hodnota by mala byť nižšia ako 5 za hodinu

en: Opened table rate: %s, this value should be less than 10 per hour
sk: Podiel otvárania tabuliek: %s, táto hodnota by mala byť nižšia ako 10 za hodinu

en: Operations
sk: Operácie

en: Operator
sk: Operátor

en: Optimize
sk: Optimalizovať

en: Optimize table
sk: Optimalizovať tabuľku

en: Options
sk: Nastavenia

en: Or
sk: Alebo

en: Or alternately go to 'Operations' tab of any database to set it up there.
sk: Voliteľne môžete ísť do záložky 'Operácie' a nastaviť to tam.

en: Or:
sk: Alebo:

en: Order
sk: Poradie

en: Order by:
sk: Zoradiť podľa:

en: Order of the tables
sk: Triedenie tabuliek

en: Order:
sk: Poradie:

en: Orientation
sk: Orientácia

en: Original length
sk: Originálna dĺžka

en: Original position
sk: Pôvodná pozícia

en: Original string
sk: Pôvodný reťazec

en: Other
sk: Ostatné

en: Other core settings
sk: Ostatné základné nastavenia

en: Other options:
sk: Ďalšie nastavenia:

en: Outer ring
sk: Vonkajší obrys

en: Outer ring:
sk: Vonkajší obrys:

en: Output
sk: Výstup

en: Output:
sk: Výstup:

en: Overhead
sk: Naviac

en: Overview
sk: Prehľad

en: Overwrite existing file(s)
sk: Prepísať existujúce súbory

en: PDF export page
sk: Stránka PDF exportu

en: PDF schema: pages table
sk: PDF schéma: tabuľka stránok

en: PHP Version:
sk: Verzia PHP:

en: PHP extension:
sk: Rozšírenie PHP:

en: PHP threw following error: %s
sk: PHP vrátilo nasledovnú chybu: %s

en: PHP version:
sk: Verzia PHP:

en: Packed
sk: Zabalené

en: Page name
sk: Názov stránky

en: Page number:
sk: Číslo stránky:

en: Page titles
sk: Mená stránok

en: Page to delete
sk: Stránka na odstránenie

en: Page to open
sk: Otvoriť stránku

en: Page-related settings
sk: Nastavenia stránky

en: Pages containing data
sk: Stránky obsahujúce dáta

en: Pages to be flushed
sk: Stránok určených k uvoľneniu

en: Paper size
sk: Veľkosť stránky

en: Parser:
sk: Syntaktický analyzátor:

en: Partial import:
sk: Čiastočný import:

en: Partial import: allow interrupt
sk: Čiastočný import: povoliť prerušenie

en: Partial import: skip queries
sk: Čiastočný import: preskočiť dopyty

en: Partial texts
sk: Čiastočné texty

en: Partitions
sk: Oddiely

en: Password
sk: Heslo

en: Password Hashing Method
sk: Metóda hešovania hesla

en: Password Hashing:
sk: Hashovanie hesla:

en: Password for config auth
sk: Heslo pre prihlásenie podľa konfigurácie

en: Password:
sk: Heslo:

en: Pause monitor
sk: Prerušiť monitor

en: Pending log file writes.
sk: Počet prebiehajúcich zápisov do logovacieho súboru.

en: Percentage of MyISAM key buffer used
sk: Percento využitia vyrovnávacej pamäte MyISAM kľúčov

en: Percentage of aborted clients
sk: Percento odpojených klientov

en: Percentage of aborted connections
sk: Percento prerušených spojení

en: Percentage of index reads from memory
sk: Percento indexov načítaných z pamäte

en: Percentage of slow queries
sk: Percento pomalých dopytov

en: Percentage of sorts that cause temporary tables
sk: Percento triedení, ktoré spôsobujú dočasné tabuľky

en: Percentage of temp tables on disk
sk: Percento dočasných tabuliek na disku

en: Percentage of used connections
sk: Percento využitých spojení

en: Percentage of used key cache (calculated value)
sk: Percento využitia vyrovnávacej pamäti kľúčov (vypočítaná hodnota)

en: Percentage of used open files limit
sk: Percento použitia limitu otvorených súborov

en: Permanent query history
sk: Trvalá história dopytov

en: Persian
sk: Perština

en: Persistent connections
sk: Trvalé spojenia

en: Persistent favorite tables
sk: Trvalé obľúbené tabuľky

en: Persistent recently used tables
sk: Trvalé naposledy použité tabuľky

en: Pick
sk: Zvoliť

en: Pin text
sk: Pripnúť text

en: Please add at least one variable to the series!
sk: Pridajte prosím aspoň jednu hodnotu do série!

en: Please be patient, the file is being uploaded. Details about the upload are not available.
sk: Súbor sa načítava, buďte prosím trpezliví. Podrobnosti o nahrávaní nie sú dostupné.

en: Please check privileges of directory containing database.
sk: Overte prístupové práva k adresáru, v ktorom je uložená databáza.

en: Please enter a valid HEX input
sk: Prosím zdajte platný HEX vstup

en: Please enter a valid URL
sk: Prosím zdajte platnú adresu URL

en: Please enter a valid credit card number
sk: Prosím zadajte platné číslo kreditnej karty

en: Please enter a valid date
sk: Prosím zadajte platný dátum

en: Please enter a valid date ( ISO )
sk: Prosím zadajte platný dátum ( ISO )

en: Please enter a valid date or time
sk: Prosím zadajte platný dátum alebo čas

en: Please enter a valid email address
sk: Prosím zadajte platnú emailovú adresu

en: Please enter a valid hexadecimal string. Valid characters are 0-9, A-F.
sk: Zadajte platný šestnástkový reťazec. Platné znaky sú 0-9, A-F.

en: Please enter a valid length!
sk: Prosím zadajte platnú dĺžku!

en: Please enter a valid number
sk: Prosím zadajte platné číslo

en: Please enter a valid number!
sk: Prosím zdajte platné číslo!

en: Please enter a valid page name
sk: Prosím zadajte platný názov stránky

en: Please enter a value between {0} and {1}
sk: Prosím zadajte hodnotu medzi {0} a {1}

en: Please enter a value between {0} and {1} characters long
sk: Prosím zadajte počet znakov medzi {0} a {1}

en: Please enter a value greater than or equal to {0}
sk: Prosím zadajte hodnotu väčšiu alebo rovnú {0}

en: Please enter a value less than or equal to {0}
sk: Prosím zadajte hodnotu menšiu alebo rovnú {0}

en: Please enter at least {0} characters
sk: Prosím zadajte najmenej {0} znakov

en: Please enter no more than {0} characters
sk: Prosím zadajte nie viac ako {0} znakov

en: Please enter only digits
sk: Prosím zadajte iba čísla

en: Please enter the same value again
sk: Prosím zadajte tú istú hodnotu ešte raz

en: Please enter the values for transformation options using this format: 'a', 100, b,'c'…<br />If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
sk: Prosím zadajte hodnoty pre parametre transformácie v nasledujúcom tvare: 'a', 100, b,'c'…<br />Ak potrebujete použiť spätné lomítko ("\") alebo jednoduché úvodzovky ("'") medzi týmito hodnotami, vložte pred nich spätné lomítko (napr. '\\xyz' alebo 'a\'b').

en: Please fix this field
sk: Prosím opravte toto pole

en: Please look at the bottom of this window.
sk: Prosím, pozrite sa na spodnú časť okna.

en: Please note that enabling this has no effect with [kbd]config[/kbd] authentication mode because the password is hard coded in the configuration file; this does not limit the ability to execute the same command directly.
sk: Berte prosím na vedomie, že povolenie tejto voľby nemá žiadny vplyv na prihlasovaciu metódu [kbd]config[/kbd], pretože heslo je uložené v konfiguračnom súbore; toto nemá vplyv na možnosť vykonať rovnaký príkaz priamo.

en: Please note that phpMyAdmin is just a user interface and its features do not limit MySQL.
sk: Pripomíname, že phpMyAdmin je len užívateľské rozhranie a jeho funkcie neobmedzujú MySQL.

en: Please see the documentation on how to update your column_info table.
sk: Prosím prečítajte si dokumentáciu ako aktualizovať tabuľku s informáciami o stĺpcoch (column_info tabuľka).

en: Please select a page to continue
sk: Prosím zvoľte si stránku, kde chcete pokračovať

en: Please select column(s) for the index.
sk: Vyberte stĺpce pre index.

en: Please select databases:
sk: Prosím, vyberte databázy:

en: Please select the file you want to import.
sk: Prosím zvoľte súbor, ktorý chcete importovať.

en: Please select the primary key or a unique key!
sk: Zvoľte, prosím, primárny alebo unikátny kľúč!

en: Plugin
sk: Doplnok

en: Plugins
sk: Rozšírenia

en: Point
sk: Bod

en: Point %d
sk: Bod %d

en: Point:
sk: Bod:

en: Polish
sk: Poľština

en: Polygon
sk: Polygón

en: Polygon %d:
sk: Polygón %d:

en: Port on which MySQL server is listening, leave empty for default.
sk: Port, na ktorom počúva MySQL server, nechajte prázdne pre východziu hodnotu.

en: Portrait
sk: Na výšku

en: Position
sk: Pozícia

en: Possible performance issues
sk: Možné problémy s výkonom

en: Prefix
sk: Predpona

en: Press Ctrl+Enter to execute query
sk: Stlačte Ctrl+Enter pre spustenie dopytu

en: Press Enter to execute query
sk: Stlačte Enter pre spustenie dopytu

en: Press escape to cancel editing.
sk: Klávesou ESC ukončíte upravovanie.

en: Preview SQL
sk: Ukážka SQL

en: Previous import timed out, after resubmitting will continue from position %d.
sk: Predchádzajúcemu importu vypršal časový limit. Po znovuodoslaní formulára sa bude pokračovať od pozície %d.

[ctx: Previous month]
en: Prev
sk: Predchádzajúci

[ctx: Previous page]
en: Previous
sk: Predchádzajúci

en: Primary
sk: Primárny

en: Primary key added.
sk: Bol pridaný primárny kľúč.

en: Primary key already exists.
sk: Primárny kľúč už existuje.

en: Primary key default sort order
sk: Východzie radenie primárneho kľúča

en: Print
sk: Vytlačiť

en: Print view
sk: Náhľad k tlači

en: Private key for reCaptcha
sk: Privátny kľúč pre reCaptcha

en: Privileges
sk: Oprávnenia

en: Privileges for %s
sk: Oprávnenia pre %s

en: Problems with indexes of table `%s`
sk: Problémy s indexami v tabuľke `%s`

en: Procedure
sk: Procedúra

en: Procedures
sk: Procedúry

en: Procedures:
sk: Procedúry:

en: Processes
sk: Procesy

en: Processing request
sk: Prebieha spracovanie požiadavky

en: Profiling
sk: Profilovanie

en: Profiling results
sk: Výsledky profilovania

en: Propose table structure
sk: Navrhnúť štruktúru tabuľky

en: Protect binary columns
sk: Chrániť binárne polia

en: Protocol version:
sk: Verzia protokolu:

en: Proxy password
sk: Proxy heslo

en: Proxy username
sk: Proxy užívateľské meno

en: Public key for reCaptcha
sk: Verejný kľúč pre reCaptcha

en: Put columns names in the first row
sk: Pridať názvy polí na prvý riadok

en: Put columns names in the first row:
sk: Pridať názvy polí na prvý riadok:

en: Queried time
sk: Čas behu

en: Query
sk: Dopyt podľa príkladu

en: Query Cache usage
sk: Využitie vyrovnávacej pamäte dopytov

en: Query analyzer
sk: Analyzátor dopytov

en: Query cache
sk: Vyrovnávacia pamäť príkazov

en: Query cache efficiency
sk: Úspešnosť vyrovnávacej pamäte príkazov

en: Query cache efficiency (%%)
sk: Úspešnosť vyrovnávacej pamäte príkazov (%%)

en: Query cache fragmentation
sk: Fragmentácia vyrovnávacej pamäte dopytov

en: Query cache max size
sk: Maximálna veľkosť vyrovnávacej pamäte príkazov

en: Query cache min result size
sk: Min veľkosť vyrovnávacej pamäte výsledkov dopytov

en: Query cache not running efficiently, it has a low hit rate.
sk: Vyrovnávacia pamäť dotazov nefunguje efektívne, má nízku úspešnosť.

en: Query cache usage
sk: Využitie vyrovnávacej pamäte príkazov

en: Query cache used
sk: Využitá vyrovnávacia pamäť príkazov

en: Query caching method
sk: Caching metóda dopytov

en: Query error
sk: Chyba dopytu

en: Query failed
sk: Dopyt zlyhal

en: Query history length
sk: Dĺžka histórie dopytov

en: Query results operations
sk: Operácie s výsledkami dopytu

en: Query statistics
sk: Štatistika dopytov

en: Query took %01.4f seconds.
sk: Dopyt zabral %01.4f sekúnd.

en: Questions
sk: Dopyty

en: Questions below 1,000
sk: Menej než 1000 dopytov

en: Questions since startup: %s
sk: Dopytov od spustenia: %s

en: Quick
sk: Rýchle

en: Quick - display only the minimal options
sk: Rýchla - zobraziť len minimum možností

en: Quick - display only the minimal options to configure
sk: Rýchly - zobrazí len minimum volieb pre nastavenie

en: RELATIONS FOR TABLE
sk: PREPOJENIA PRE TABUĽKU

en: Range search
sk: Rozsah vyhľadávania

en: Rate of aborted clients
sk: Podiel odpojených klientov

en: Rate of aborted connections
sk: Podiel prerušených spojení

en: Rate of joins without indexes
sk: Podiel spájaní bez indexov

en: Rate of open files
sk: Frekvencia otvárania súborov

en: Rate of reading first index entry
sk: Podiel čítania prvej položky indexu

en: Rate of reading fixed position
sk: Podiel čítania z pevnej pozície

en: Rate of reading next table row
sk: Frekvencia načítania ďalšieho riadku tabuľky

en: Rate of reading next table row: %s, this value should be less than 1 per hour
sk: Podiel čítania ďalšieho riadku tabuľky: %s, táto hodnota by mala byť nižšia ako 1 za hodinu

en: Rate of sorts that cause temporary tables
sk: Frekvencia triedení, ktoré spôsobujú dočasné tabuľky

en: Rate of table open
sk: Frekvencia otvárania tabuliek

en: Re-type
sk: Potvrdiť

en: Re-type:
sk: Potvrdiť:

en: Read as multibytes
sk: Čítať ako multibyty

en: Read misses
sk: Výpadkov pri čítaní

en: Read misses in %
sk: Výpadkov pri čítaní v %

en: Read requests
sk: Požiadavkov na čítanie

en: Recall user name
sk: Pamätať si užívateľské meno

en: Received
sk: Prijaté

en: Recent
sk: Nedávne

en: Recent tables
sk: Nedávne tabuľky

en: Recently used table
sk: Naposledy použitá tabuľka

en: Recently used tables
sk: Nedávno použité tabuľky

en: Recoding engine
sk: Prekódovací nástroj

en: Recommendation
sk: Odporúčanie

en: Referenced by %s.
sk: Odkazované v %s.

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Refresh rate
sk: Obnovovacia frekvencia

en: Related links:
sk: Súvisiace odkazy:

en: Relation operator
sk: Relačný operátor

en: Relation table
sk: Relačná tabuľka

en: Relation view
sk: Zobrazenie relácii

en: Relational display
sk: Relačné zobrazenie

en: Relational key
sk: Relačný kľúč

en: Relational schema
sk: Relačná schéma

en: Relations
sk: Prepojenia

en: Reload
sk: Znovu načítať

en: Reload navigation panel
sk: Obnoviť navigačný panel

en: Reload page
sk: Znovu načítať stránku

en: Reloading the privileges
sk: Znovunačítanie práv

en: Remember file name template
sk: Zapamätať si vzor pre názov súboru

en: Remember table's sorting
sk: Pamätať si triedenie tabuľky

en: Remembering Designer Settings
sk: Pamätať si nastavenia Dizajnéra

en: Remove CRLF characters within columns
sk: Odstrániť konce riadkov (CRLF) z polí

en: Remove database
sk: Odstrániť databázu

en: Remove from Favorites
sk: Odstrániť z obľúbených

en: Remove from central columns
sk: Odstrániť z centrálnych stĺpcov

en: Remove last parameter
sk: Odstrániť posledný parameter

en: Remove redundant columns
sk: Odstrániť redundantné stĺpce

en: Remove selected
sk: Odstrániť vybrané

en: Remove selected user accounts
sk: Odstrániť vybrané účty používateľov

en: Removing Selected Users
sk: Odstránenie vybraných používateľov

en: Rename database to
sk: Premenovať databázu na

en: Rename table to
sk: Premenovať tabuľku na

en: Rename to
sk: Premenovať na

en: Rename view to
sk: Premenovať pohľad na

en: Renaming databases
sk: Premenovávam databázy

en: Repair
sk: Opraviť

en: Repair table
sk: Opraviť tabuľku

en: Repair threads
sk: Opravné vlákna

en: Repeat headers
sk: Opakovať záhlavie

en: Repeat the headers every X cells, [kbd]0[/kbd] deactivates this feature.
sk: Opkovať hlavičku každých X buniek, [kbd]0[/kbd] vypne túto možnosť.

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Replace NULL with
sk: Nahradiť NULL hodnoty

en: Replace NULL with:
sk: Nahradiť NULL hodnoty:

en: Replace existing bookmark of same name
sk: Prepísať existujúci príkaz s rovnakým menom

en: Replace table prefix
sk: Nahradiť predponu tabuľky

en: Replace table with prefix
sk: Nahradiť predponu tabuľky

en: Replace with:
sk: Nahradiť za:

en: Replaced string
sk: Nahradený reťazec

en: Replicated
sk: Replikované

en: Replication
sk: Replikácia

en: Replication resetting successfully.
sk: Replikácie bola úspešne obnovená.

en: Replication started successfully.
sk: Replikácia bola úspešne spustená.

en: Replication status
sk: Stav replikácie

en: Replication stopped successfully.
sk: Replikácia bola úspešne zastavená.

en: Report
sk: Nahlásiť

en: Report title:
sk: Názov výpisu:

en: Requery
sk: Znovu spustiť dopyt

en: Request aborted!!
sk: Požiadavka bola prerušená!

en: Request failed!!
sk: Požiadavka zlyhala!

en: Requires SSL-encrypted connections.
sk: Vyžaduje SSL šifrované spojenia.

en: Requires a valid X509 certificate.
sk: Vyžaduje platný X509 certifikát.

en: Reset
sk: Vynulovať

en: Reset all
sk: Obnoviť všetko

en: Reset to default
sk: Obnoviť predvolené

en: Reset zoom
sk: Zrušiť zoom

en: Resource limits
sk: Obmedzenie zdrojov

en: Restore column order
sk: Obnoviť poradie stĺpcov

en: Restore default value
sk: Obnoviť východziu hodnotu

en: Restrict login to MySQL server
sk: Obmedziť prihlásenie k MySQL serveru

en: Resume monitor
sk: Obnoviť monitor

en: Retain query box
sk: Zachovať príkazové okno

en: Return length/values
sk: Vrátiť dĺžku/hodnoty

en: Return options
sk: Návratové možnosti

en: Return type
sk: Návratový typ

en: Revoke
sk: Zrušiť

en: Revoke all active privileges from the users and delete them afterwards.
sk: Odobranie všetkých aktívnych práv používateľom a ich následné odstránenie.

en: Right
sk: Vpravo

en: Right-click the column name to copy it to your clipboard.
sk: Kliknutím pravým tlačidlom myši na názov stĺpca ho skopírujete do schránky.

en: Romanian
sk: Rumunština

en: Routine
sk: Rutina

en: Routine %1$s has been created.
sk: Rutina %1$s bola vytvorená.

en: Routine %1$s has been modified.
sk: Rutina %1$s bola zmenená.

en: Routine %1$s has been modified. Privileges have been adjusted.
sk: Rutina %1$s bola zmenená. Oprávnenia boli upravené.

en: Routine name
sk: Meno rutiny

en: Routines
sk: Rutiny

en: Row length
sk: Dĺžka riadku

en: Row marker
sk: Značkovač riadkov

en: Row size
sk: Veľkosť riadku

en: Row statistics
sk: Štatistika riadku

en: Row to begin at:
sk: Začať od riadku:

en: Rows
sk: Riadkov

en: Rows:
sk: Riadky:

en: Rule details
sk: Podrobnosti o pravidle

en: Run SQL query/queries on database %s
sk: Spustiť SQL dopyt/dopyty na databázu %s

en: Run SQL query/queries on server %s
sk: Spustiť SQL príkaz(y) na serveri %s

en: Run SQL query/queries on table %s
sk: Spustiť SQL dopyt/dopyty na tabuľke %s

en: Russian
sk: Ruština

en: SHA256 password authentication
sk: SHA256 overovanie hesla

en: SQL Query Console
sk: Konzola pre SQL dopyty

en: SQL Query box
sk: Pole pre SQL dopyty

en: SQL compatibility mode
sk: Režim kompatibility SQL

en: SQL compatibility mode:
sk: Režim kompatibility SQL:

en: SQL execution
sk: Vykonanie SQL

en: SQL history
sk: SQL história

en: SQL queries
sk: SQL dopyty

en: SQL queries settings.
sk: Nastavenia SQL dopytov.

en: SQL query
sk: SQL dopyt

en: SQL query history table
sk: Tabuľka histórie SQL dopytov

en: SQL query on database <b>%s</b>:
sk: SQL dopyt v databáze <b>%s</b>:

en: SQL query tracking table
sk: Tabuľka pre sledovanie SQL dopytov

en: SQL query:
sk: SQL dotaz:

en: Sa
sk: So

en: Sat
sk: So

en: Saturday
sk: Sobota

en: Save
sk: Uložiť

en: Save & close
sk: Uložiť a zavrieť

en: Save as file
sk: Uložiť ako súbor

en: Save chart as image
sk: Uložiť graf ako obrázok

en: Save directory
sk: Adresár pre ukladanie

en: Save edited data
sk: Uložiť zmeny

en: Save on server
sk: Uložiť na server

en: Save on server in the directory <b>%s</b>
sk: Uložiť na server do adresára <b>%s</b>

en: Save output to a file
sk: Uložiť výstup do suboru

en: Save page
sk: Uložiť stránku

en: Save page as
sk: Uložiť stránku ako

en: Save to browser's storage
sk: Uložiť do úložiska prehliadača

en: Save to selected page
sk: Uložiť na zvolenú stránku

en: Saved bookmarked search:
sk: Uložené vyhľadávania:

en: Saving export templates
sk: Ukladanie exportných šablón

en: Schema of the %s database
sk: Schéma databázy %s

en: Schema of the %s database - Page %s
sk: Schéma databázy %s - Strana %s

en: Script timeout passed, if you want to finish import, please %sresubmit the same file%s and import will resume.
sk: Časový limit behu skriptu vypršal. Ak chcete import súboru dokončiť, %sodošlite znovu rovnaký súbor%s a import bude pokračovať.

en: Scroll down to fill in the options for the selected format and ignore the options for other formats.
sk: Posuňte sa nižšie pre nastavenie vybraného formátu a ignorujte nastavenia ostatných.

en: Search
sk: Hľadať

en: Search in database
sk: Hľadať v databáze

en: Search results for "<i>%s</i>" %s:
sk: Prehľadať výsledky na "<i>%s</i>" %s:

en: Search this list
sk: Hľadať v tomto zozname

en: Search this table
sk: Hľadať v tabuľke

en: Search:
sk: Hľadať:

en: Searching
sk: Vyhľadávam

en: Second
sk: Sekundy

en: Second step of normalization (2NF)
sk: Druhý krok normalizácie (2NF)

en: Secret passphrase used for encrypting cookies in [kbd]cookie[/kbd] authentication.
sk: Tajné heslo používané pre šifrovanie cookies pri prihlasovaní pomocou [kbd]cookie[/kbd].

en: Security
sk: Zabezpečenie

en: Security type
sk: Typ zabezpečenia

en: See %sour documentation%s for more information.
sk: Pozri %sour documentation%s pre viacej informácií.

en: See more
sk: Zobraziť viac

en: See table structure
sk: Zobraziť štruktúru tabuľky

en: Select Foreign Key
sk: Zvoliť cudzí kľúč

en: Select a column.
sk: Zvoľte stĺpec.

en: Select a table
sk: Vyberte tabuľku

en: Select a template
sk: Zvoľte šablónu

en: Select all
sk: Vybrať všetko

en: Select at least one of the options!
sk: Vyberte aspoň jednu z možností!

en: Select binary log to view
sk: Vyberte binárny log na zobrazenie

en: Select columns (at least one):
sk: Zvoliť stĺpec (najmenej jeden):

en: Select database
sk: Zvoľte databázu

en: Select database first
sk: Najprv vyberte databázu

en: Select from the web server upload directory <b>%s</b>:
sk: Zvoľte súbor z upload adresára <b>%s</b> web servera:

en: Select one…
sk: Zvoľte stĺpec…

en: Select page
sk: Zvoliť stránku

en: Select referenced key
sk: Zvoliť odkazovaný kľúč

en: Select series:
sk: Vybrať série:

en: Select table
sk: Zvoľte tabuľku

en: Select two columns
sk: Zvoľte dva stĺpce

en: Select two different columns
sk: Zvoľte dva rôzne stĺpce

en: Select which functions will be used for character set conversion.
sk: Zvoľte, ktorí funkcie budú použité pre konverziu znakových sád.

en: Selected dependencies are as follows:
sk: Boli zvolené nasledujúce závislosti:

en: Selected partial dependencies are as follows:
sk: Vybrané čiastočné závislostí sú nasledovné:

en: Selected time range:
sk: Zvolený časový rozsah:

en: Send error report
sk: Poslať chybové hlásenie

en: Send error reports
sk: Poslať chybové hlásenia

en: Sent
sk: Odoslané

en: Series in chart:
sk: Série v grafe:

en: Series:
sk: Série:

en: Server Choice:
sk: Voľba servera:

en: Server ID
sk: ID servra

en: Server charset:
sk: Znaková sada servera:

en: Server configuration
sk: Konfigurácia servera

en: Server connection collation
sk: Znaková sada pre pripojenie k serveru

en: Server default
sk: Prednastavené serverom

en: Server hostname
sk: Meno servera

en: Server is configured as slave in a replication process. Would you like to:
sk: Tento server je nakonfigurovaný ako slave v replikačnom procese. Prajete si:

en: Server level tabs
sk: Záložky pre prácu so serverom

en: Server name template
sk: Vzor pre názov servera

en: Server port
sk: Port servera

en: Server running with Suhosin. Please refer to %sdocumentation%s for possible issues.
sk: Webový server beží so Suhosin-patchom. Možné dôsledky konzultujte s %sdokumentáciou%s.

en: Server socket
sk: Socket servera

en: Server type:
sk: Typ servera:

en: Server variables and settings
sk: Premenné a nastavenia serveru

en: Server version:
sk: Verzia serveru:

en: Server-level tabs
sk: Záložky pre prácu so serverom

en: Server/library difference warning
sk: Varovanie o rozdiele medzi verziou knižnice MySQL a servera

en: Servers
sk: Servery

en: Servers display options.
sk: Nastavenie zobrazenia serverov.

en: Session timezone
sk: Časová zóna sedenia

en: Session value
sk: Hodnota sedenia

en: Set default
sk: Nastaviť predvolené

en: Set import and export directories and compression options.
sk: Nastaví adresáre pre import a export a voľby kompresie.

en: Set log_output to %s
sk: Nastaviť log_output do %s

en: Set long_query_time to %d seconds.
sk: Nastaviť long_query_time na %d sekúnd.

en: Set some commonly used options.
sk: Nastaviť často používané nastavenia.

en: Set the number of seconds a script is allowed to run ([kbd]0[/kbd] for no limit).
sk: Nastavte dĺžku behu skriptu v sekundách ([kbd]0[/kbd] znamená bez obmedzení).

en: Set value: %s
sk: Nastavená hodnota: %s

en: Sets the effective timezone; possibly different than the one from your database server
sk: Nastaví efektívnu časovú zónu; pravdepodobne rôznu od nastavenia vášho databázového servera

en: Setting variable failed
sk: Nastavenie premennej zlyhalo

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Settings for phpMyAdmin developers.
sk: Nastavenia pre vývojárov phpMyAdmina.

en: Settings for the table structure (list of columns).
sk: Nastavenia štruktúry tabuliek (zoznam stĺpcov).

en: Settings that didn't fit anywhere else.
sk: Nastavenia, ktoré sa nedajú zaradiť inde.

en: Settings will be imported from your browser's local storage.
sk: Nastavenia budú načítané z lokálneho úložišťa vášho prehliadača.

en: Share this bookmark
sk: Zdieľať túto záložku

[ctx: Short month name]
en: May
sk: Máj

[ctx: Short week day name]
en: Sun
sk: Ne

en: Show
sk: Ukázať

en: Show "Drop database" link to normal users
sk: Zobraziť príkaz "Zrušiť databázu" bežným užívateľom

en: Show BLOB contents
sk: Zobraziť obsah BLOBu

en: Show Full Queries
sk: Zobraziť kompletné dopyty

en: Show PHP information
sk: Zobraziť informácie o PHP

en: Show SQL queries
sk: Zobraziť SQL dopyty

en: Show all
sk: Zobraziť všetko

en: Show arguments
sk: Zobraziť argumenty

en: Show binary contents
sk: Zobraziť binárny obsah

en: Show color
sk: Zobraziť farbu

en: Show column comments
sk: Zobraziť komentáre stĺpca

en: Show create
sk: Zobraziť vytvorenie

en: Show create database form
sk: Zobraziť formulár na vytvorenie databázy

en: Show creation timestamp
sk: Zobraziť časovú značku vytvorenia

en: Show current browsing query
sk: Zobraziť aktuálne prehliadaný dopyt

en: Show databases navigation as tree
sk: Zobraziť databázovú navigáciu ako strom

en: Show detailed MySQL server information
sk: Zobraziť podrobné informácie o MySQL serveri

en: Show events in tree
sk: Zobraziť udalosti v strome

en: Show field types
sk: Zobraziť typy polí

en: Show find and replace criteria
sk: Zobraziť kritériá vyhľadávania

en: Show form
sk: Zobraziť formulár

en: Show function fields
sk: Zobraziť zoznam funkcií

en: Show functions in tree
sk: Zobraziť funkcie v strome

en: Show grid
sk: Zobraziť mriežku

en: Show hidden items
sk: Zobraziť skryté položky

en: Show hidden messages (#MSG_COUNT)
sk: Zobraz skryté správy (#MSG_COUNT)

en: Show hidden navigation tree items.
sk: Zobraziť skryté položky navigácie.

en: Show hint
sk: Zobraziť nápovedu

en: Show insert query
sk: Zobraziť insert dopyt

en: Show last check timestamp
sk: Zobraziť časovú značku poslednej kontroly

en: Show last update timestamp
sk: Zobraziť časovú značku poslednej aktualizácie

en: Show logo in navigation panel.
sk: Zobraziť logo v navigačnom paneli.

en: Show master status
sk: Zobraziť stav master replikácie

en: Show me the possible partial dependencies based on data in the table
sk: Ukáž mi možné čiastočné závislosti na základe údajov v tabuľke

en: Show only active
sk: Zobraziť iba aktívne

en: Show only alert values
sk: Zobraziť iba varovné hodnoty

en: Show only listed databases
sk: Zobraziť len vybrané databázy

en: Show open tables
sk: Zobraziť otvorené tabuľky

en: Show or hide a column displaying the Creation timestamp for all tables.
sk: Zobraziť/Skryť stĺpec s Časovou značkou vytvorenia vo všetkých tabuľkách.

en: Show or hide a column displaying the Last check timestamp for all tables.
sk: Zobraziť/Skryť stĺpec s Časovou značkou poslednej kontroly vo všetkých tabuľkách.

en: Show or hide a column displaying the Last update timestamp for all tables.
sk: Zobraziť/Skryť stĺpec s Časovou značkou poslednej aktualizácie vo všetkých tabuľkách.

en: Show or hide a column displaying the comments for all tables.
sk: Zobraziť/Skryť stĺpec zobrazujúci komentáre pre všetky tabuľky.

en: Show panel
sk: Zobraziť panel

en: Show password change form
sk: Zobraziť formulár na zmenu hesla

en: Show phpinfo() link
sk: Zobraziť odkaz na phpinfo()

en: Show procedures in tree
sk: Zobraziť procedúry v strome

en: Show query box
sk: Zobrazit vyhľadávacie pole

en: Show query history at start
sk: Zobraziť históriu dopytov na začiatku

en: Show report details
sk: Zobraziť podrobnosti hlásenia

en: Show search criteria
sk: Zobraziť parametre vyhľadávania

en: Show search results
sk: Zobraziť výsledky vyhľadávania

en: Show server listing as a list instead of a drop down.
sk: Zobraziť prehľad serverov ako zoznam namiesto rozbaľovacieho menu.

en: Show slave hosts
sk: Zobraziť podriadené hosty

en: Show slave status
sk: Zobraziť stav podriadených hostov

en: Show statistics
sk: Zobraziť štatistiky

en: Show table comments
sk: Zobraziť komentáre tabuľky

en: Show tables in tree
sk: Zobraziť tabuľky v strome

en: Show this query here again
sk: Zobraziť tento dopyt znovu

en: Show trace
sk: Zobraziť trasovacie informácie

en: Show unformatted values
sk: Zobraziť neformátované hodnoty

en: Show views in tree
sk: Zobraziť pohľady v strome

en: Show/Hide tables list
sk: Zobraziť/skryť zoznam tabuliek

en: Show/hide columns
sk: Zobraziť/skryť stĺpce

en: Show:
sk: Ukázať:

en: Showing SQL query
sk: Zobrazujem SQL dotaz

en: Showing as PHP code
sk: Zobrazujem ako PHP kód

en: Showing bookmark
sk: Zobrazujem obľúbený príkaz

en: Showing create queries
sk: Zobrazovanie SQL dopytov pre vytvorenie

en: Showing rows %1$s - %2$s.
sk: Zobrazované riadky %1$s - %2$s.

en: Showing rows %1s - %2s
sk: Zobrazené riadky %1s - %2s

en: Shows link to [a@https://php.net/manual/function.phpinfo.php]phpinfo()[/a] output.
sk: Zobraziť odkaz na výstup funkcie [a@https://php.net/manual/function.phpinfo.php]phpinfo()[/a].

en: Signon URL
sk: URL pri prihlásení

en: Signon authentication
sk: Overovanie signon

en: Signon session name
sk: Meno prihlasovacej session/sedenia

en: Similar to the CHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
sk: Podobné typu CHAR, ale ukladá binárne bajty namiesto nebinárnych znakov

en: Similar to the VARCHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
sk: Podobné typu VARCHAR, ale ukladá binárne bajty namiesto nebinárnych znakov

en: Simplified Chinese
sk: Zjednodušená Čínština

en: Simulate query
sk: Simulovať dopyt

en: Since grouping of INSERTs queries has been selected, INSERT queries into the same table are also being grouped together, disregarding of the inserted data.
sk: Keďže bolo zvolené zoskupovanie INSERT dopytov, sú aj INSERT dopyty do rovnakej tabuľky zoskupované, bez ohľadu na vkladané dáta.

en: Sit tight! It may take few seconds depending on data size and column count of the table.
sk: Posaďte sa! Môže to trvať niekoľko sekúnd v závislosti od veľkosti dát a počtu stĺpcov tabuľky.

en: Size
sk: Veľkosť

en: Skip Explain SQL
sk: Preskočiť vysvetlenie SQL

en: Skip locked tables
sk: Preskočiť zamknuté tabuľky

en: Skip tables larger than
sk: Preskočiť tabuľky väčšie ako

en: Skip this number of queries (for SQL) starting from the first one:
sk: Počet dopytov od začiatku (pre SQL) , ktoré sa majú preskočiť:

en: Slave configuration
sk: Slave konfigurácia

en: Slave replication
sk: Slave replikácia

en: Slave status
sk: Stav podriadených hostov

en: Slovak
sk: Slovenčina

en: Slovenian
sk: Slovinčina

en: Slow query logging
sk: Logovanie pomalých dopytov

en: Slow query rate
sk: Miera pomalých dopytov

en: Small/Big All
sk: Všetko Malé/Veľké

en: Snap to grid
sk: Prichytiť k mriežke

en: Socket on which MySQL server is listening, leave empty for default.
sk: Socket na ktorom počúva MySQL server, nechajte prázdne pre východziu hodnotu.

en: Some errors have been detected on the server!
sk: Na serveri boli zistené chyby!

en: Sorry, we failed to restore the dropped event.
sk: Prepáčte, ale nepodarilo sa obnoviť odstránenú udalosť.

en: Sorry, we failed to restore the dropped routine.
sk: Bohužiaľ sa nepodarilo obnoviť odstránenú rutinu.

en: Sorry, we failed to restore the dropped trigger.
sk: Prepáčte, ale nepodarilo sa obnoviť odstránený trigger.

en: Sort
sk: Triediť

en: Sort buffer size
sk: Veľkosť zoraďovacej pamäte

en: Sort by key
sk: Zoradiť podľa kľúča

en: Sort order for items in a foreign-key dropdown box; [kbd]content[/kbd] is the referenced data, [kbd]id[/kbd] is the key value.
sk: Poradie radenia položiek v rozbaľovacej ponuke cudzích kľúčov; [kbd]obsah[/kbd] sú referenčné dáta, [kbd]id[/kbd] je hodnota kľúča.

en: Sort order:
sk: Smer triedenia:

en: Sort rows
sk: Triediť riadky

en: Sort:
sk: Zoradiť:

en: Sorting
sk: Zoraďovanie

en: Source database `%s` was not found!
sk: Zdrojová databáza `%s` nebola nájdená!

en: Space usage
sk: Zabrané miesto

en: Spanish
sk: Španielština

en: Spatial column
sk: Priestorový stĺpec

en: Specify browser's title bar text. Refer to [doc@faq6-27]documentation[/doc] for magic strings that can be used to get special values.
sk: Zadajte titulku, ktorú bude zobrazovať prehliadač. V [doc@faq6-27]documentácii[/doc] nájdete špeciálne reťazce, ktoré môžete použiť na získanie špeciálnych hodnôt.

en: Start IO Thread only
sk: Spustiť len IO vlákno

en: Start Monitor
sk: Spustiť monitor

en: Start SQL Thread only
sk: Spustiť len SQL vlákno

en: Start auto refresh
sk: Zapnúť automatické obnovovanie

[ctx: Start of recurring event]
en: Start
sk: Začiatok

en: Start row:
sk: Začiatočný riadok:

en: Startup
sk: Úvodná stránka

en: State
sk: Stav

en: Statements
sk: Údaj

en: Statements to track
sk: Sledované príkazy

en: Static analysis:
sk: Statická analýza:

en: Status
sk: Stav

en: Step
sk: Krok

en: Step 1.
sk: Krok 1.

en: Step 2.
sk: Krok 2.

en: Step 3.
sk: Krok 3.

en: Stop auto refresh
sk: Vypnúť automatické obnovovanie

en: Storage Engine
sk: Úložný Systém

en: Storage Engine:
sk: Úložný Systém:

en: Storage Engines
sk: Úložné Systémy

en: String that separates databases into different tree levels.
sk: Reťazec, ktorý rozdeľuje databázy do rôznych úrovní stromu.

en: String that separates tables into different tree levels.
sk: Reťazec, ktorý rozdelí tabuľky do rôznych úrovní stromu.

en: Structure
sk: Štruktúra

en: Structure and data
sk: Štruktúru a dáta

en: Structure for view
sk: Štruktúra pre zobrazenie

en: Structure for view %s exported as a table
sk: Štruktúra pre zobrazenie %s exportovanej ako tabuľka

en: Structure of %s
sk: Štruktúra %s

en: Structure of table @TABLE@
sk: Štruktúra tabuľky @TABLE@

en: Structure only
sk: Iba štruktúru

en: Structure snapshot
sk: Snímok štruktúry

en: Structure:
sk: Štruktúra:

en: Su
sk: Ne

en: Submit
sk: Odošli

en: Submit Query
sk: Odošli dopyt

en: Submit error report
sk: Odoslať chybové hlásenie

en: Submit query
sk: Odošli dopyt

en: Suboptimal caching method.
sk: Optimálny spôsob ukladania do vyrovnávacej pamäte.

en: Succeeded
sk: Úspešný

en: Success
sk: Úspech

en: Success!
sk: Úspech!

en: Success.
sk: Úspech.

en: Successfully deleted the page
sk: Stránka bola odstránená

en: Suhosin warning
sk: Varovanie Suhosin rozšírenia

en: Sum
sk: Celkom

en: Sum of grouped rows:
sk: Počet zlúčených riadkov:

en: Sun
sk: Ned

en: Sunday
sk: Nedeľa

en: SweKey config file
sk: Konfiguračný súbor SweKey

en: Swedish
sk: Švédština

en: Switch to %svisual builder%s
sk: Prepnúť do %svizuálneho návrhára%s

en: Switch to copied database
sk: Prepnúť na skopírovanú databázu

en: Switch to copied table
sk: Prepnúť na skopírovanú tabuľku

en: Switch to dark theme
sk: Prepnúť na tmavú tému

en: Synonym for DOUBLE (exception: in REAL_AS_FLOAT SQL mode it is a synonym for FLOAT)
sk: Synonymum pre DOUBLE (výnimka: v SQL režime REAL_AS_FLOAT je to synonymum pre FLOAT)

en: Syntax to use when inserting data
sk: Použitá syntax pre vkladanie dát

en: Syntax to use when inserting data:
sk: Použitá syntax pre vkladanie dát:

en: System CPU usage
sk: Využitie CPU

en: System memory
sk: Systémová pamäť

en: System swap
sk: Stránkovacia oblasť

en: Tab that is displayed when entering a database.
sk: Panel, ktorý je zobrazený pri prístupe k databáze.

en: Tab that is displayed when entering a server.
sk: Panel, ktorý je zobrazený pri prístupe na server.

en: Tab that is displayed when entering a table.
sk: Panel, ktorý je zobrazený pri prístupe k tabuľke.

en: Table
sk: Tabuľka

en: Table %1$s has been altered successfully.
sk: Tabuľka %1$s bola úspešné upravená.

en: Table %1$s has been altered successfully. Privileges have been adjusted.
sk: Tabuľka %1$s bola úspešné upravená. Oprávnenia boli upravené.

en: Table %1$s has been renamed to %2$s.
sk: Tabuľka %1$s bola premenovaná na %2$s.

en: Table %s already exists!
sk: Tabuľka %s už existuje!

en: Table %s has been copied to %s.
sk: Tabuľka %s bola skorírovaná do %s.

en: Table %s has been copied to %s. Privileges have been adjusted.
sk: Tabuľka %s bola skopírovaná do %s. Oprávnenia boli upravené.

en: Table %s has been dropped.
sk: Tabuľka %s bola odstránená.

en: Table %s has been emptied.
sk: Tabuľka %s bola vyprázdená.

en: Table %s has been flushed.
sk: Tabuľka %s bola vyprázdnená.

en: Table %s has been moved to %s.
sk: Tabuľka %s bola presunutá do %s.

en: Table %s has been moved to %s. Privileges have been adjusted.
sk: Tabuľka %s bola presunutá do %s. Oprávnenia boli upravené.

en: Table caption
sk: Nadpis tabuľky

en: Table caption (continued):
sk: Nadpis tabuľky (pokračovanie):

en: Table caption:
sk: Nadpis tabuľky:

en: Table comments
sk: Komentár k tabuľke

en: Table comments:
sk: Komentáre k tabuľke:

en: Table joins average: %s, this value should be less than 1 per hour
sk: Priemer spájania tabuliek: %s, táto hodnota by mala byť nižšia ako 1 za hodinu

en: Table level tabs
sk: Záložky pre prácu s tabuľkami

en: Table lock wait rate: %s, this value should be less than 1 per hour
sk: Podiel zamykania tabuliek: %s, táto hodnota by mala byť nižšia ako 1 za hodinu

en: Table maintenance
sk: Údržba tabuľky

en: Table name
sk: Názov tabuľky

en: Table name template
sk: Vzor pre názov tabuľky

en: Table navigation bar
sk: Navigačná lišta tabuľky

en: Table of contents
sk: Obsah

en: Table options
sk: Parametre tabuľky

en: Table search
sk: Vyhľadávanie v tabuľke

en: Table structure
sk: Štruktúra tabuľky

en: Table structure for table
sk: Štruktúra tabuľky pre tabuľku

en: Table to describe the display columns, leave blank for no support; suggested: [kbd]pma__table_info[/kbd].
sk: Tabuľka obsahujúca popisy polí. Nechajte prázdnu pre vypnutie tejto funkcie. Odporúčaná hodnota: [kbd]pma__table_info[/kbd].

en: Table tree separator
sk: Oddeľovač tabuľkového stromu

en: Table-level tabs
sk: Záložky pre prácu s tabuľkami

en: Table-specific privileges
sk: Oprávnenia pre jednotlivé tabuľky

en: Table:
sk: Tabuľka:

en: Tables
sk: Tabuľky

en: Tables display options.
sk: Nastavenie zobrazenia tabuliek.

en: Tables:
sk: Tabuľky:

en: Tabs
sk: Panely

en: Taking you to next step…
sk: Vezmeme vás na ďalší krok…

en: Target database
sk: Cieľová databáza

en: Target database `%s` was not found!
sk: Cieľová databáza `%s` nebola nájdená!

en: Target for quick access icon
sk: Cieľ pre ikonu rýchleho prístupu

en: Target for second quick access icon
sk: Cieľ pre druhú ikonu rýchleho prístupu

en: Temp disk rate
sk: Frekvencia dočasného ukladania na disk

en: Template name
sk: Názov šablóny

en: Template was created.
sk: Šablóna bola vytvorená.

en: Template was deleted.
sk: Šablóna bola zmazaná.

en: Template was loaded.
sk: Šablóna bola načítaná.

en: Template was updated.
sk: Šablóna bola upravená.

en: Template:
sk: Šablóna:

en: Temporary data
sk: Dočasné dáta

en: Temporary tables average: %s, this value should be less than 1 per hour.
sk: Priemer dočasných tabuliek: %s, táto hodnota by mala byť nižšia ako 1 za hodinu.

en: Test
sk: Kontrola

en: Text fields
sk: Textové polia

en: Textarea columns
sk: Stĺpce s textovou oblasťou

en: Textarea rows
sk: Riadkov v textovej oblasti

en: Textarea size (columns) in edit mode, this value will be emphasized for SQL query textareas (*2).
sk: Veľkosť editačného okna (počet stĺpcov). Táto hodnota bude zväčšená pre okná SQL dopytov (*2).

en: Textarea size (rows) in edit mode, this value will be emphasized for SQL query textareas (*2).
sk: Veľkosť editačného okna (počet riadkov). Táto hodnota bude zväčšená pre okná SQL dopytov (*2).

en: Th
sk: Št

en: Thai
sk: Thajčina

en: Thank you for submitting this report.
sk: Ďakujeme za odoslanie hlásenia.

en: The %s extension is missing. Please check your PHP configuration.
sk: Chýba rozšírenie %s. Skontrolujte prosín nastavenia PHP.

en: The %s file is not available on this system, please visit www.phpmyadmin.net for more information.
sk: Súbor %s nie je dostupný na tomto systéme. Viac informácií nájdete na stránke www.phpmyadmin.net.

en: The %s functionality is affected by a known bug, see %s
sk: Funkčnosť %s je ovplyvnená známou chybou, pozri %s

en: The %s table doesn't exist!
sk: Tabuľka %s neexistuje!

en: The InnoDB log file size is inadequately large.
sk: Veľkosť záznamového súboru je príliš veľká.

en: The InnoDB log file size is not an appropriate size, in relation to the InnoDB buffer pool.
sk: Veľkosť logu InnoDB nemá správnu veľkosť v porovnaní s bufferom InnoDB.

en: The MySQL server can ask the NDB Cluster storage engine if it knows about a table with a given name. This is called discovery. Handler_discover indicates the number of time tables have been discovered.
sk: MySQL server môže zaslať požiadavku NDB Clustru, či nevie o existencii tabuľky s daným menom. Tento proces sa nazýva objavovanie. Handler_discover zobrazuje počet doposiaľ objavených tabuliek.

en: The XML file specified was either malformed or incomplete. Please correct the issue and try again.
sk: Zadaný XMl súbor mal zlý formát alebo bol poškodený. Opravte problém a skúste to znovu.

en: The amount of data read so far, in bytes.
sk: Množstvo už načítaných dát, v bajtoch.

en: The amount of data written so far, in bytes.
sk: Množstvo už zapísaných dát, v bajtoch.

en: The amount of free memory for query cache.
sk: Veľkosť voľnej pamäti pre vyrovnávaciu pamäť príkazov.

en: The average time to acquire a row lock, in milliseconds.
sk: Priemerný čas potrebný na získanie zámku na riadok, v milisekundách.

en: The bookmark has been deleted.
sk: Záznam z obľúbených bol zmazaný.

en: The buffer that is allocated when sorting MyISAM indexes during a REPAIR TABLE or when creating indexes with CREATE INDEX or ALTER TABLE.
sk: Pamäť, ktorá je alokovaná pri zoraďovaní MyISAM indexov počas vykonávania príkazu REPAIR TABLE, alebo pri vytváraní indexov príkazmi CREATE INDEX alebo ALTER TABLE.

en: The central list of columns for the current database is empty.
sk: Ústredný zoznam stĺpcov pre aktuálnu databázu je prázdny.

en: The chart arrangement configuration in your browsers local storage is not compatible anymore to the newer version of the monitor dialog. It is very likely that your current configuration will not work anymore. Please reset your configuration to default in the <i>Settings</i> menu.
sk: Usporiadanie grafov uložené vo vašem prehliadači už nie je kompatibilné s touto verziou monitora a pravdepodobne nebude fungovať správne. Prosím, obnovte východzie nastavenie v ponuke <i>Nastavenia</i>.

en: The columns have been moved successfully.
sk: Stĺpce boli úspešne presunuté.

en: The common part of the directory path for all InnoDB data files.
sk: Spoločná časť cesty k adresáru s InnoDB súbormi s dátami.

en: The compiled-in InnoDB page size (default 16KB). Many values are counted in pages; the page size allows them to be easily converted to bytes.
sk: Veľkosť nakompilovanej InnoDB stránky (prednastavených je 16KB). Viacero hodnôt sa udáva v stránkach; pomocou veľkosti stránky je možné ich premeniť na bajty.

en: The configuration file now needs a secret passphrase (blowfish_secret).
sk: Nastavte prosím kľúč pre šifrovanie cookies v konfiguračnom súbore (blowfish_secret).

en: The current number of pending fsync() operations.
sk: Aktuálny počet prebiehajúcich fsync() operácií.

en: The current number of pending reads.
sk: Počet aktuálne prebiehajúcich načítavaní.

en: The current number of pending writes.
sk: Počet aktuálne prebiehajúcich zápisov.

en: The current query cache hit rate of %s%% is below 20%%
sk: Aktuálna úspešnosť vyrovnávacej pamäte dotazov %s%% je nižšia ako 20%%

en: The database name is empty!
sk: Meno databázy je prázdne!

en: The database name is not known for this query in the server's logs.
sk: Názov databázy pre tento dotaz nie je známy v logoch servera.

en: The default pointer size in bytes, to be used by CREATE TABLE for MyISAM tables when no MAX_ROWS option is specified.
sk: Prednastavená veľkosť smerníka na dáta v bajtoch, používaná pri vytváraní MyISAM tabuliek príkazom CREATE TABLE, v prípade keď nie je zadaná hodnota MAX_ROWS.

en: The definition of a stored function must contain a RETURN statement!
sk: Definícia uloženej funkcie musí obsahovať príkaz RETURN!

en: The directory you set for upload work cannot be reached.
sk: Adresár určený pre upload súborov sa nedá otvoriť.

en: The file being uploaded is probably larger than the maximum allowed size or this is a known bug in webkit based (Safari, Google Chrome, Arora etc.) browsers.
sk: Uploadovaný súbor je pravdepodobne vačší ako maximálna povolená veľkosť alebo je toto známa chyba v prehliadačoch založených na gecko (Safari, Google Chrome, Arora etc.).

en: The file is being processed, please be patient.
sk: Súbor sa spracováva, buďte prosím trpezliví.

en: The first step of normalization is complete for table '%s'.
sk: Prvý krok normalizácie je kompletný pre tabuľku '%s'.

en: The following actions will be performed:
sk: Vykonajú sa nasledovné akcie:

en: The following query has failed: "%s"
sk: Nasledujúci dopyt zlyhal: "%s"

en: The following structures have either been created or altered. Here you can:
sk: Nasledujúce tabuľky boli vytvorené alebo zmenené. Teraz možete:

en: The host name is empty!
sk: Názov hostiteľa je prázdny!

en: The imported file does not contain any data!
sk: Nahraný súbor neobsahuje žiadne dáta!

en: The increment size for extending the size of an autoextending tablespace when it becomes full.
sk: Veľkosť, o ktorú je zväčšený automaticky sa zväčšujúci priestor tabuľky pri zaplnení.

en: The indexes %1$s and %2$s seem to be equal and one of them could possibly be removed.
sk: Indexy %1$s a %2$s vyzerajú rovnaké a jeden z nich môže byť pravdepodobne odstránený.

en: The maximum size of the temporary file MySQL is allowed to use while re-creating a MyISAM index (during REPAIR TABLE, ALTER TABLE, or LOAD DATA INFILE).
sk: Maximálna veľkosť dočasného súboru, ktorý môže MySQL použiť pri obnove MyISAM indexu (počas vykonávania príkazov REPAIR TABLE, ALTER TABLE alebo LOAD DATA INFILE).

en: The maximum time to acquire a row lock, in milliseconds.
sk: Maximálny čas potrebný na získanie zámku na riadok, v milisekundách.

en: The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
sk: Mbstring rozšírenie pre PHP nebolo nájdené a zjavne používate viacbajtovú znakovú sadu. Bez tohto rozšírenia nie je phpMyAdmin schopný korektne rozdeľovať reťazce kódované v týchto znakových sadách a môže to viesť k nečakaným výsledkom.

en: The mode for automatic recovery of crashed MyISAM tables, as set via the --myisam-recover server startup option.
sk: Režim automatickej obnovy poškodených MyISAM tabuliek, ktorý sa dá nastaviť parametrom --myisam-recover pri spúšťaní servra.

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
sk: Názov primárneho kľúča musí byť "PRIMARY"!

en: The new name of the table was expected.
sk: Bolo očakávané nové meno tabuľky.

en: The number of "random" read-aheads InnoDB initiated. This happens when a query is to scan a large portion of a table but in random order.
sk: Počet "náhodných" predčítaní vykonaných InnoDB. Táto situácia nastáva pri príkazoch, ktoré prehľadávajú veľkú časť tabuľky, ale v náhodnom poradí.

en: The number of INSERT DELAYED handler threads in use. Every different table on which one uses INSERT DELAYED gets its own thread.
sk: Počet vlákien používaných príkazmi INSERT DELAYED. Každá samostatná tabuľka, na ktorú je použitý príkaz INSERT DELAYED, ma svoje vlastné vlákno.

en: The number of INSERT DELAYED rows written.
sk: Počet riadkov vložených príkazom INSERT DELAYED.

en: The number of buffer pool pages that have been requested to be flushed.
sk: Počet stránok, na ktoré je požiadavka na vyprázdnenie.

en: The number of bytes a script is allowed to allocate, eg. [kbd]32M[/kbd] ([kbd]-1[/kbd] for no limit and [kbd]0[/kbd] for no change).
sk: Počet bytov, ktoré môže alokovať skript, napr. [kbd]32M[/kbd] ([kbd]-1[/kbd] pre žiadny limit a [kbd]0[/kbd] pre žiadnu zmenu).

en: The number of bytes written to the log file.
sk: Množstvo bajtov zapísaných do logovacieho súboru.

en: The number of cache hits.
sk: Počet zásahov vyrovnávacej pamäti.

en: The number of currently open connections.
sk: Počet momentálne otvorených spojení.

en: The number of doublewrite operations that have been performed.
sk: Počet vykonaných dvojitých zápisov a počet stránok zapísaných pre tento účel.

en: The number of executed FLUSH statements.
sk: Počet vykonaných príkazov FLUSH.

en: The number of failed attempts to connect to the MySQL server.
sk: Počet neúspešných pokusov o pripojenie k MySQL serveru.

en: The number of files that are open.
sk: Počet otvorených súborov.

en: The number of free pages.
sk: Počet voľných stránok.

en: The number of fsync() operations so far.
sk: Počet vykonaných fsync() operácií.

en: The number of fsync() writes done to the log file.
sk: Počet fsync() zápisov vykonaných do logovacieho súboru.

en: The number of in-memory temporary tables created automatically by the server while executing statements.
sk: Počet dočasných, v pamäti uložených tabuliek, vytvorených servrom pri vykonávaní príkazov.

en: The number of internal COMMIT statements.
sk: Počet interných príkazov COMMIT.

en: The number of internal ROLLBACK statements.
sk: Počet interných príkazov ROLLBACK.

en: The number of items that can be displayed on each page of the navigation tree.
sk: Počet položiek, ktoré sa zobrazia na každej stránke navigačného stromu.

en: The number of items that can be displayed on each page on the first level of the navigation tree.
sk: Počet položiek, ktoré sa zobrazia na každej stránke prvej úrovne navigačného stromu.

en: The number of joins that did a full scan of the first table.
sk: Počet spojení, ktoré vykonali kompletné prehľadanie prvej tabuľky.

en: The number of joins that do not use indexes. If this value is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.
sk: Počet spojení, ktoré nevyužívajú indexy. Ak sa táto hodnota nerovná 0, mali by ste starostlivo skontrolovať indexy vašich tabuliek.

en: The number of joins that used a range search on a reference table.
sk: Počet spojení, ktoré na referenčnej tabuľke využili intervalové vyhľadávanie.

en: The number of joins that used ranges on the first table. (It's normally not critical even if this is big.)
sk: Počet spojení, ktoré na prvej tabuľke využili intervalové vyhľadávanie (táto hodnota nie je kritická ani v prípade, že je vysoká.)

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row. (If this is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.)
sk: Počet spojení bez kľúčov, ktoré kontrolovali použitie kľúča na každom riadku (ak táto hodnota nie je 0, mali by ste starostlivo skontrolovať indexy vašich tabuliek.)

en: The number of key blocks in the key cache that have changed but haven't yet been flushed to disk. It used to be known as Not_flushed_key_blocks.
sk: Počet zmenených kľúčových blokov vo vyrovnávacej pamäti kľúčov, ktoré ešte neboli zapísané na disk. Predtým sa táto hodnota nazývala Not_flushed_key_blocks.

en: The number of latched pages in InnoDB buffer pool. These are pages currently being read or written or that can't be flushed or removed for some other reason.
sk: Počet uzamknutých stránok v InnoDB vyrovnávacej pamäti. Z týchto stránok sa momentálne číta alebo zapisuje, prípadne nemôžu byť vyprázdnené ani odstránené z nejakého iného dôvodu.

en: The number of log write requests.
sk: Počet požiadaviek na zápis do logovacieho súboru.

en: The number of logical read requests InnoDB has done.
sk: Počet požiadavkov na logické načítavanie.

en: The number of logical reads that InnoDB could not satisfy from buffer pool and had to do a single-page read.
sk: Počet logických načítaní, ktoré sa nemohli vykonať z vyrovnávacej pamäte a namiesto toho bolo vykonané načítanie celej jednej stránky.

en: The number of merge passes the sort algorithm has had to do. If this value is large, you should consider increasing the value of the sort_buffer_size system variable.
sk: Počet zlučovacích prechodov, ktoré musel vykonať zoraďovací algoritmus. Ak je táto hodnota prílis veľká, mali by ste pouvažovať nad zvýšením hodnoty systémového nastavania sort_buffer_size.

en: The number of non-cached queries (not cachable, or not cached due to the query_cache_type setting).
sk: Počet príkazov neumiestnených do vyrovnávacej pamäti (nie sú cachovateľné alebo nevyhovujú nastaveniu query_cache_type).

en: The number of pages busy because they have been allocated for administrative overhead such as row locks or the adaptive hash index. This value can also be calculated as Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.
sk: Počet momentálne neprístupných stránok z dôvodu účasti na administratívnych účeloch ako napr. uzamkýnanie riadkov alebo adaptívny hash index. Táto hodnota sa tiež môže vypočítať ako Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.

en: The number of pages containing data (dirty or clean).
sk: Počet stránok obsahujúcich dáta (nečistých aj čistých).

en: The number of pages created.
sk: Počet vytvorených stránok.

en: The number of pages currently dirty.
sk: Počet nečistých stránok.

en: The number of pages read.
sk: Počet načítaných stránok.

en: The number of pages that have been written for doublewrite operations.
sk: Počet vykonaných dvojitých zápisov a počet stránok zapísaných pre tento účel.

en: The number of pages written.
sk: Počet zapísaných stránok.

en: The number of pending log file fsyncs.
sk: Počet prebiehajúcich synchronizácií logovacieho súboru.

en: The number of physical reads of a key block from disk. If Key_reads is big, then your key_buffer_size value is probably too small. The cache miss rate can be calculated as Key_reads/Key_read_requests.
sk: Počet načítaní kľúčového bloku priamo z disku. Ak je táto hodnota príliš veľká, väčšinou to znamená, že veľkosť vyrovnávacej pamäti (key_buffer_size) je príliš malá. Úspešnosť vyrovnávacej pamäte si môžte vypočítať zo vzťahu Key_reads/Key_read_requests.

en: The number of physical writes of a key block to disk.
sk: Počet fyzických zápisov kľúčového bloku na disk.

en: The number of physical writes to the log file.
sk: Počet fyzických zápisov do logovacieho súboru.

en: The number of queries added to the cache.
sk: Počet príkazov pridaných do vyrovnávacej pamäti.

en: The number of queries registered in the cache.
sk: Počet príkazov registrovaných vo vyrovnávacej pamäti.

en: The number of queries that have been removed from the cache to free up memory for caching new queries. This information can help you tune the query cache size. The query cache uses a least recently used (LRU) strategy to decide which queries to remove from the cache.
sk: Počet príkazov, ktoré boli odstránené z vyrovnácej pamäte na uvoľnenie pamäte pre nové príkazy. Táto informácia vám môže pomôcť pri nastavovaní veľkosti vyrovnávacej pamäte príkazov. Vyrovnávacia pamäť príkazov používa stratégiu (LRU), odstránenie najdlhšie nepoužitých príkazov ako prvých.

en: The number of queries that have taken more than long_query_time seconds.
sk: Počet príkazov, ktorých vykonanie zabralo viac ako je hodnota long_query_time.

en: The number of requests to insert a row in a table.
sk: Počet požiadavkov na vloženie nového riadku do tabuľky.

en: The number of requests to read a key block from the cache.
sk: Počet požiadavkov na načítanie kľúčového bloku z vyrovnávacej pamäti.

en: The number of requests to read a row based on a fixed position. This is high if you are doing a lot of queries that require sorting of the result. You probably have a lot of queries that require MySQL to scan whole tables or you have joins that don't use keys properly.
sk: Počet požiadavkov na načítanie riadku na základe určitej pozície. Táto hodnota je vysoká, ak sa vykonáva veľa príkazov, ktoré si vyžadujú zoradenie výsledku. Pravdepodobne sa použiva veľa príkazov, kvôli ktorým musí MySQL kompletne prehľadávať tabuľky, alebo sa používajú zjednotenia, ktoré správne nevyužívajú kľúče.

en: The number of requests to read a row based on a key. If this is high, it is a good indication that your queries and tables are properly indexed.
sk: Počet požiadavkov na načítanie riadku podľa kľúča. Ak je táto hodnota vysoká, je to dobrým znamením že sú príkazy a tabuľky správne indexované.

en: The number of requests to read the next row in key order. This is incremented if you are querying an index column with a range constraint or if you are doing an index scan.
sk: Počet požiadavkov na načítanie nasledujúceho riadku v poradí podľa kľúča. Táto hodnota sa zvyšuje ak sa načítava indexovaný stĺpec v danom rozsahu alebo ak sa vykonáva prehľadávanie indexu.

en: The number of requests to read the next row in the data file. This is high if you are doing a lot of table scans. Generally this suggests that your tables are not properly indexed or that your queries are not written to take advantage of the indexes you have.
sk: Počet požiadavkov na načítanie nasledujúceho riadku. Táto hodnota je vysoká, ak sa vykonáva veľa kompletných prehľadávaní tabuliek. Znamená to že buď tabuľky nie sú správne indexované alebo príkazy nedostatočne využívajú dostupné indexy.

en: The number of requests to read the previous row in key order. This read method is mainly used to optimize ORDER BY … DESC.
sk: Počet požiadavkov na načítanie predchádzajúceho riadku podľa kľúča. Táto čítacia metóda sa použiva hlavne na optimalizáciu príkazov typu ORDER BY … DESC.

en: The number of requests to update a row in a table.
sk: Počet požiadavkov na zmenu riadku v tabuľke.

en: The number of requests to write a key block to the cache.
sk: Počet požiadavkov na zápis kľúčového bloku do vyrovnávacej pamäti.

en: The number of row locks currently being waited for.
sk: Počet zámkov na riadky, na ktoré sa čaká.

en: The number of rows deleted from InnoDB tables.
sk: Počet riadkov odstránených z InnoDB tabuliek.

en: The number of rows inserted in InnoDB tables.
sk: Počet riadkov vložených do InnoDB tabuliek.

en: The number of rows read from InnoDB tables.
sk: Počet načítaných riadkov z InnoDB tabuliek.

en: The number of rows updated in InnoDB tables.
sk: Počet upravených riadkov v InnoDB tabuľkách.

en: The number of rows waiting to be written in INSERT DELAYED queues.
sk: Počet riadkov čakajúcich na zápis cez INSERT DELAYED.

en: The number of rows written with INSERT DELAYED for which some error occurred (probably duplicate key).
sk: Počet riadkov pridaných príkazom INSERT DELAYED, pri ktorých sa vyskytla chyba (pravdepodobne opakujúci sa kľúč).

en: The number of sequential read-aheads InnoDB initiated. This happens when InnoDB does a sequential full table scan.
sk: Počet sekvenčných predčítaní vykonaných InnoDB. Táto situácia nastáva pri vykonávaní sekvenčného prehľadávania celej tabuľky.

en: The number of sorted rows.
sk: Počet zoradených riadkov.

en: The number of sorts that were done by scanning the table.
sk: Počet zoradení uskutočnených prehľadávaním tabuľky.

en: The number of sorts that were done with ranges.
sk: Počet rozsahom obmedzených zoraďovaní.

en: The number of streams that are open (used mainly for logging).
sk: Počet otvorených streamov (väčšinou využívané na logovanie).

en: The number of tables that are open.
sk: Počet práve otvorených tabuliek.

en: The number of tables that have been opened. If opened tables is big, your table cache value is probably too small.
sk: Počet doposiaľ otvorených tabuliek. Ak je táto hodnota príliš vysoká, pravdepodobne je vyrovnávacia pamäť pre tabuľky príliš malá.

en: The number of temporary tables currently open by the slave SQL thread.
sk: Počet dočasných tabuliek, otvorených podriadeným SQL vláknom.

en: The number of temporary tables on disk created automatically by the server while executing statements. If Created_tmp_disk_tables is big, you may want to increase the tmp_table_size  value to cause temporary tables to be memory-based instead of disk-based.
sk: Počet dočasných tabuliek automaticky vytvorených serverom pri vykonávaní príkazov. Ak je hodnota Created_tmp_disk_tables príliš vysoká, môžete zvýšiť hodnotu tmp_table_size  aby boli dočasné tabuľky ukladané do pamäte a nie na disk.

en: The number of threads created to handle connections. If Threads_created is big, you may want to increase the thread_cache_size value. (Normally this doesn't give a notable performance improvement if you have a good thread implementation.)
sk: Počet vlákien vytvorených na zaobchádzanie so spojeniami. Ak je hodnota Threads_created vysoká, mohli by ste zvýšiť hodnotu thread_cache_size (to však nespôsobí žiadnu citeľnú zmenu ak máte vlákna dobre implementované.)

en: The number of threads in the thread cache. The cache hit rate can be calculated as Threads_created/Connections. If this value is red you should raise your thread_cache_size.
sk: Počet vlákien vo vyrovnávacej pamäti. Úspešnosť tejto vyrovnávacej pamäti sa dá vypočítať zo vzťahu Threads_created/Connections. Ak je táto hodnota v červenom, mali by ste zvýšiť hodnotu thread_cache_size.

en: The number of threads that are not sleeping.
sk: Počet nespiacich vlákien.

en: The number of threads that have taken more than slow_launch_time seconds to create.
sk: Počet vlákien, ktorých vytvorenie zabralo viac ako je hodnota slow_launch_time.

en: The number of times a row lock had to be waited for.
sk: Koľkokrát sa muselo čakať na zámok na riadok.

en: The number of times a row was deleted from a table.
sk: Koľkokrát bol z tabuľky odstránený riadok.

en: The number of times that a table lock could not be acquired immediately and a wait was needed. If this is high, and you have performance problems, you should first optimize your queries, and then either split your table or tables or use replication.
sk: Počet prípadov keď sa zámok tabuľky nedal získať okamžite a bolo nutné vyčkať. Ak je táto hodnota vysoká a máte problémy s výkonom, mali by ste najprv optimalizovať vaše príkazy a potom buď rozdeliť tabuľku/tabuľky alebo použiť replikáciu.

en: The number of times that a table lock was acquired immediately.
sk: Počet zámkov tabuliek, ktoré boli získané okamžite.

en: The number of times the first entry was read from an index. If this is high, it suggests that the server is doing a lot of full index scans; for example, SELECT col1 FROM foo, assuming that col1 is indexed.
sk: Počet prečítaní prvej položky indexu. Ak je táto hodnota príliš vysoká, znamená to že server vykonáva príliš veľa kompletných prechádzaní indexov; napríklad, SELECT col1 FROM foo, za predpokladu že col1 je indexovaný.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache but that exceeded the value of binlog_cache_size and used a temporary file to store statements from the transaction.
sk: Počet transakcií, ktoré využili dočasnú vyrovnávaciu pamäť binárneho logu, ale zároveň prekročili hodnotu binlog_cache_size a museli tak použiť dočasný súbor na uloženie príkazov transakcie.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache.
sk: Počet transakcií, ktoré využili vyrovnávaciu pamäť binárneho logu.

en: The number of unused blocks in the key cache. You can use this value to determine how much of the key cache is in use.
sk: Počet nevyužitých blokov vo vyrovnávacej pamäti kľúčov. Z tejto hodnoty môžete zistiť koľko vyrovnávacej pamäte sa práve používa.

en: The number of used blocks in the key cache. This value is a high-water mark that indicates the maximum number of blocks that have ever been in use at one time.
sk: Počet využitých blokov vo vyrovnávacej pamäti kľúčov. Táto hodnota určuje najväčšie množstvo blokov, ktoré kedy naraz použité.

en: The number of waits we had because log buffer was too small and we had to wait for it to be flushed before continuing.
sk: Počet čakaní na vyprázdnenie vyrovnávacej pamäte logu z dôvodu jej zaplnenia.

en: The number writes done to the InnoDB buffer pool.
sk: Počet zápisov do vyrovnávacej pamäte InnoDB.

en: The old name of the table was expected.
sk: Bolo očakávané staré meno tabuľky.

en: The password for %s was changed successfully.
sk: Heslo pre %s bolo úspešne zmenené.

en: The password for authenticating with the proxy.
sk: Heslo pre prihlásenie sa k proxy serveru.

en: The password is empty!
sk: Heslo je prázdne!

en: The passwords aren't the same!
sk: Heslá sa nezhodujú!

en: The phpMyAdmin configuration storage has been deactivated. %sFind out why%s.
sk: Konfiguračná pamäť phpMyAdmina bola deaktivovaná. Ak chcete zistiť prečo, kliknite %ssem%s.

en: The phpMyAdmin configuration storage is not completely configured, some extended features have been deactivated. %sFind out why%s.
sk: Miesto uloženia phpMyAdmin konfigurácie nie je úplne nastavené, niektoré rozšírené vlastnosti boli vypnuté. Ak chcete zistiť prečo, kliknite %ssem%s.

en: The plot can be resized by dragging it along the bottom right corner.
sk: Graf môžete zväčšiť potiahnutím za pravý dolný roh.

en: The primary key has been dropped.
sk: Primárny kľúč bol zrušený.

en: The privileges were reloaded successfully.
sk: Práva boli úspešne znovunačítané.

en: The profile has been updated.
sk: Profil bol aktualizovaný.

en: The query cache is considerably fragmented.
sk: Vyrovnávacia pamäť dotazov je značne fragmentovaná.

en: The query cache is not enabled.
sk: Cache dopytov nie je povolená.

en: The rate of opening files is high.
sk: Frekvencia otvárania súborov je vysoká.

en: The rate of opening tables is high.
sk: Frekvencia otvárania tabuliek je vysoká.

en: The rate of reading data from a fixed position is high.
sk: Podiel čítania z pevnej pozície je vysoký.

en: The rate of reading the first index entry is high.
sk: Podiel čítania prvej položky indexu je vysoký.

en: The rate of reading the next table row is high.
sk: Frekvencia načítania ďalšieho riadku tabuľky je vysoká.

en: The requested page was not found in the history, it may have expired.
sk: Zvolená stránka sa nenašla v histórii, pravdepodobne bola zrušená.

en: The row has been deleted.
sk: Riadok bol zmazaný.

en: The selected user was not found in the privilege table.
sk: Zvolený používateľ nebol nájdený v tabuľke práv.

en: The selected users have been deleted successfully.
sk: Vybraní používatelia bol úspešne odstránený.

en: The server is not responding (or the local server's socket is not correctly configured).
sk: Server neodpovedá (alebo socket lokálneho MySQL servera nie je správne nastavený).

en: The server is not responding.
sk: Server neodpovedá.

en: The size of a transaction log before rollover, and a new log is created. The default value is 16MB.
sk: Maximálna veľkosť transakčného logu pred jeho pretočením a vytvorením nového. Štandardná hodnota je 16MB.

en: The size of the memory buffer InnoDB uses to cache data and indexes of its tables.
sk: Veľkosť pamäte, ktorú InnoDB používa pre cachovanie dát a indexov tabuliek.

en: The slow query log is disabled.
sk: slow_query_log je vypnutý.

en: The status of failsafe replication (not yet implemented).
sk: Stav failsafe replikácie (zatiaľ neimplementované).

en: The table name is empty!
sk: Tabuľka je prázdna!

en: The thread cache is set to 0
sk: Vyrovnávacia pamäť vlákien je 0

en: The total cost of the last compiled query as computed by the query optimizer. Useful for comparing the cost of different query plans for the same query. The default value of 0 means that no query has been compiled yet.
sk: Celkové náklady na posledný kompilovaný príkaz, vypočítané optimizérom príkazov. Užitočné na porovnávanie nákladov na rôzne príkazy pre tú istú požiadavku. Prednastavená hodnota 0 znamená, že doposiaľ neboli skompilované žiadne príkazy.

en: The total number of blocks in the query cache.
sk: Celkové množstvo blokov vo vyrovnávacej pamäti príkazov.

en: The total number of data reads.
sk: Celkový počet načítaní dát.

en: The total number of data writes.
sk: Celkový počet zápisov dát.

en: The total time spent in acquiring row locks, in milliseconds.
sk: Celkový čas potrebný na získanie zámku na riadok, v milisekundách.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
sk: Veľkosť nahrávaného súboru prekračuje hodnotu premennej MAX_FILE_SIZE, ktorá bola nastavená v HTML formulári.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
sk: Veľkosť nahrávaného súboru prekračuje hodnotu premennej upload_max_filesize v php.ini.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
sk: Súbor bol nahraný len čiastočne.

en: The user %s already exists!
sk: Používateľ %s už existuje!

en: The user name is empty!
sk: Meno používateľa je prázdne!

en: The username for authenticating with the proxy. By default, no authentication is performed. If a username is supplied, Basic Authentication will be performed. No other types of authentication are currently supported.
sk: Užívateľské meno pre prihlásenie k proxy serveru. Štandardne nie je použité žiadne prihlásenie. Ak je zadané užívateľské meno, použije sa základné overenie. Žiadny iný spôsob overovania momentálne nie je podporovaný.

en: The web server does not have permission to save the file %s.
sk: Web server nemá oprávenia na uloženie do súboru %s.

en: Theme
sk: Vzhľad

en: Theme %s not found!
sk: Vzhľad %s nebol nájdený!

en: Theme path not found for theme %s!
sk: Nebola nájdená platná cesta ku vzhľadu %s!

en: Theme:
sk: Vzhľad:

en: There are no events to display.
sk: Nie sú žiadne udalosti na zobrazenie.

en: There are no favorite tables.
sk: Nie sú žiadne obľúbené tabuľky.

en: There are no files to upload!
sk: Žiadny súbor pre nahrávanie!

en: There are no recent tables.
sk: Neboli nájdené žiadne nedávne tabuľky.

en: There are no routines to display.
sk: Neboli nájdené žiadne rutiny.

en: There are no triggers to display.
sk: Neboli nájdené žiadne spúšťače.

en: There are too many joins without indexes.
sk: Je príliš veľa spojení bez indexov.

en: There are too many threads that are slow to launch.
sk: Je priveľa vlákien pomalých na beh.

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
sk: Pre tento úložný systém nie sú dostupné žiadne podrobnejšie informácie.

en: There was an error importing the ESRI shape file: "%s".
sk: Vyskytla sa chyba pri importe ESRI shape súboru : "%s".

en: These are Edit, Copy and Delete links.
sk: Toto sú odkazy na Upraviť, Kopírovať a Odstrániť.

en: Third step of normalization (3NF)
sk: Tretí krok normalizácie (3NF)

en: This Host
sk: Tento počítač

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
sk: Tento MySQL server nepodporuje úložný systém %s.

en: This MySQL server has been running for %1$s. It started up on %2$s.
sk: Tento MySQL server beží %1$s. Bol spustený %2$s.

en: This MySQL server works as <b>master</b> and <b>slave</b> in <b>replication</b> process.
sk: Tento server je nakonfigurovaný ako <b>master</b> a <b>slave</b> v <b>replikačnom</b> procese.

en: This MySQL server works as <b>master</b> in <b>replication</b> process.
sk: Tento MYSQL server je nakonfigurovaný ako <b>master</b> v <b>replikačnom</b> procese.

en: This MySQL server works as <b>slave</b> in <b>replication</b> process.
sk: Tento MYSQL server pracuje ako <b>slave</b> v <b>replikačnom</b> procese.

en: This action may change some of the columns definition.<br/>Are you sure you want to continue?
sk: Táto akcia môže zmeniť niektoré definície stĺpcov. <br/>Naozaj chcete pokračovať?

en: This column shows the amount of identical queries that are grouped together. However only the SQL query itself has been used as a grouping criteria, so the other attributes of queries, such as start time, may differ.
sk: Tento stĺpec ukazuje počet rovnakých dopytov, ktoré sú zoskupené dohromady. Kritériom na zoskupenie bol len samotný SQL dopyt, takže ostatné atribúty dopytov, ako je napr. čas spustenia, sa môžu líšiť.

en: This field is required
sk: Toto pole je povinné

en: This format has no options
sk: Tento formát nemá žiadne nastavenia

en: This is ON if this server is a slave that is connected to a master.
sk: Táto položka obsahuje hodnotu ON ak je tento server podriadeným a je pripojený k prislúchajúcemu nadriadenému servru.

en: This is the amount of memory allocated to the index cache. Default value is 32MB. The memory allocated here is used only for caching index pages.
sk: Množstvo pamäte vyhradenej pre vyrovnávaciu pamät indexu. Štandardná hodnota je 32MB. Pamät tu priradená je použitá výhradne pre vyrovnávaciu pamäť indexových stránok.

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
sk: Táto operácia môže trvať veľmi dlho. Chcete ju aj napriek tomu vykonať?

en: This plugin does not support compressed imports!
sk: Tento plug-in nepodporuje import komprimovaných súborov!

en: This server is configured as master in a replication process.
sk: Tento server je nakonfigurovaný ako master v replikačnom procese.

en: This server is not configured as master in a replication process. Would you like to <a href="%s">configure</a> it?
sk: Tento server nie je nakonfigurovaný ako master v replikačnom procese. Chceli by ste ho <a href="%s">nakonfigurovať</a>?

en: This server is not configured as slave in a replication process. Would you like to <a href="%s">configure</a> it?
sk: Tento server nie je nakonfigurovaný ako slave v replikačnom procese. Chceli by ste ho <a href="%s">nakonfigurovať</a>?

en: This setting is disabled, it will not be applied to your configuration.
sk: Táto voľba je vypnutá, nebude použitá vo vašich nastaveniach.

en: This table does not contain a unique column. Features related to the grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete links may not work after saving.
sk: Táto tabuľka neobsahuje unikátny stĺpec. Rozšírenia spojené s úpravou gridu, zaškrtávanie, úprava, kopírovanie a mazanie liniek nemusí fungovať po uložení.

en: This usually means there is a syntax error in it, please check any errors shown below.
sk: Toto je často spôsobené syntaktickou chybou v súbore, prosím skontrolujte chyby vypísané nižšie.

en: This value is interpreted using %1$sstrftime%2$s, so you can use time formatting strings. Additionally the following transformations will happen: %3$s. Other text will be kept as is. See the %4$sFAQ%5$s for details.
sk: Táto hodnota je interpretovaná pomocou %1$sstrftime%2$s, takže môžete použiť reťazec pre formátovanie dátumu a času. Naviac budú vykonané tieto nahradenia: %3$s. Ostatný text bude zachovaný. Viď %4$sFAQ%5$s pre viac detailov.

en: This value should be double checked to ensure that this directory is neither world accessible nor readable or writable by other users on your server.
sk: Táto hodnota by mala byť dvakrát skontrolovaná, aby sa zabezpečilo, že tento adresár nie je z vonku prístupný ani čitateľný alebo zapisovateľný pre ostatných užívateľov na serveri.

en: This view has at least this number of rows. Please refer to %sdocumentation%s.
sk: Tento pohľad má aspoň toľko riadok. Podrobnosti nájdete v %sdokumentaci%s.

en: Thread %s was successfully killed.
sk: Vlákno %s bol úspešne zabité.

en: Thread cache
sk: Vyrovnávacia pamäť vláken

en: Thread cache hit rate %%
sk: Frekvencia úspešnosti vyrovnávacej pamäte %%

en: Thread cache hit rate (calculated value)
sk: Úspešnosť vyrovnávacej pamäti vlákien (vypočítaná hodnota)

en: Thread cache hitrate: %s%%, this value should be above 80%%
sk: Úspešnosť vyrovnávacej pamäte vlákien: %s%%, táto hodnota by mala byť vyššia ako 80%%

en: Thread cache is not efficient.
sk: Vyrovnávacia pamäť vlákien nepracuje efektívne.

en: Threads
sk: Počet vlákien

en: Threads that are slow to launch
sk: Vlákna, ktoré sú pomalé na beh

en: Thu
sk: Št

en: Thursday
sk: Štvrtok

en: Time
sk: Čas

en: Time taken
sk: Ubehnutý čas

en: Time taken:
sk: Ubehnutý čas:

en: Title of browser window when a database is selected.
sk: Názov okna prehliadača pri výbere databázy.

en: Title of browser window when a server is selected.
sk: Názov okna prehliadača keď je vybraný server.

en: Title of browser window when a table is selected.
sk: Popis okna prehliadača keď je vybraná tabuľka.

en: Title of browser window when nothing is selected.
sk: Názov okna prehliadača keď nie je nič vybrané.

en: To zoom in, select a section of the plot with the mouse.
sk: Pre priblíženie kliknite na sekciu grafu.

en: Today
sk: Dnes

en: Toggle relation lines
sk: Prepnúť príbuzné riadky

en: Toggle small/big
sk: Prepnúť malé/veľké

en: Too many clients are aborted.
sk: Priveľa klientov je odpojených.

en: Too many connections are aborted.
sk: Priveľa spojení je prerušených.

en: Too many error messages, some are not displayed.
sk: Príliš veľa chybových správ, niektoré neboli zobrazené.

en: Too many sorts are causing temporary tables.
sk: Príliš veľa triedení spôsobuje dočasné tabuľky.

en: Too many table locks were not granted immediately.
sk: Príliš veľa zámkov tabuliek nebolo získaných okamžite.

en: Total
sk: Celkom

en: Total (since startup) number of times the replication slave SQL thread has retried transactions.
sk: Celkový počet (od spustenia) pokusov replikačného podriadeného SQL vlákna o znovuobnovenie transakcie.

en: Total Time
sk: Celkový čas

en: Total memory
sk: Celková pamäť

en: Total size of buffer pool, in pages.
sk: Celkový počet stránok vo vyrovnávacej pamäti InnoDB.

en: Total swap
sk: Swap celkom

en: Total time:
sk: Celkový čas:

en: Total:
sk: Celkom:

en: Track table
sk: Sledovať tabuľku

en: Track view
sk: Sledovať pohľad

en: Tracked tables
sk: Sledované tabuľky

en: Tracking
sk: Sledovanie

en: Tracking data deleted successfully.
sk: Sledovacie dáta boli úspešne vymazané.

en: Tracking for %1$s was activated at version %2$s.
sk: Sledovanie %1$s bolo aktivované vo verzii %2$s.

en: Tracking for %1$s was deactivated at version %2$s.
sk: Sledovanie %1$s bolo deaktivované vo verzii %2$s.

en: Tracking is active.
sk: Sledovanie je aktívne.

en: Tracking is not active.
sk: Sledovanie nie je aktívne.

en: Tracking of %s is activated.
sk: Sledovanie %s je aktívne.

en: Tracking of changes made in database. Requires the phpMyAdmin configuration storage.
sk: Sledovanie zmien vykonaných v databáze. Vyžaduje nastavenie miesta uloženia zmien phpMyAdmina.

en: Tracking report
sk: Informácie o monitorovanie

en: Tracking versions deleted successfully.
sk: Sledované verzie boli úspešne odstránené.

en: Traditional Chinese
sk: Tradičná Čínština

en: Traditional Spanish
sk: Tradičná Španielčina

en: Traffic
sk: Vyťaženie

en: Transaction coordinator
sk: Koordinátor transakcií

en: Trigger %1$s has been created.
sk: Trigger %1$s bol vytvorený.

en: Trigger %1$s has been modified.
sk: Trigger %1$s bol zmenený.

[ctx: Trigger action time]
en: Time
sk: Čas

en: Trigger name
sk: Meno spúšťača

en: Triggers
sk: Spúšťače

en: Truncate Shown Queries
sk: Zobraziť skrátene dopyty

en: Truncate table before insert
sk: Vyprázdniť tabuľku pred vložením

en: Try to connect without password.
sk: Pokúsiť sa pripojiť bez hesla.

en: Tu
sk: Ut

en: Tue
sk: Út

en: Tuesday
sk: Utorok

en: Turkish
sk: Turecky

en: Type
sk: Typ

en: UI preferences table
sk: Tabuľka pre nastavenie rozhrania

en: URL where logo in the navigation panel will point to.
sk: URL, na ktoré bude odkazovať logo v navigačnom paneli.

en: Ukrainian
sk: Ukrajinsky

en: Unexpected beginning of statement.
sk: Neočakávaný začiatok výrazu.

en: Unexpected character on line %1$s. Expected tab, but found "%2$s".
sk: Neočakávaný znak na riadku %1$s. Očakáva sa TAB, ale našlo sa "%2$s".

en: Unexpected character.
sk: Neočakávaný znak.

en: Unexpected characters on line %s.
sk: Neočakávané znaky na riadku %s.

en: Ungroup queries
sk: Zrušiť zoskupenie dopytov

en: Unique
sk: Unikátny

en: Unit
sk: Jednotka

en: Unknown error in file upload.
sk: Neznáma chyba pri nahrávaní súboru.

en: Unknown table status:
sk: Neznámy status tabuľky:

en: Unlink from main panel
sk: Zrušiť prepojenie s hlavným panelom

en: Unrecognized alter operation.
sk: Nerozpoznaná aktualizačná operácia.

en: Unselect all
sk: Odznačiť všetko

en: Untitled
sk: Nepomenovaná

en: Untracked tables
sk: Nesledované tabuľky

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Update Query
sk: Aktualizovať dotaz

en: Update bookmark
sk: Upraviť záložku

en: Updated
sk: Aktualizované

en: Upload directory
sk: Adresár pre nahrávanie

en: Uploaded file cannot be moved, because the server has open_basedir enabled without access to the %s directory (for temporary files).
sk: Nahraný súbor nemôže byť presunutý, pretože na serveri je nastavená premenná open_basedir bez prístupu k %s adresáru (pre dočasné súbory).

en: Uploading your import file…
sk: Nahrávam váš súbor s importom…

en: Use %s statement
sk: Použi %s príkaz

en: Use GZip output buffering for increased speed in HTTP transfers.
sk: Použiť vyrovnávaciu pamäť GZip výstupu pre zvýšenie rýchlosti HTTP prenosov.

en: Use Host Table
sk: Použiť tabuľku s hostiteľmi

en: Use LOCAL keyword
sk: Použiť kľúčové slovo LOCAL

en: Use OpenStreetMaps as Base Layer
sk: Použíť OpenStreetMap ako základnú vrstvu

en: Use SSL
sk: Použiť SSL

en: Use Tables
sk: Použiť tabuľky

en: Use database search
sk: Použiť databázové vyhľadávanie

en: Use delayed inserts
sk: Použiť oneskorené vloženia

en: Use hexadecimal for BINARY & BLOB
sk: Použiť hexadecimálne zobrazenie pre BINARY & BLOB

en: Use ignore inserts
sk: Použiť IGNORE

en: Use natural order for sorting table and database names.
sk: Použiť prirodzené triedenie pre mená tabuliek a databáz.

en: Use only icons, only text or both.
sk: Použiť len ikony, len text alebo obidve.

en: Use persistent connections to MySQL databases.
sk: Použiť trvalé (persistent) spojenia k MySQL databázam.

en: Use regular expression
sk: Použiť regulárny výraz

en: Use text field
sk: Požiť textové pole

en: Use text field:
sk: Použiť textové pole:

en: Use this column to label each point
sk: Tento stĺpec sa použije na označenie každého bodu

en: Use this value
sk: Použiť túto hodnotu

en: Used memory
sk: Využitá pamäť

en: Used swap
sk: Využitý swap

en: Used variable / formula
sk: Použitá premenná / vzorec

en: User
sk: Používateľ

en: User account
sk: Užívateľský účet

en: User accounts
sk: Užívateľské účty

en: User accounts overview
sk: Prehľad účtov používateľov

en: User for config auth
sk: Užívateľ pre prihlásenie podľa konfigurácie

en: User group menu assignments
sk: Priradenia menu pre skupinu užívateľov

en: User groups
sk: Užívateľské skupiny

en: User groups table
sk: Tabuľka užívateľských skupín

en: User has been added.
sk: Užívateľ bol pridaný.

en: User name
sk: Meno používateľa

en: User name:
sk: Meno používateľa:

en: User preferences
sk: Užívateľské nastavenia

en: User preferences storage table
sk: Tabuľka pre užívateľské nastavenia

en: User:
sk: Užívateľ:

en: Username
sk: Užívateľ

en: Username:
sk: Používateľ:

en: Users
sk: Používatelia

en: Users cannot set a higher value
sk: Uživatelia nemôžu nastaviť vyššiu hodnotu

en: Users having access to "%s"
sk: Používatelia majúci prístup k "%s"

en: Users table
sk: Tabuľka používateľov

en: VIEW name
sk: Meno pohľadu

en: Value
sk: Hodnota

en: Value for the column "%s"
sk: Hodnota pre pole "%s"

en: Value must be equal or lower than %s!
sk: Hodnota musí byť rovná alebo menšia ako %s!

en: Values for a new column
sk: Hodnoty pre nový stĺpec

en: Values for column %s
sk: Hodnoty pre pole %s

en: Variable
sk: Premenná

en: Variable %d:
sk: Premenná %d:

en: Variable name was expected.
sk: Očakávalo sa meno premennej.

en: Variables
sk: Premenné

en: Verbose name of this server
sk: Dlhé meno tohto servera

en: Version
sk: Verzia

en: Version %1$s of %2$s was deleted.
sk: Verzia %1$s z %2$s bola zmazaná.

en: Version %1$s was created for selected tables, tracking is active for them.
sk: Verzia %1$s bola vytvorená pre vybrané tabuľky, sledovanie je pre nich aktívne.

en: Version check
sk: Kontrola verzie

en: Version information
sk: Informácie o verzii

en: Version information:
sk: Informácie o verzii:

en: Versions
sk: Verzia

en: Vietnamese
sk: Vietnamčina

en: View
sk: Pohľad

en: View %s has been dropped.
sk: Pohľad %s bol odstránený.

en: View a structure's contents by clicking on its name.
sk: Obsah štruktúry sa zobrazí kliknutím na jej názov.

en: View dump (schema) of database
sk: Zobraziť dump (schému) databázy

en: View dump (schema) of databases
sk: Export databáz

en: View dump (schema) of table
sk: Zobraziť dump (schému) tabuľky

en: View only
sk: Iba prezrieť

en: View output as text
sk: Zobraziť výstup ako text

en: View structure
sk: Zobraziť štruktúru

en: View users
sk: Zobrazenie používateľov

en: Views
sk: Pohľady

en: Views:
sk: Náhľady:

en: Visualize GIS data
sk: Zobraziť GIS data

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Warning: a form on this page has more than %d fields. On submission, some of the fields might be ignored, due to PHP's max_input_vars configuration.
sk: Varovanie: formulár na tejto stránke má viac než %d polí. Pri odoslaní, niektoré polia môžu byť ignorované kvôli nastaveniu PHP max_input_vars.

en: Warnings
sk: Varovania

en: We
sk: St

en: Web server
sk: Webový server

en: Wed
sk: St

en: Wednesday
sk: Streda

en: Welcome
sk: Vitajte

en: Welcome to %s
sk: Vitajte v %s

en: Well Known Text
sk: Text (Well Known Text)

en: West European
sk: Západná Európa

en: When Host table is used, this field is ignored and values stored in Host table are used instead.
sk: Ak sa použije Host tabuľka, toto políčko je ignorovné a namiesto toho sa použijú hodnoty z tabuľky Host.

en: When browsing tables, the sorting of each table is remembered.
sk: Pri prechádzaní tabuliek, sa pre každú uloží nastavenie triedenia.

en: When disabled, users cannot set any of the options below, regardless of the checkbox on the right.
sk: Pokiaľ je vypnuté, užívatelia nemôžu zmeniť žiadne z nižšie uvedených nastavení, bez ohľadu na zaškrtávacie pole vpravo.

en: Where to show the table row links
sk: Kde zobraziť linky riadkov tabuľky

en: Whether a DROP DATABASE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a database.
sk: Či chcete pridať príkaz DROP DATABASE IF EXISTS do logu ako prvý riadok pri vytváraní databázy.

en: Whether a DROP TABLE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a table.
sk: Či chcete pridať príkaz DROP TABLE IF EXISTS do logu ako prvý riadok pri vytváraní tabuľky.

en: Whether a DROP VIEW IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a view.
sk: Či chcete pridať príkaz DROP VIEW IF EXISTS do logu ako prvý riadok pri vytváraní pohľadu.

en: Whether a user should be displayed a "show all (rows)" button.
sk: Či sa bude užívateľovi zobrazovať tlačidlo "zobraziť všetky (riadky)".

en: Whether a warning ("Are your really sure…") should be displayed when you're about to lose data.
sk: Či sa má zobrazovať varovanie ("Ste si naozaj istí…") pokiaľ hrozí strata dát.

en: Whether the table structure actions should be hidden.
sk: Určuje, či akcie štruktúry tabuliek majú byť skryté.

en: Whether the tracking mechanism creates versions for tables and views automatically.
sk: Či má sledovací mechanizmus automaticky vytvárať verzie tabuliek a pohľadov.

en: Whether to offer the possibility of tree expansion in the navigation panel.
sk: Či sa má ponúknuť možnosť rozbaľovania stromu v navigačnom paneli.

en: Whether to show events under database in the navigation tree
sk: Či sa majú zobrazovať udalosti pod databázou v navigačnom strome

en: Whether to show hint or not.
sk: Či sa má zobrazovať nápoveda alebo nie.

en: Whether to show tables under database in the navigation tree
sk: Či sa majú zobrazovať tabuľky pod databázou v navigačnom strome

en: Whether to show views under database in the navigation tree
sk: Či sa majú zobrazovať pohľady pod databázou v navigačnom strome

en: While requesting new chart data the server returned an invalid response. This is most likely because your session expired. Reloading the page and reentering your credentials should help.
sk: Pri načítavaní nových dát server vrátil chybnú odpoveď Pravdepodobne to bolo spôsobené vypršaním relácie. Problém môžete vyriešiť znovu načítaním stránky, alebo opätovným prihlásením.

en: Wildcards % and _ should be escaped with a \ to use them literally.
sk: Náhradzujúcim znakom % a _ by mal predchádzať znak \, pokiaľ ich nechcete použiť doslovne.

en: With selected:
sk: Výber:

en: Without PHP code
sk: Bez PHP kódu

en: Wk
sk: Týž

en: Words are separated by a space character (" ").
sk: Slová sú rozdelené medzerou (" ").

en: Words or values to search for (wildcard: "%"):
sk: Slová alebo hodnoty, ktoré chcete vyhľadať (nahradzujúci znak: "%"):

en: Write requests
sk: Požiadavkov na zápis

en: Write waits
sk: Čakaní na zápis

en: Write waits in %
sk: Čakaní na zápis v %

en: Wrong data
sk: Nesprávne dáta

en: Wrong permissions on configuration file, should not be world writable!
sk: Konfiguračný súbor má zlé prístupové práva, nemal by byť zapisovateľný pre všetkých!

en: Wrong username/password. Access denied.
sk: Zlé používateľské meno alebo heslo. Prístup zamietnutý.

en: X Values
sk: X Hodnoty

en: Y Values
sk: Y Hodnoty

en: Y values
sk: Hodnoty Y

en: YES
sk: ÁNO

[ctx: Year suffix]
en: none
sk: žiadny

en: Yes
sk: Áno

en: You allow for connecting to the server without a password.
sk: Dovoľujete pripojiť sa k serveru bez hesla.

en: You are about to DESTROY a complete database!
sk: Chystáte sa ZMAZAŤ celú databázu!

en: You are about to DESTROY a complete table!
sk: Chystáte sa ZRUŠIŤ celú tabuľku!

en: You are about to TRUNCATE a complete table!
sk: Chystáte sa VYPRÁZDNIŤ celú tabuľku!

en: You are not allowed to log in to this MySQL server!
sk: Nemáte oprávnenie na prihlásenie k tomuto MySQL serveru!

en: You are using PHP's deprecated 'mysql' extension, which is not capable of handling multi queries. [strong]The execution of some stored routines may fail![/strong] Please use the improved 'mysqli' extension to avoid any problems.
sk: Používate zastaralé 'mysql' rozšírenie PHP, ktoré nedokáže pracovať so zloženými dopytmi. [strong]Vykonanie niektorých uložených rutín môže zlyhať![/strong] Aby ste sa vyhli týmto problémom, použite prosím nové rozšírenie 'mysqli'.

en: You are using the demo server. You can do anything here, but please do not change root, debian-sys-maint and pma users. More information is available at %s.
sk: Používate demo server. Môžete robiť čokoľvek, ale prosíme, nemeňte užívateľov root, debian-sys-maint a pma. Viac informácii nájdete na %s.

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
sk: Pokúsili ste sa načítať súbor s nepodporovanou kompresiou (%s). Buď nie je zahrnutá podpora tejto kompresie alebo bola deaktivovaná v konfigurácii.

en: You can also edit most values<br />by clicking directly on them.
sk: Väčšinu stĺpcov môžete upraviť<br />kliknutím na ich obsah.

en: You can also edit most values<br />by double-clicking directly on them.
sk: Väčšinu stĺpcov môžete upraviť<br />dvojkliknutím na ich obsah.

en: You can enter hostname/IP address and port separated by space.
sk: Možete zadať medzerou oddelený hostname/IP adresu a port.

en: You can reset all your settings and restore them to default values.
sk: Môžete vymazať všetky vaše nastavenia a vrátiť sa k východziím hodnotám.

en: You can set more settings by modifying config.inc.php, eg. by using %sSetup script%s.
sk: Ďalšie nastavenia môžete urobiť úpravou config.inc.php, napr. použitím %sNastavovacieho skriptu%s.

en: You can use MySQL wildcard characters (% and _), escape them if you want to use their literal instances, i.e. use [kbd]'my\_db'[/kbd] and not [kbd]'my_db'[/kbd].
sk: Môžete použiť nahradzujúce znaky (% a _). Pokiaľ ich potrebujete použiť v ich pôvodnom význame, vložte spätné lomítko pred, napríklad [kbd]'moja\_db'[/kbd] namiesto [kbd]'moja_db'[/kbd].

en: You can't change these variables. Please log in as root or contact your database administrator.
sk: Nemôžete zmeniť tieto premenné. Prihláste sa prosím ako root alebo kontaktujte vášho správcu databázy.

en: You do not have InnoDB enabled.
sk: Nemusíte mať povolené InnoDB.

en: You do not have the necessary privileges to create a routine
sk: Nemáte potrebné oprávnenia na vytvorenie rutiny

en: You do not have the necessary privileges to create a trigger
sk: Nemáte potrebné oprávnenia na vytvorenie triggera

en: You do not have the necessary privileges to create an event
sk: Nemáte potrebné oprávnenia na vytvorenie udalosti

en: You don't have sufficient privileges to be here right now!
sk: Nemáte dostatočné práva na vykonanie tejto akcie!

en: You don't have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details
sk: Nemáte dostatočné práva na vykonanie tejto operácie. Pre viac detailov si pozrite dokumentáciu

en: You have added a new user.
sk: Používateľ bol pridaný.

en: You have edited some data and they have not been saved. Are you sure you want to leave this page before saving the data?
sk: Na stránke sú neuložené zmeny. Naozaj ju chcete opustiť?

en: You have enabled mbstring.func_overload in your PHP configuration. This option is incompatible with phpMyAdmin and might cause some data to be corrupted!
sk: V nastavení PHP je aktívna funkcia mbstring.func_overload, ktorá nie je kompatibilná s phpMyAdmin-om a môže spôsobiť stratu dát!

en: You have no saved settings!
sk: Nemáte uložené žiadne nastavenia!

en: You have revoked the privileges for %s.
sk: Boli zrušené oprávnenia pre %s.

en: You have to add at least one column.
sk: Musíte pridať aspoň jeden stĺpec.

en: You have to choose at least one column to display!
sk: Zvoľte prosím aspoň jeden stĺpec, ktorý chcete zobraziť!

en: You have unsaved changes; are you sure you want to leave this page?
sk: Na stránke sú neuložené zmeny. Naozaj ju chcete opustiť?

en: You have updated the privileges for %s.
sk: Boli aktualizované oprávnenia pre %s.

en: You haven't saved the changes in the layout. They will be lost if you don't save them. Do you want to continue?
sk: Neuložili ste zmeny v schéme. Ak ich neuložíte, tieto zmeny budú stratené. Chcete pokračovať?

en: You may want to refresh the page.
sk: Možno bude treba obnoviť stránku.

en: You must provide a routine name!
sk: Musíte zadať názov rutiny!

en: You must provide a trigger name!
sk: Musíte zadať názov spúšťača!

en: You must provide a valid event for the trigger!
sk: Musíte zadať platnú udalosť pre spúšťač!

en: You must provide a valid table name!
sk: Musíte zadať platný názov tabuľky!

en: You must provide a valid timing for the trigger!
sk: Musíte zadať platné časovanie spúšťača!

en: You must provide an event name!
sk: Musíte zadať názov udalosti!

en: You probably did not create a configuration file. You might want to use the %1$ssetup script%2$s to create one.
sk: Pravdepodobná príčina je, že neexistuje konfiguračný súbor. Na jeho vytvorenie môžete použiť %1$skonfiguračný skript%2$s.

en: You probably tried to upload a file that is too large. Please refer to %sdocumentation%s for a workaround for this limit.
sk: Pravdepodobne ste sa pokúsili uploadnuť príliš veľký súbor. Prečítajte si prosím %sdokumentáciu%s, ako sa dá toto obmedzenie obísť.

en: You should upgrade to %s %s or later.
sk: Mali by ste aktualizovať %s na verziu %s alebo vyššiu.

en: You should use SSL connections if your database server supports it.
sk: Mali by ste použiť SSL pripojenie ak to Váš databázový server podporuje.

en: Your InnoDB buffer pool is fairly small.
sk: Váš buffer InnoDB je primalý.

en: Your InnoDB log size is at %s%% in relation to the InnoDB buffer pool size, it should not be below 20%%
sk: Veľkosť logu InnoDB je %s%% v porovnaní s bufferom InnoDB, nemala by byť menšia ako 20%%

en: Your PHP MySQL library version %s differs from your MySQL server version %s. This may cause unpredictable behavior.
sk: Verzia Vašej PHP MySQL knižnice %s je rozdielna od MySQL server verzie %s. Toto môže spôsobiť nepredvídateľné správanie.

en: Your PHP parameter [a@https://php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login might expire sooner than configured in phpMyAdmin.
sk: Nastavenie v php.ini [a@https://php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] má nižšiu hodnotu ako nastavenie životnosti cookie v phpMyAdmin ($cfg['LoginCookieValidity']). Kvôli tomu môže vaše prihlásenie vypršať skôr ako je nastavené v konfigurácii phpMyAdmina.

en: Your SQL query has been executed successfully.
sk: SQL dopyt bol úspešne vykonaný.

en: Your absolute InnoDB log size is %s MiB
sk: Veľkosť záznamov InnoDB je %s MiB

en: Your export is incomplete, due to a low execution time limit at the PHP level!
sk: Export nie je kompletný kvôli krátkemu času vykonávania (execution time) v nastaveniach PHP!

en: Your preferences will be saved for current session only. Storing them permanently requires %sphpMyAdmin configuration storage%s.
sk: Vaše nastavenia budú uložené len počas tohto prihlásenia. Pre trvalé nastavenie potrebujete nastaviť %smiesto uloženia phpMyAdmin konfigurácie%s.

en: Zoom search
sk: Zoom vyhľadávania

en: [kbd]SMART[/kbd] - i.e. descending order for columns of type TIME, DATE, DATETIME and TIMESTAMP, ascending order otherwise.
sk: [kbd]SMART[/kbd] - t.j. zostupné radenie pre polia typu TIME, DATE, DATETIME a TIMESTAMP, ostatné budú radené vzostupne.

en: active
sk: zapnuté

en: after %s
sk: po %s

en: all words
sk: všetky slová

en: and then
sk: a potom

en: as regular expression
sk: ako regulárny výraz

en: ascending
sk: vzostupne

en: at beginning of table
sk: na začiatku tabuľky

en: at least one of the words
sk: najmenej jedno zo slov

en: authored on %1$s by %2$s
sk: autorizoval %2$s dňa %1$s

en: both of the above
sk: obidve vyššie uvedené

en: calendar-month-year
sk: kalendár-mesiac-rok

en: cancel
sk: zrušiť

en: case-insensitive
sk: nerozlišovať veľké a malé písmená

en: case-sensitive
sk: rozlišovať veľké a malé písmená

en: committed on %1$s by %2$s
sk: uložil %2$s dňa %1$s

en: complete inserts
sk: úplné vloženia

en: concurrent_insert is set to 0
sk: concurrent_insert je nastavené na 0

en: data
sk: dáta

en: database-specific
sk: závislé na databáze

[ctx: date and time types]
en: Date and time
sk: Dátum a čas

en: descending
sk: zostupne

en: dictionary
sk: slovník

en: disabled
sk: vypnuté

en: display column
sk: zobraziť stĺpec

en: dynamic
sk: dynamický

en: event
sk: udalosť

en: extended inserts
sk: rozšírené vkladania

en: first
sk: prvý

[ctx: for MIME transformation]
en: Description
sk: Popis

[ctx: for default]
en: None
sk: Žiadny

en: general_log and slow_query_log are enabled.
sk: general_log a slow_query_log sú povolené.

en: general_log is enabled.
sk: general_log je povolený.

en: global
sk: globálny

en: gzipped
sk: gzip-ované

en: in use
sk: práve sa používa

en: key
sk: kľúč

en: key_buffer_size is 0
sk: key_buffer_size je 0

en: log_output is not set to TABLE.
sk: log_output nie je nastavený do tabuľky.

en: log_output is set to TABLE.
sk: log_output je nastavený do tabuľky.

en: log_slow_queries is set to 'OFF'
sk: log_slow_queries je nastavený na 'OFF'

en: long_query_time is currently set to %ds.
sk: long_query_time je nastavený na %d sekúnd.

en: long_query_time is set to %d second(s).
sk: long_query_time je nastavený na %d sekúnd.

en: max %% MyISAM key buffer ever used: %s%%, this value should be above 95%%
sk: max %% vyrovávacej pamäte MyISAM kľúčov niekedy použitej: %s%%, táto hodnota by mala byť vyššia ako 95%%

en: maximum %s
sk: maximálne %s

en: multilingual
sk: mnohojazyčný

en: neither of the above
sk: žiadny z vyššie uvedených

en: no branch
sk: žiadna vetva

en: no description
sk: bez popisu

en: not OK
sk: chyba

en: not active
sk: nie je zapnuté

en: numeric key detected
sk: zistený číselný kľúč

[ctx: numeric types]
en: Numeric
sk: Číslo

en: or type variable name:
sk: alebo zadajte meno premennej:

en: pages
sk: stránok

en: per day
sk: za deň

en: per hour
sk: za hodinu

en: per hour:
sk: za hodinu:

en: per minute
sk: za minútu

en: per minute:
sk: za minútu:

en: per second
sk: za sekundu

en: per second:
sk: za sekundu:

en: phone book
sk: adresár

en: phpMyAdmin documentation
sk: phpMyAdmin Dokumentácia

en: phpMyAdmin homepage
sk: phpMyAdmin domovská stránka

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
sk: phpMyAdmin sa pokúsil pripojiť k MySQL serveru ale ten spojenie odmietol. Skontrolujte prosím meno serveru, používateľské meno a heslo v súbore config.inc.php a s tým, ktoré ste dostali o administrátora MySQL servera.

en: phpMyAdmin was unable to kill thread %s. It probably has already been closed.
sk: Neporadilo za ukončiť vlákno %s. Jeho beh bol pravdepodobne už ukončený.

en: possible exploit
sk: možný pokus o exploit

en: routine
sk: rutina

en: shared
sk: zdieľaný

en: slow_launch_time is set to %s
sk: slow_launch_time je nastavený na %s

en: slow_query_log and general_log are disabled.
sk: slow_query_log a general_log sú zakázané.

en: slow_query_log is enabled, but the server logs only queries that take longer than %d seconds. It is advisable to set this long_query_time 0-2 seconds, depending on your system.
sk: slow_query_log je povolený, ale server zaznamená jen dotazy dlhšie než %d sekúnd. Doporučujeme nastaviť premennú long_query_time na 0-2 sekundy, v závislosti na zaťažení vášho systému.

en: slow_query_log is enabled.
sk: slow_query_log je povolený.

en: slow_query_log is set to 'OFF'
sk: slow_query_log je nastavený na 'OFF'

[ctx: spatial types]
en: Spatial
sk: Priestorový objekt

en: static
sk: statický

[ctx: string types]
en: String
sk: Reťazec

en: structure
sk: štruktúra

en: structure and data
sk: štruktúra a dáta

en: subquery
sk: poddopyt

en: table-specific
sk: závislé na tabuľke

en: take it
sk: zvoliť

en: the exact phrase
sk: presný výraz

en: trigger
sk: spúšťač

en: unavailable
sk: nedostupné

en: unknown
sk: neznámy

en: up to date
sk: aktuálna

en: use this for future exports
sk: použiť aj pre budúce exporty

en: web server upload directory:
sk: upload adresár web serveru:

en: wildcard
sk: nahradzujúci znak

en: zipped
sk: zazipované

en: ø Time
sk: ø Čas

en: … delete the old one from the user tables and reload the privileges afterwards.
sk: … zmazať pôvodného používateľa z tabuliek používateľov a potom znovunačítať oprávnenia.

en: … delete the old one from the user tables.
sk: … zmazať pôvodného používateľa z tabuliek používateľov.

en: … keep the old one.
sk: … zachovať pôvodného používateľa.

en: … revoke all active privileges from the old one and delete it afterwards.
sk: … odobrať všetky oprávnenia pôvodnému používateľovi a následne ho zmazať.
